Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elmenjek vagy maradjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmenjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Üdv.

Leirni is hosszú ezt az egészet.

Inkább a lényegre térek.

Van két gyermekem a kicsik 3-2 évesek. Az anyosom hàzàban élünk a tetőtérbe.

A pàrom folyamatossan kicsapong elveri a pénzt.

A multkorjàban mondtam neki hogy ha mégegyszer megcsinàlja a kimaradàst elmegyek és ithagyom.

Na most eljött az idő. Drogosan ittasan jött haza.

Agresszív nem volt velünk.

A csalàdsegitősök védelemve vették a gyerekeket mert korhàzban voltam ők meg beáztattak a hivatalba.

Persze hazugsàgokkal. Anya és fia összefoktak.

Arra gondoltam sőt eléggé elszànt vagyok hogy jelzem az ithoni dolgokat a védőnönek és kérek segítséget. Nekem senki nincsen neki köszönhető.

Egyszer az anyos azt mondta nem engedi el a gyerekeket mert nem kapnàm meg őket fenyegetett gyakorlatilag a fiával együtt.

A pàrom egyfolytában azzal jön hogy a fiut nem engedi nekem meghogy tul buta vagyok lelkileg kínoz.

Mire szàmithatok ha elkezdek segitséget kérni?

Segiteni fognak? Ha fenyegetőznek mit csinàljak.?.

Nagyon tartok tőlük


2014. aug. 31. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

"Multkorjában" nem mondogatni kellett vón', hanem mi lett volna ha nem szülsz oda nékije kettőt is, ha egyszer iszik, drogozik, és még rendes lakásra sem telik, hanem az anyósod nyakára vállaltad őket?


Dolgozol te egyáltalán? Van hova menned, hol laknod? El tudnád egyáltalán tartani a gyerekeket?


Menj, de nagyon sürgősen, de előbb a fent említett minimumot teremt meg.

2014. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a családsegítősök rád szálltak kérd őket, hogy segítsenek abban, hogy anyaotthonba mehess gyerekeiddel.Jelezd a védőnőnek is. Ha mindenki úgy látja, hogy érdemes vagy arra, hogy önállóan eltudd látni gyerekeidet segíteni fognak neked.

A férjed és anyósod előtt ne add ki terveidet. Ha nem mondod nekik, hogy elmész nem fognak veled otthon kötekedni. Vannak olyan védett otthonok, ahová a drogos alkoholista családtagok elől menekülnek. Ezek címei titkosak az apa előtt. Sok szerencsét!

2014. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha alkalmas vagy az anyaságra, ha megfelelő körülményeket tudsz a gyerekeknek teremteni és el tudod őket tartani, akkor hiába fenyegetőznek anyósék, hiába akarják őket elvenni tőled, nem fogják tudni.
2014. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nincs valakid, akihez el tudsz menni a gyerekekkel együtt?

én a te helyedben egy szép nap kisurrannék a házból a kicsikkel, és egy rokonomnál / barátomnál húznám meg magam, aki ebben tud segíteni. és elindulnék a válás ügyében, illetve az elhelyezés ügyében.

amúgy kellene bizonyítékot gyűjtened arról, hogy iszik és drogozik, és hogy agresszív.

neked fogják ilyen esetben ítélni a gyereket, de lehet, hogy a kábítószerezés miatt a férjedet amúgy is eljárás alá veszik, akkor pláne esélytelen a gyerekekre.

anyósod meg egy banya, ezért én már pláne bíztatlak az elköltözésre.


szóval gyűjtsd a bizonyítékot (telefonnal vedd fel amikor üvöltözik, fotózd le valahogy részegen, hívd ki az ügyeletet, hátha vesznek vért a férjedtől, és akkor kimutatják a drogot... stb. )


harcolj, és rafináltan, okosan, biztosítsd be magad.


mert csak szavakkal nem tudsz bástyát építeni magatok köré, hiába mondod valakinek, hogy iszik, drogozik (még a védőnek is...) az még nem bizonyíték.


mindenképpen kérdezd meg a védőnőt, hogyan tudna segíteni, ha neked szükséged lenne segítségre, ha a gyerekekkel menekülni, lépni kell otthonról.


hogy elmenj, vagy maradj, arra nehéz neked segítséget adni, mármint válasznak, mert én mondanám, persze hogy ELMENJ. na de hova? meg mikor? milyen pénzből? hogy védd meg magad? stb. és találnál egy csomó akadályt, rájönnél, hogy kénytelen vagy MARADNI.

ha kicsi kis remény is van arra, hogy el tudsz menni biztonságban a gyerekekkel együtt és tudsz máshol is élni, akkor mindenképpen menj, de ha nincs erre lehetőség, akkor taktikázz, fogadd el, most ez egy ilyen nehéz helyzet. gyűjtsd a kézzel fogható bizonyítékokat a férjed ellen, ha van az anyós ellen valami, azt is ... pl. csalás, lopás, akármi...

szóval próbáld a konfliktusokat elkerülni, csendben tűrni, és amikor lesz adandó alkalom, akkor lépj. nem kell szenvedned, meg őrlődnöd, hogy most "rab" vagy, mert az a legfontosabb, hogy a gyermekeidnek jó legyen, együtt lehessetek.

eljön a te időd, ha nagyobbak a gyerekek, és esetleg úgy látod, egy albérletet fent tudsz tartani, akkor már simán otthagyhatod az egész családot.

2014. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!