Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azzal lehet bizonyítani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azzal lehet bizonyítani egy élettársi kapcsolatot, ha egy címre vannak bejelentve? Hivatalos papír nincs.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Nálunk legalábbis nem.
2010. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Hiszen nem feltétlenül egyértelmű egy hivatali személy számára, hogy amiatt vagytok egy címre bejelentve, mert élettársi kapcsolatban éltek vagy pl. az illető az albérlőd.
2010. jan. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A polgármesteri hivatalnál kell bejelenteni az élettársi kapcsolatot.
2010. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
utsónál a pont
2010. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
off. Abban az esetben ha van közös gyerek ,és egy kölcsön amit közösen vettünk fel ,és a közös házunk abból épült fel?(én vagyok a kezes)Ebben az esetben sem lehet bizonyítani?Bocsi az offért,előre is köszönöm ha valaki válaszol :)(nálunk sincs hivatalos papír)
2010. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
off.utolsó vagyok,a ház a párom nevén van :S
2010. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

amiről a 9:12-es beszél, az a BEJEGYZETT élettársi kapcsolat


normál élettársi kapcsolat akkor is fennáll, ha együtt élnek, érzelmi, gazdasági, szexuális kapcsolatuk van, közös háztartásban élnek, és összetartozásukat a világ előtt vállalják

így közösnek tekinti a jog a közösen szerzett ingatlant és ingóságot, de egymástól nem örökölhetnek

2010. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9:55 - akkor is közös vagyonnak minősül, ha az ő nevén van, mert az élettársi kapcsolatotok során közösen szereztétek és közösen törlesztitek a hitelt (mivel közös háztartásban, vagyonközösségben éltek)
2010. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod...szóval akkor elvileg olyasmi az élettársi kapcsolatunk mint ha bejegyzett lenne,mivel egy címen vagyunk,közös gyerek és közös kölcsön? Vagy ez nem így van? Elnézést a kérdezőtől,hogy bele p@fátlankodtam a kérdésébe,de feleslegesnek tartom újra kiírni a kérdés mert szinte ugyan ez lett volna.:)
2010. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

így van, szinte ugyanazok a jogok illetik meg a bejegyzett és a nem bejegyzett élettársi kapcsolatban élőket

annyi a különbség, hogy

- ha arra kerül a sor, akkor könnyebb bizonyítani az élettársi kapcsolat fennállását

- nem kell bejegyzett kapcsolatnál apasági nyilatkozatot csináltatni, automatikusan a bejegyzett élettárs nevére kerül a gyerek

2010. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!