Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért sérelmezik a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sérelmezik a férfiak, ha gyermektartást kell fizetniük? Miért tesznek meg mindent, hogy a lehető legkevesebb összeget kapja a volt feleség?

Figyelt kérdés
Nagyon sok hozzászólást olvastam, ahol az elvált férfiak, minden fillért sajnálnak a volt feleségtől és ez által a közös gyermektől is. Nem akarnak tudomást venni róla, hogy egy gyerek költségekkel és kiadásokkal jár. Elmondják minden "pénzéhes dög"-nek a volt párjukat, ha nem a minimum összeget kéri. Én ebből azt szűröm le, hogy sajnos a férfiak zöme nincs is tisztában a gyermekekkel járó kiadásokkal. Részemről ez egy kérdés, nem érintett vagyok a témában. Normális értelmes válaszokat szeretnék, hiszen csak azokat tudom felhasználni.

2014. júl. 7. 07:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

13:21

Szüleim 23 éve vannak együtt, én 20 éves vagyok, van két testvérem, mégis, ennyi idő és elvileg tapasztalat után apám odament anyámhoz, hogy mi ez a rengeteg kiadás a múlt hónapban, anyukám meg felsorolta. Szóval simán elképzelhető, hogy az apának halvány lila gőze nincs arról, hogy mennyi kiadással jár egy gyerek. Mindig anyukám intézte a pénzügyeket, mert apa nem tud bánni a pénzzel, de azért megbeszélték a dolgokat, és lám.

2014. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
43%
Tisztelt kérdező ! Ezt a kérdést amit ön feltett, nyugodtan meg is lehetne fordítani, és úgy kiírni. Nem az a baj, hogy sajnálja a fizető alany, hanem az, hogy másik fél ott tart, hogy a gyerektartáson felül, még az étkezési utalvány összegéből is kéri a 20%-ot, na ott kezdődik a gerinctelen szemétség.
2014. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es válaszadó!

Nem írna egy kicsit bővebben, hogy miért nem akar több gyerektartást fizetni? Miért kér többet a felesége és ön azt miért sérelmezi? Miért gondolja azt, hogy az ön által fizetett összeg elég? Miért kevesli a feleség? Mivel indokolja? A válaszából egyértelmű, hogy érdekelt a témában.

Segíteni tudna nekem a dolgozatom megírásánál. Köszönöm!

2014. júl. 9. 09:57
 24/38 anonim ***** válasza:
43%

Mert az anyák is túlzásba tudnak esni. nem egy pl van ahol iskola könyvek ingyen járnak de anya elkéri apától az árát pl.

Az apák nem bemondásra füzetnek gyerektartást hanem fizetéssük arányában.

2014. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó! Úgy gondolja, hogy amit ad a gyermek után, az a költségeket fedezi(napközi, ruházat, cipő, iskolaszer, rezsi költség, tisztálkodó és mosószer, étkezés, gyógyszerköltség, kulturális tevékenység)? Ön meg tudná oldani abból az összegből amit ad a feleségnek?

Természetben is segíti a gyermek anyját? Pl. elviszi edzésre, érte megy az iskolába, ha beteg otthon marad vele (persze nem rendszeresen, hiszen nem jár táppénz, csak mértékkel), egy dolgozatírás előtt, segít felkészülni a gyermeknek stb.

2014. júl. 9. 11:47
 26/38 anonim válasza:
A 24-es válaszolónak köszönöm (22-es) hogy részben válaszolt helyettem is.
2014. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
24%

Kérdezö: ahogy látom, azt nem fogod fel, hogy ha egy apának csak annyi pénze van, amennyiböl vonják a gyerektartást és az kevés, akkor nem TUD többet adni, nem pedig nem AKAR.


Ha neked van pl 60ezer Ft fizetésed, abból nem tudsz 50-et adni másnak.

2014. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

27-es válaszadó!

Én nem konkrét összeget kérdezek. Ha a kérdésre válaszolsz akkor azt írod: Én nem sérelmezem, a bíróság által megítéltet mindig becsületesen fizetem. Ha módomban áll, a tartásdíjon kívül is adok.

Egy ismerős esete: Férj minimálbérre van bejelentve. Elválnak. Feleség tudja, hogy mennyit keres, hiszen együtt élnek. Soha nem volt anyagi problémájuk. A férj bosszúból, mert a feleség elhagyta, 10 ezer ft-ot fizet. Nem jelenik meg a tárgyalásokon, húzza ameddig csak lehet. Azzal magyarázza, hogy a felesége hagyta el, neki is joga van új életet kezdeni. Ebben van igazság, viszont a gyerek nem hagyta el, ugyan úgy az édesapja maradt neki. Erre az a válasza, ez nem az ő problémája oldja meg az anyja.

Nem azt kérdeztem, hogy miért nem fizet egy férfi erején felül egy nőnek, akár a megélhetését is veszélyeztetve. Azért a nők zöme sem szörnyeteg, hogy ilyen elvárásaik lennének a férjük fel.

2014. júl. 9. 20:07
 29/38 anonim ***** válasza:
Mert egy k..vának minek fizessen egy fillér plusz is? Mert a te példádban nem más a nő.
2014. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Na itt a hiba 29-es.

Azért mert a férjét otthagyta, és neked halvány lila fondolatod sincs hogy miért - lehet, ivott, verte, nőzött - a nő mindjárt "k". Hát ez csak természetes. Férfi logika. Mindig a nő a hibás.

A másik meg, a pénzt a gyerekének a tartására fizetné és nem a volt feleségnek. Lehet ott sem volt, amikor a gyerek készült. Megnézném mit kezdenél 10 ezer ft-ból!

Pont az ilyen férfiaktól szerettem volna értelmes választ. Igaz ez is válasz, csak elég szánalomra méltó.

Tehát válaszod, azért nem fizet többet, mert ha elhagyja a férfit akkor egy "k" és nem érdemli meg. A férfi sértve érzi magát és a gyerekét sem tartja szem előtt, szenvedjen az volt feleség.

2014. júl. 10. 08:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!