Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogi tanácsra van szükségem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szucsjuli kérdése:

Jogi tanácsra van szükségem. Az élettársam kirakhat-e a közös gyerekünkkel az utcára, egy fillér nélkül?

Figyelt kérdés
6 éve élünk együtt és van egy közös gyermekünk.eközben az ő,előző házasságából született 2 gyermeket is mi neveljük.én itthon vagyok a gyerekekkel ő pedig őstermelő. Mikor összejöttünk nekem volt még 500000 ft hitelem.de a gyedből simán kitudtam fizetni.mert csak 1év volt hátra.fél év múlva kaptam a nagymamámtól 300000 ft-ot. Amit persze minden papír nélkül odaadtam neki.letelt a maradek gyesem;a munkahelyemről is kaptam 200000 ft-ot.amit persze megint ő költött el.de sajna semmiről nincs papír.ültettem 12000 tő szamócapalántát( a palántát kaptam) és 2 kg zöldbabot a többi bab mag megmaradt mert nem ültettem el. Persze az ő földjébe. Gondolt eggyet és mindent kitárcsázott. Megakar vádolni hogy megcsaltam.pedig soha nem járok sehova ha megyek is,mindig viszek magammal valakit.itthon vagyok.nevelem a gyermekeit,ellátom a jószágokat.mindent megcsinálok,neki már semmi nem marad.most ugy néz ki hogy szeretnék elköltözni,mert nagyon gusztustalanul viselkedik és beszél.velem is és a gyermekeivel is.ha ideges akkor mindennek elhordja a a saját gyerekeit közös gyermekünkre az mondja hogy pusztulat. Velem pedig még ettől is rosszabbul beszél.nem birom tovább.de ő nem akarja visszaadni a pénzem.nem tudom,hogyha elköltözöm tőle akkor behajthatom-e a pénzt? Mondtam hogy addig nem megyek el,míg nem kappm meg. Erre azzal fenyegetőzik hogy elvitet a rendőrökkel. Van ilyen? Kirakhat? Bevasalhatom rajta a pénzem valahogy? Már elviselhetetlen ez a helyzet.

2014. aug. 4. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha semmiről nincs papír hogy mit adtál oda, és mit ültettél a földjébe akkor azt már nem tudod rajta bevasalni!

A közös gyerekkel akarsz lelépni? Vedd fel mikor így beszél veletek, jól jöhet még egy ilyen bizonyíték hidd el! Gyerektartást mindenféleképpen igényelj!

2014. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a kirakás témára!

Oda szól a lakcímed? Gyereké?

2014. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"szép" ez a történet, minden van benne, csak azok a tények nem, ami alapján lehetne segíteni, hogy kinek mi jár.


A következő kérdésekre adj választ kérlek és akkor jobban tudunk segíteni:

1. kinek a tulajdona az ingatlan, amelyben jelenleg éltek?

2. milyen jogcímen élsz ott? (tulajdonos, haszonélvező, szívességi lakáshasználó, bérlő stb.)

3. be vagy-e a jelenlegi házba állandó lakcímmel jelentve? és a közös gyermeketek?

4. mióta vagytok élettársak?


Élettársi életközösség felbomásakor egymással anyagiak tekintetében is el kell számolni, amely esetetekben igencsak bajos lesz, végső soron a bíróság fog dönteni, keresetlevelet írhasz, de a várható perköltséget sem árt mérlegelni.


Az általad felvett hitelt a saját pénzedből (kellett volna) fizetni, így irreleváns, mire használtad fel valójában, ha egyébként bizonyítani az átadást nem tudod.


Bevallom őszintén, hogy (sajnos) nem olyan nagy összegek ezek az általad vitatott tételek (vagy ezek fele)- ha hozzá száímtjuk, hogy X évig, akár évtizedig éltetek együtt. Szerződés, tanuk nélkül elég esélytelen a pereskedés is.


Amit tehetsz (amennyiben a különélés mellett döntesz): a közös kiskorú gyermeketek vonatkozásában beadsz a bíróságra gyermekelhelyezés, tartásdíj megállpítás és láthatás szabályozására keresetet (30 eFt+ a gyermek születési anyakönyvi kivonatának 2.200 Ft-os díja, amennyiben nincs eredeti felesleges példányod) és a keresetben ideiglenes intézkedésként kéred, hogy a gyermek a döntésig nálad legyen elhelyezve.


Behajtani követelést lehet.

Ennek alapja valamilyen szerződés vagy pénzügyi tranzakcióról szóló eegyéb bizonylat. Nálatok ez teljes mértékben hiányzik. Amennyiben lenne is olyan követeléskezelő cég vagy végrehajtó, aki foglalkozna az ügyeddel (jellemzően nem ilyen összegekkel és nem magánszemélyek követeléseivel szoktak), akkor is jelentős megbízási díja lenne az ügyletnek- a bírósági út pedig igencsak kétséges, hosszadalmas, ahogy már írtam.


Nagy valószínűséggel ez egy sajnálatos tanulópénz lesz neked. Legközelebb érdemes körültekintőbben.

2014. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Ha hazassagot kotottel volna ahelyett, hogy osszecsapodtatok, mint a lovak, es hazassagba szulsz, nem a nagyvilagba, most nem lennel bajban....
2014. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó hülyeséget írtál, mert az a lakás akkor is a férj különvagyon maradt volna és most is meg akkor is kiteheti.
2014. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 és 2-es vagyok! Semmi konkrétumot nem írtál, amit más is kérdezett!

Azt sem értem, mit akarnál behajtani rajta? Ha együtt éltetek és közös kasszán voltatok akkor olyan furcsa hogy most be akarsz rajta hajtani pénzt!!!

Gondolom az ő háza amiben eddig éltetek, ahhoz neked sajnos közöd nincsen, amit kérvényezhetsz az a gyerektartás! Amennyiben neked ítélik a gyereket! Van e munkád? El tudod-e tartani?

2014. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha semmiről nincs szerződés várhatod a pénzedet szerintem nem fogsz kapni semmit maximum gyerektartást, de ez a te hibád, mert nem gondoltál a jövőre és nem írtatok semmilyen megállapodást a vagyonok elosztásáról bár mondjuk ha nem vagytok házasok alapból nem kapsz semmit főleg így papírok nélkül hitelt meg csak a buták vesznek fel.
2016. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!