Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért sérelmezik a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sérelmezik a férfiak, ha gyermektartást kell fizetniük? Miért tesznek meg mindent, hogy a lehető legkevesebb összeget kapja a volt feleség?

Figyelt kérdés
Nagyon sok hozzászólást olvastam, ahol az elvált férfiak, minden fillért sajnálnak a volt feleségtől és ez által a közös gyermektől is. Nem akarnak tudomást venni róla, hogy egy gyerek költségekkel és kiadásokkal jár. Elmondják minden "pénzéhes dög"-nek a volt párjukat, ha nem a minimum összeget kéri. Én ebből azt szűröm le, hogy sajnos a férfiak zöme nincs is tisztában a gyermekekkel járó kiadásokkal. Részemről ez egy kérdés, nem érintett vagyok a témában. Normális értelmes válaszokat szeretnék, hiszen csak azokat tudom felhasználni.

2014. júl. 7. 07:22
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
13%

Ugyan nem az 5. vagyok, de azért válaszolok.


"5-ös hozzászólótól kérdezem: Ha az elvált feleségnek nincs jövedelme, - véleményed szerint a gyerekre kell fordítani, a befolyt összegeket - mi a javaslatod, miből éljen? Te hogy oldanád meg? Mi a megoldás? A kérdés komoly és kíváncsi vagyok a válaszra."


Az az elvált feleség magánügye, hogy Ö MIBÖL él meg, azt nem várhatja el senki, hogy a volt férj annyi GYEREKtartást fizessen, amiböl az ANYA IS meg tud élni. A gyerektartásnak NEM EZ a célja és az értelme.


Konkrétan meg van olyan ismerös exfeleség, akit a barátja tart el, és abból él. De mit írtam, az ex eltartása nem a volt férj feladata.


Azt a lehetöséget, hogy netán elmegy a volt feleség dolgozni, nyilván nem tartod megoldásnak, szerintem meg az lenne a tisztességes.

2014. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

11-es kérdező:

Ha a feleség magánügye, hogy miből él meg, akkor miért kell nézni a férjet, hogy a megélhetése kerül veszélybe, ha állja a gyermekkel kapcsolatos költségeket?

A feleség gondoskodjon a saját és a gyermek megélhetéséről, a férj meg amennyivel saját belátása szerint tud, hozzájárul?

Mi van akkor ha a feleség azért nem kap állást, mert táppénzen van a gyerekkel, mert mondjuk az sokat beteg? Apuka is elmegy vele táppénzre?

Miért kell egy idegen embernek (barátnak) eltartani a volt feleséget? Miért van nagyobb köze a gyerek anyjához, mint az apának?

Magyarázatokat is írjatok, a válaszotokhoz, legyetek szívesek!!! Itt elsősorban, nem a személyes sérelmeitekre vagyok kíváncsi. Próbáljatok meg kívülállóként válaszolni. Köszönöm!

2014. júl. 7. 11:03
 13/38 A kérdező kommentje:

10-es hozzászóló:

Négy gyerekes anyaként nem sok jövedelemmel rendelkezhetsz.

A családi pótlék a 4 gyerekre 68.000,- ft

Főállású anyaként kaphatsz 28.500,- ft

Kapsz lakásfenntartási támogatást mondjuk 8.000,- ft

Gyerektartás 40.000,- Ft (az elmondásodból talán még annyit sem)

Gyermekvédelmi már nem pénzben jár, tehát akár figyelmen kívül is hagyható.

Mindezt összeadva és leosztva: 28.900,- az egy főre jutó jövedelem.


A férjnek egyedül saját magára sokkal több jut.

Miért ez a nagy apa mellé állás??

Tényleg érdekel a véleményed!

Ennyire nem lehetsz HŐS, aki akkor is megmutatja, hogy megoldom! Biztos, hogy a gyerekek érdekét képviseled?

2014. júl. 7. 11:26
 14/38 anonim ***** válasza:
78%

"11-es kérdező:

Ha a feleség magánügye, hogy miből él meg, akkor miért kell nézni a férjet, hogy a megélhetése kerül veszélybe, ha állja a gyermekkel kapcsolatos költségeket?

A feleség gondoskodjon a saját és a gyermek megélhetéséről, a férj meg amennyivel saját belátása szerint tud, hozzájárul?"


Ha a feleség nem dolgzik, akkor a SAJÁT megélhetése az, amiröl NEKI kellene gondoskodni, EZT egy apa, ha dolgozik, valamennyire megteszi.

Az apa NEM annyit fizetn, amennyit a SAJÁT BELÁTÁSA szerint TUD, hanem amennyit levonnak töle és ez a saját jövedelme 50%-a. Elvileg azért az anyának is hozzá kellene járulnia a gyerekei ellátásához, nemcsak az apának. (A félreértések elkerülése végett NEM azt írtam, hogy UGYANANNYIT neki is hozzá kellene tennie, de azért VALAMENNYIT igen)


"Mi van akkor ha a feleség azért nem kap állást, mert táppénzen van a gyerekkel, mert mondjuk az sokat beteg? "


A legtöbb családban élö gyerek is ugyannyit beteg, és a feleségek "ennek ellenére" a legtöbbször dolgoznak. Ezen kivül egy egyefülálló anyának semmivel sincs több vagy kevesebb segítsége, mint aki házasságban él.


"Apuka is elmegy vele táppénzre?"


Apukának attól kezdve, hogy elváltak és az anyáé a gyerekfelügyeleti jog, NINCS JOGA táppénzre menni a gyerekkel, mégha akarna sem. "Önként" otthonmaradni (azaz csak úgy, szivességböl) meg nem tud, mert azt nem sok munkaadó hinné el, hogy ingyen, táppénz és orvosi igazolás nélkül van otthon a gyerekkel.


"Miért kell egy idegen embernek (barátnak) eltartani a volt feleséget? Miért van nagyobb köze a gyerek anyjához, mint az apának?"


A "vadidegen ember" nem köteles letartani az anyát, de ez kettejük magánügye. Hogy miért van nagyobb köze a "gyerek anyjához", mint az apának: mivel a nö az adott "idegennel" él párkapcsolatban és nem az gyerek apjával. Vagy szerinted a volt férjnek el kellene az exfeleséget IS tartani, ha annak nincs jövedelme?

Attól, hogy valakinek egy másik emberrel közös gyereke van, még nem köteles azt a másikat élete végéig eltartani, ez a kötelezettség kizárólag a gyerekkel szemben érvényes.


"Magyarázatokat is írjatok, a válaszotokhoz, legyetek szívesek!!! Itt elsősorban, nem a személyes sérelmeitekre vagyok kíváncsi. Próbáljatok meg kívülállóként válaszolni. Köszönöm!"


Remélem, ennyi magyarázat megfelel, nem személyes séretlmeröl írtam, hanem logikusan és reálisan próbáltam válaszolni.

2014. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
68%

"10-es hozzászóló:

Négy gyerekes anyaként nem sok jövedelemmel rendelkezhetsz.

A családi pótlék a 4 gyerekre 68.000,- ft

Főállású anyaként kaphatsz 28.500,- ft

Kapsz lakásfenntartási támogatást mondjuk 8.000,- ft

Gyerektartás 40.000,- Ft (az elmondásodból talán még annyit sem)

Gyermekvédelmi már nem pénzben jár, tehát akár figyelmen kívül is hagyható.

Mindezt összeadva és leosztva: 28.900,- az egy főre jutó jövedelem.


A férjnek egyedül saját magára sokkal több jut.

Miért ez a nagy apa mellé állás??

Tényleg érdekel a véleményed!

Ennyire nem lehetsz HŐS, aki akkor is megmutatja, hogy megoldom! Biztos, hogy a gyerekek érdekét képviseled?"


Nem föállású anyaként élek, hanem teljes munakidöben dolgozom is és a fizetésem is hozzájön az általad felsoroltakhoz, és több, mint a "segély" lenne.


Az apáknak meg szintén joguk van az éhenhalásnál többre. EZ nem "hös"-ség, hanem egyszerüen a valóság.

2014. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!


Veled igen komoly bajok vannak!!

2014. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
80%
Sérelmezhetik nyugodtan, ettől függetlenül a bíróság akár a saját megélhetésük kárára is megítélheti az összeget. Apukának ebbe semmi beleszólása nincs, nem az ő érdekeit nézik, hanem a gyerekét. A legtöbbnek egyébként az a baja, hogy azt hiszi egy gyerekről gondoskodni filléres tétel, és az asszony csak bosszút akar állni a "szemét férfin", és rajta akar élősködni. Nem tehetnek semmit, amíg a pénz oda kerül ahová kell, így meg kit érdekel mit gondolnak. :)
2014. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

17-eske.

Lehet, de szeretném jól megírni a dolgozatom.

Igazából te miért válaszoltál? Ha nem tudsz a témában érdemben választ adni, nem kellett volna semmit írni. :-D

Lehet nem is velem vannak a problémák???

2014. júl. 7. 13:21
 19/38 anonim ***** válasza:

Amit végképp nem értek, ha egy családban együtt neveltek egy vagy több gyereket, akkor azért kizártnak tartom, hogy az apának sejtelme sem lenne arról, hogy egy gyerekre mennyit kell költeni.


Másrészt igen sajnálatos, hogy Magyarországon az emberek többsége annyira primitív, hogy nem tudjnak emberi módon elválni és utána emberi módon megbeszélni a közös gyerekkel kapcsolatos dolgokat. Mert azt az anyának is be kell látnia, hogy az apa nem tud akármennyit fizetni, és az apának sem kell elzárkóznia (a lehetöségei határán belül) az esetleges extra-kiadásba besegítés alól.

2014. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Tényleg bajom van, az előző válaszom a 16-osnak szólt.

Köszönöm a sok hozzászólást, nagyon sokat segítetek.

2014. júl. 7. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!