Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim élettársak voltak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Patkóka kérdése:

A szüleim élettársak voltak régen apummal élek anyumhoz szeretnék kerülni. Valaki valami segítség?

Figyelt kérdés

17 éves leszek januárban volt már 2 gyerekelhelyezési per mind a kettőt buktuk anyummal. Mind a kettőn ugyan az a bírónő volt és (Borsodban lakok anyum Pesten) a bírónőnek már eleve nem tetszett a Pest. Az első peren legtöbbet Pestről kérdezgetett nem rólam hanem hogy miért Pest, Pest, Pest.

Történet amiért el akarnék menni apumtól:

Mikor kicsi voltam anyummal éltem és tesómmal Miskolcon(Tesóm már 21 éves egyetemre jár és dolgozik és anyummal lakik)Na és ő elérte hogy hozzá kerüljek. Ugye kicsi voltam tetszett az egyik barátnőtől a másikhoz ugrálás a csipszezés meg ezek aztán anyum ugye közben járkált ki hozzánk aztán nem akartam hogy elmenjen anyum haza ezért faterom ideges lett megrugdosta anyumat és megrángatta a hajánál fogva. Anyumnak leszakadt a lépe megműtötték majdnem meghalt kb. 10 percen múlt az élete feljelentette de faterom fenyegette hogy kivisz engem Kanadába ismerőséhez és soha többé nem fog látni anyum engem. Visszavonta anyum a feljelentést és ide költözött hogy velem legyen. Itt rendszeresen verte anyámat és engem. Mikor 5. osztályos voltam anyumnak mondtam hogy menjen fel Pestre mert itt nem jó neki ez a szenvedés engem úgy nem bántott mint őt. Őt napi szinten verte végig ráncigálta a szobán a hajánál fogva, rugdosta a távirányítót a halántékáshoz vágta, késsel fenyegette. NAgy nehezen elment anyum de mentem hozzá rendszeresen aztán velem is elkezdte csinálni 1-esért megvert, végig ráncigált a szobán, kirángatott az ágyból... Apám egy pszichopata idegbeteg állat. Most már engem nem mer megverni mert 2 éve összeverekedtünk és kapott egy szépet nekem kék-zöld lett a lábam mert ököllel ütött feljelentettem a gyámhatóságon ők a rendőrségen de mivel vannak a rendőrségen kapitány ismerősei azt mondták a rendőrök: Egy-két apai pofon nem árt senkinek, sajnos nem tudunk ezzel mit kezdeni.

Voltam a gyámhatóságon nem egyszer hogy nincs mit enni, volt hogy 4 hónapig munkanélküli volt 4 hónapig piritóson éltem minden nap csak azt ettem azzal se csináltak semmit, vagyis de mert védelembe vettek, járkálnia kellett volna ki a családsegítős csajnak ki környezet tanulmányra összesen 2x jött ki a védelembe vétel lejárta előtt. Olyanokat mondott nekem a családsegítős nő hogy: itt vagoyk biztonságban, itt meg van mindenem, nem mondott le rólam... A bíróságon elmondtam mindent a verésről az egész sztorit csak az igazat, faterom végig hazudta az egészet hogy anyum kikezdett velünk és ilyesmiket hazudgált meg hogy vert minket, anyum érzelmileg labilis nem tud ellátni minket, cska hazugságokat. Mi volt az ítélet? Anyám befolyásol engem. A mostani tárgyaláson szembeszálltam faterommal ő hazudott végig szokása szerint mi anyummal az igazat mondtuk ami megtörtént és ugye amit együtt megéltünk az hasonló volt csak más szavakkal lett elmondva (nem beszéltünk össze). Mi volt a bírónő ítélete? Befolyásolva vagyok, hasonló volt amit elmondtunk és ezen is Pesttel volt kiakadva a bírónő. Anyum ügyvédje Borsod egyik legjobb ügyvédje és ő se értette hogy mi van. Nem bírom itt már ki mert attól félek hogy neki fogok menni és nem akarok magamnak bajt és irritál a környezet. Putri, lepra az egész ház, nincs gáz ebből adódóan meleg víz sincs. Anyum már nem tud mit tenni és én tanácstalan vagyok. Tropára dolgozza magát hogy le tudjon értem járni mert nem mehetek vonattal mert nem engedi faterom, de hajnali 4-kor hazajárhatok ismerősömtől elég rossz környékről. Tanácstalan vagyok már nem tudom hogy mit kéne tenni segítséget szeretnék kérni. Az a baj hogy itt mindenki ismer mindenkit és itt nem lesz meg az érettségim se és én nem szeretnék 2-es érettségit tesóm tudna nekem segíteni a tanulásban de így nem tud ilyen távolról. Megköszönném ha kapnék valami segítséget.



2014. szept. 24. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
pedig rajtad csak a Gyámhatóság segíthet. Nem értem a hozzáállásukat.
2014. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sajnos én se :/ SZöktem már el, annyiszor panaszkodtam a gyámon és semmi. Nem segít semmi, nem tudok tenni semmit
2014. szept. 24. 19:25
 3/20 anonim ***** válasza:
17eves vagy. 16 eves korodtol gyamhivatali engedellyel oda koltozol, ahova akarsz
2014. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
elvileg kell faterom beleegyezése nekem azt mondták és ő nem egyezik bele
2014. szept. 24. 19:40
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezt csak ugy kozlik veled, vagy inditanak eljarast is?
2014. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem én segíthetek...


Mivel elmúltál 16 éves kérheted a gyámhivatalnál a "szülői ház elhagyását".

Ez azt jelenti hogy bemész, és teszel egy nyilatkozatot amit jegyzőkönyvbe vesznek. Miért szeretnél elmenni, stb.... Elsőre jó, hogyha azzal mész, akihez költözni szeretnél.

Ezt követően egy-két hét múlva a szülőket és téged is egy hatósági végzéssel beidéznek. Meghallgatnak mindenkit, és a GYH dönt. Tehát NEM a szülő. Nem kell semmiféle beleegyezés!

2014. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt probalja, utolso, de valoszinuleg az ugyintezo csak meghallgatja, aztan kozli hogy "ha apad nem egyezik bele, akkor nem lehet" es ezzel le is zarja a tortenetet....
2014. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget hamarosan bemegyek akkor anyummal és kérem :)
2014. szept. 24. 20:01
 9/20 anonim ***** válasza:

De annak idején miért nem anyukátoknál helyeztek el?

Nekem elég fura ez a dolog!

2014. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
faterom és anyum apuja(nagyapám) összefogtak anyum ellen (anyum nagyon rosszba volt nagyapámmal)
2014. szept. 25. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!