Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondtátok meg a szüleit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondtátok meg a szüleiteknek, barátaitoknak, hogy elváltok? (Akik ilyen helyzetbe kerültek. )

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van, a külvilág úgy látja minden rendben a házasságunkkal, azonban ez közel sincs így. Nem tudom hogyan mondhatnám el nekik, hogy külön utakon folytatjuk.:(
2014. júl. 4. 19:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%

A problémáikban az emberek a barátaikkal beszélik meg.

Ha van barátok felé tisztázni kell a helyzetet és bocsánatot kérni a félrevezetésért, elkell mondani nekik mindent őszintén. Az igazság sokesetben segít. (de nem boldogít).

A szüleitek is megfoglyák érteni ha van ok, feltéve ha értelmesen váltok külön, ügyelve a gyerekere és a másik félre is, mert valaha szeretted, minimum a tisztelet akármi is történt.

2014. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok az a szennyest kiteregetős, panaszkodós típus, ha vmi fáj, azt magamban tartom. Sőt, ha vki kritizálta a férjemet, én megvédtem. Pedig rengeteg bántást és megaláztatást kaptam tőle. Most mondjam el a családomnak, barátoknak hogyan beszélt es viselkedett velem?!? Hogy megcsalt és nem tűröm tovább ezeket még a gyerekek miatt sem?!? Ebből hogyan lenne "szép" válás?! :(
2014. júl. 4. 21:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Bár mi még nem válunk, csak külön költöztünk, én féligazságokat mondtam a családomnak. Engem is megcsalt a férjem, viszont nem szeretném, ha ezt tudnák, mert ez a mi családunkban gyűlöletes dolog és azt szeretném, ha megmaradna a jó kapcsolat a gyerek miatt. Nehezen fogadják el, mert nem értik. Ha nálad ez nem szempont, nagy vonalakba mondd el nekik.
2014. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
vonalakban
2014. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3., pont így vagyok én is.:( Te mégis mit mondtál, egyáltalán azt sem tudom hogyan vezessem be. Nálunk még friss a dolog, talán hétvégén meglesz a költözés.
2014. júl. 4. 22:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát fokozatosan.

Először csak azt mondanám el, hogy baj van a házassággal.

Biztos akarnak majd segíteni is.

Te is kapsz több szemszögből véleményeket az elmesélt problémáról, Te is bölcsebb leszel.

2014. júl. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálam nem válás volt, hanem egy hosszú kapcsolat vége. A szülők már beleélték magukat, hogy házasság lesz, és annak a bejelentését várták. Oszt nem az volt. Nekik is úgy tűnt, hogy egyik napról a másikra mentünk szét, miközben már több mint egy éve problémáink voltak, csak nem mutattuk a külvilág fele.


Sima kliséket mondtam, mert én sem akartam kiteregetni a szennyest, hogy hát már egy ideje rosszul álltak a dolgok, magunk akartuk rendezni, próbáltuk menteni, de nem sikerült. Mindenkinek jobb lesz így, mert később csak tönkre tettük volna egymást. Elég sok időt szenteltünk annak, hogy megoldjuk a problémákat, de nem sikerült.

2014. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miket csinált amúgy?


Látod, hogy nem megoldás ez a végletekig való magadban tartás. Nem aszerint bántál évekig a férjeddel és magaddal, ahogyan azt megérdemelnétek. Hát mire volt jó ez? Itt az ideje átgondolni az ösztönös reakcióid helyességét!


Mért véded, mosdatod azt, akit legszívesebben megfojtanál?:)

2014. júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is egy ismerősöm ezen dilemmázik, van egy felesége és két gyereke, viszont a házasságuk évekkel ezelőtt tönkre ment. A férfi azóta talált valaki mást ès hozzáköltözött, de a gyerekek és a család még nem tud szinte semmit. A férfi is szép lassan szórja el az infót és vár a megfelelő pillanatra.
2014. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: Hogyhogy nem tudnak semmit, ha már nem is ott lakik? Ez elég hihetetlen.
2014. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!