Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » (Talán) jogos kérdés: miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Talán) jogos kérdés: miért fizessenek az apák nyáron is tartásdíjat, akkor is, ha a szünidő felében náluk van a gyerek?

Figyelt kérdés

[link]


Persze facebook-kommentekben jött a leszólás, hogy ez az apa is csak ki akar bújni a gyerektartás alól, stb...


Sosincs olyan, hogy egy kérdésben mindig az egyik félnek van igaza.



2014. szept. 5. 07:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Nalunk egesz nyaron egy het kivetelevel itt vannak a gyerekek es megis fizetunk.

En az uj feleseg vagyok de tobbesszam mert kozos kasszan vagyunk ugye.

En is szemet dolognak tartom mert a nyar draga

Kirandulasok uszoda utazasok nyaralas.

Mult nyaron tengerre vittuk oket es az annyuk oda is kuldte az sms gyerektartas 2 napos kesese miatt.Na ettol pipa lettem.

Egesz nyarra megoldjuk az o gyerekvigyazasi problemajat es meg o kovetel penzt a nagy semmire.

Mielott lehuhogtoken ozvegyen mentem hozza a ferjemhez 3 gyerekkel.

Szerintem ez tipikus magyar problema penzehes ex ami az apakba fizetni nem akarast valt ki.

2014. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem is rossz ez a rendszer.Szerintem az apa már azzal kibújik a felelősség alól hogy nem tudja feleségét, élettársát megtartani és nem tud egy egészséges családi légkört kialakítani.Ha még pedzegeti a gyerektartást is akkor a legjobb az ha lemond és elszáll minden gondja.Soha nem lesz igazi apja és ez a feladat is az anyára száll.A gyerektartáson való "marakodás" sok esetben a férfi részéről történő irányítás illúziója.Nem vehet részt a nevelésben, nem lesz a szava tanítóan szent és sérthetetlen ezért oda kapaszkodik ahol még belátást nyer.Nem akar fizetni (nem tud, sajnálja a pénzét stb kinek mi az oka)mert ezzel ellentmondhat és érvényesítheti az akaratát.Amit eddig én láttam annak a pénzhez semmi köze nem volt csupán csak akarat érvényesítés volt.Azt mondta az apa hogy azt szeretné ha az anya tartana tőle és igen is számításba venné a véleményét a neveléssel kapcsolatban.Ez csak az én véleményem és nem szeretnék általánosítani.De ha valaki nincs ott a gyerek minden napjában (akár nő akár férfi) az nem apa ill. anya csak és kizárólag vér szerinti.Saját gyerekét nem ismeri és ne is akarja megmondani hogy mennyi pénzre van annak a gyereknek szüksége a minden napokban.Azért mert nem tudja csak feltételezheti.
2014. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Ez teljesen az érintett felek intelligenciáján múlik. Ezt semmilyen szabályozás nem tudja pótolni. Sajnos a válások többsége után a legtöbb ember tele van sértődöttséggel, sokszor bosszúvággyal. Így a gyerektartás nem a gyerekről szól, hanem a másik "szívatásának" eszközévé válik. Ahol ezen felül tudnak kerekedni, ott teljesen jól működik a "rendszer".
2014. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, még végig sem olvastam a cikket, de már összeszorult a gyomrom az idegességtől. Ugyanis én is ugyanilyen helyzetben vagyok. Elég kemény gyerektartást fizetek a fizetésemhez képest. Értsd, fizetésem alig 100e fölött (amit a levonások után megkapok), a gyerektartás havi 37 ezer!!! A gyerekem gyakorlatilag egész nyáron nálam volt, az anyjával mindösszesen egy, azaz egy hetet töltött, természetesen a gyerektartás ugyanúgy ment neki. Én örökké azon törtem a fejem, hogy milyen "teszkógazdaságos" programot találjak ki a gyereknek, amit élvez, de lehetőleg ne kerüljön pénzbe. Mert így is igen komolyan bele kellett nyúlnom a vésztartalékként félretett pénzbe, és igen rongyosan jöttem ki a nyár végére.

Az anyuka meg minden héten fodrászhoz járt, a barátjával nyaralni mentek.

Természetesen a gyerektartást, vagy legalább annak egy részét nem kérhettem vissza, arról szó sem lehetett!

Ja, és most meg orrom alá dörgöli az iskolakezdéses számlákat, hogy fizessem ki!!! :-(!!!!!!!!!!

2014. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%

14-es vagyok, mellékesen hozzátenném a mondanivalómhoz, hogy sok anyuka bizony igen rosszul értelmezi a gyerektartás fogalmát. Úgy gondolják -tisztelet a kivételnek-, hogy az apának annyit kellene fizetnie, ami a gyerekkel kapcsolatos ÖSSZES havi kiadást fedezi.

NEM!!!! Közös a gyerek, a vele kapcsolatos költségeknek is fele-fele arányban kellene eloszlaniuk. Esetemben is, 37-et fizetek. Na most, ne próbálja már seni bemagyarázni nekem, hogy egy 11 éves gyerekre jutó havi kiadások meghaladják a 37*2= 74 ezer forintot!!!

Ne értsetek félre, nem a havi fizetendő bánt. Én vállaltam, és nyilván azért vállaltam az erőm felső határán, hogy minél jobb lehessen a gyerekemnek, ha már így alakult az élet.

Csak az bosszant, hogy a felvetésben is szereplő szituációban az anyuka nem tud emberként állni a dolgokhoz, sőt, még tesz is egy lapáttal...

2014. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

..még mindig 14-es vagyok...

csak tovább olvastam a cikket, és most már inkább mosolygok.

"az anyuka direkt szakadt ruhában küldi el a gyereket, de az apa az általa vásárolt jó ruhákat soha nem látja viszont, továbbra is szakadtan érkezik a gyerek minden alkalommal"

hogy ez nekem mennyire ismerős :-)

2014. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A férjemmel mi is fizetjük a gyerektartást az exének akkor is ha nálunk vannak a gyerekek, de mondjuk eddig eszünkbe se jutott, hogy ilyenkor nem kéne. Minden hónapban megy a pénz és kész. Most nyáron szinte mindig itt voltak nálunk, kb 80-20%-os arányban. Voltak programok, kajálások, kirándulások, strandolások, minden nap nasi, vásárlások.. stb., de a gyerektartás akkor is ment az anyjuknak. Szerintem az már kukacoskodás lenne, ha elkezdenénk számolgatni kinél mennyit voltak a gyerekek, ki mennyit költött rájuk és akkor a gyerektartás emelkedik-e vagy csökken. A gyerekek léteznek, a gyerektartás annyi amennyi, fizetni kell minden hónapban és pont.
2014. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy történt a nyári szünet, hogy apa kétszer egy hétre (hétfőtől-péntekig) vitte el a gyerekeket. Kért mindkét héten 10000.-Ft-ot, mivel ott vannak a gyerekek. Aztán a gyerekek elmesélték, hogy nem voltak sehol, se fagyi, se strand, se mozi, semmi, mert neki nincs pénze. Na ezen azért kiakadtam rendesen. Azzal sem értek egyet, hogy nyáron olcsóbb a gyerek. Nálunk apa nem túl aktív, nagyszülők nincsenek, tehát két gyerek esetében kellett a kétszer 11-2=9 hét felügyeletét megoldani, ami a táborok és különböző programok árait ismerve, hát nem olcsó mulatság.
2014. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!