Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet kamionos férjtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kamionos férjtől nem minimálbér után gyermektartást kérni? Hogy tudom bizonyítani, hogy a napidíj is munkabér?

Figyelt kérdés
Férjem kamionosként dolgozik. Elváltunk. Mivel minimálbérre van bejelentve, az után kapom a gyerektartást. A kamionos fizetés vagy km-es vagy órabéres elszámolásban történik. Ezt a kedvezőbb adózás miatt elosztják minimálbérre, üzemanyag megtakarításra és napidíjra. Ténylegesen viszont az összes a fizetése. Volt már valaki hasonló helyzetben? Én a kisgyerekkel a megélhetéssel küszködöm, ő meg éli az életét a napidíjból a legújabb barátnőjével. Kérésre sem járul hozzá semmilyen költséghez, kiadáshoz. Minden segítséget megköszönök!

2014. júl. 6. 07:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%

" anya szégyene legyen, hogy egy sz.rjankó szórja a magját!"


Te hülye vagy vagy mi? Házasságban közösen vállaltak egy gyereket. Kérdező sehol nem írta, hogy megerőszakoltak volna.

Másrészt férj nem csinál semmi mást mint házasságban is adót csal, ami eddig valahogy hidegen hagyta kérdezőt.

2014. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
8%

igen a dolgozo tehet arrol, h h jelentik be, v szoljon, aztan masnap nem kell menni...

ilyen hozzaallassal, a ferjedet se csodalom!

remelem ha nagyobb lesz a gyerkoc ot tamogatja! mert szegeny gyerek sziv a ti osszeferhetetlensegetekbol!

komolyan kezdem azt gondolni, h nem akarok gyereket, mert ha asszony lelep, onnantol csak penzforras vagyok, sajat gyerekem sosem lathatom :/

inkabb orokbe fogadok, o legalabb mindig az enyem lehet.

2014. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
39%
Téged se az eszedert szeretnek, utolso....
2014. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
11-es kösz, de én nem tarom magam hülyének. Pontosan erről beszélek, két ember közösen felelősséggel kellene, hogy gyereket vállaljon, azaz apukának ki kellene vegye a részét a költségekből! Egy normális érett férfi felfogja, hogy a gyerektartás nem egyenlő az asszonytartással!
2014. júl. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

Jaj, már megint ez a szemét adócsaló duma.... Próbálna valaki szólni egy akármilyen munkahelyen, hogy őt jelentsék be, vagy a valós fizetésére jelentsék be, esetleg ne négy, hanem nyolc órára jelentsék be, mert annyit dolgozik, mehetne amerre lát. Nem olyan világban élünk, hogy a dolgozóknak lehetnek követeléseik, és ha választani kell a feketemunka meg az éhenhalás között, szerintem nem kérdés, mit választ az ember.


Amúgy apuka szemét, a saját gyerekétől sajnálja a lóvét, undorító. Neki is kellett a gyerek, ő csinálta meg, attól, hogy az anyját már nem szereti, ugyanannyira felelős érte, mint a házasság alatt volt.

2014. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
26%

mer te igen eszleny vagy 13# orulj neki h van rendes munkad! majd ha neked is az lenne a valasztas h elmesz ugy melozni, ahogy az emlitett vagy ehen doglesz, megneznem pattognal e a fonokodnek h hello jelents be rendesen! latszik nem voltal meg ilyen hejzetben.

az meg hogy en nem csak havi 1x szeretnem latni a gyerekem, abba mi a problema? sajnos sok a vallas, ezt nem szerenem megelni.

2014. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ő lépett ki a házasságunkból. Mindig is voltak barátnői, csak túlságosan vak voltam. A gyerekkel házasságunk alatt sem foglalkozott, hiszen havonta egy hétvégét volt otthon. A közös lakást nem hagyta el, én voltam kénytelen elköltözni, mert pokol volt már az életünk. Van autója is. Akkor szóval be kell érnem a havi 15 ezer forinttal. Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 7. 05:15
 18/32 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es! Fordított esetben kíváncsi lennék a véleményedre.

3-as: Az üzemanyag megtakarítás elvileg már hivatalos, de ismerőse a cég főnöke és napidíjat kap csak, mert abból nem vonják a gyermektartást.

4-es: A kamionban van ágy, így szállásköltsége nincs. A fizetése háromszorosát meg nem hiszem hogy elkölti. A kamionozás nem arról szól, hogy az időnket wellness szálláson töltik.

A gyereket közösen akartuk. Egy gyereket nem csak "megcsinálni" hanem gondoskodni is kell róla. Nem magamnak szültem, hanem neki is.

6-os: Igen írom a kiadásokat, hiszen annyira kevés pénzből élek, hogy szabályos "könyvelést" vezetek, mire megy el a pénz.

Sajnos nagyon rossz a viszony köztünk. Engem hibáztat, hogy a kisgyerek eltávolodott tőle. Alig látja, 11 éves, csak azért mert ő az apja, nem fog boldogan a nyakába ugrani.

Nem gyűlölöm, sőt valahol sajnálom, mert elmúlik az idő és egy csomó dologról marad le, amit a fiával együtt élhetett volna meg. Nem is sejti mekkora ajándék ez a kisgyerek.

9-es: Igazad van, annyival kéne az apának is mint az anyának, mint anyagilag mint természetbeni, hiszen együtt vállalták a gyereket. :-) Sajnos nálunk nem így történik. A több gyerektartást, meg nem magamnak, hanem a kisgyereknek szeretném, hiszen én nem tudom minden költségét fedezni. Nem mehetett év közben a többiekkel úszni és a nyári tábort sem tudtam fedezni neki. Nem a fizetése 20%át szeretném, csak egy olyan összeget, ami arányban áll a kiadásokkal. Akinek gyereke van meg is érti, akinek meg nincs, majd megtapasztalja. Köszönöm a sok választ!

2014. júl. 7. 05:43
 19/32 anonim ***** válasza:
37%
Én most váltam el,én is ugyanaz a helyzetben vagyok.Nekem is kamionozik,és sajnos nem tehetek semmit,csak a minimál bér után kapom a pénzt.Nálunk is ugyanaz,a gyerekek eltávolodtak az apjuktól,mert mindig így éltünk,külön.De én megkönnyebbültem,mert mindíg magányosan éltem,most ennek vége! Fel a fejjel,örülj hogy megszabadultál tőle.Kamionossal sose szabad össze kötni az embernek az életét.
2014. júl. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló igazad van. Már rájöttem, hogy soha nem volt itthon, így elképzelése sincs, hogy milyen kiadások vannak. Most szembesül vele és nem érti. Őszerinte 15-20 ezer ft-nál nem kerül többe egy gyerek.

Ha tisztába lenne a kiadásokkal, akkor nem kérni kéne, hanem adna. Nem baj, sok hasonló gondolkodású kollégája van, aki örül ennek a lehetőségnek, hogy minél kevesebb összeggel kell támogatniuk gyereküket. Hibáztatják a munkáltatót, hogy hát ők azért nem fizetnek többet, mert így vannak bejelentve. Meg jönnek a kiadásokkal, szállás költség :-D. Ha 300.000,- Ft-ot elköltene ételre, fürdésre, egy hónap alatt, akkor nem lenne ideje dolgozni. Ha meg egész hónapban fürdene meg enne, nem keresne ennyit. Na ezért a hozzászólásért megint megkapom a magamét.

2014. júl. 8. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!