Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt olvastam az idegrendszertő...

Azt olvastam az idegrendszertől is függ az izomteljesítmény, vagyis az szabályozza hogy mennyi izomsejt lép működésbe?

Figyelt kérdés
szóval ez lehet magyarázat arra hogy hogy tud egy vékony karú ember erősebb lenni egy vékonyabb egy felfújtabbnál vagy hasonló?
2011. szept. 12. 16:20
 1/9 dirtboy ***** válasza:
nem, ez nem így működik
2011. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 oyeacch ***** válasza:
94%
FELFÚJT ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ G*CIIIIIIIIIIIIIIIIII
2011. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hmm, nyilván nem így leegyszerűsítve, de a téma érdekes, és van természetesen ideg gát az izomteljesítmény korlátozására.

de azt már kétlem, hogy egy vékony, kis izomtömegű ember az izomrostjainak nagyobb részét használná. ez inkább a funkcionális erővel magyarázható, és a maximális izomfeszülés gyakorlásával, ami egy fejleszthető képesség.

2011. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aczél: az izomteljesítmény _ korlátozására_? Na. Tudtál újat mondani nekem. :)

De mire jó?

(amúgy elolvastam a kérdést, és egy jelentősebb összegben le mertem volna fogadni, h ott lesz a válaszod) :)


Kérdező: szerintem azért az élethelyzet sem mindegy, ahol ez a dolog "tesztelődik" (nyilván eléggé elszánt tud lenni egy sarokbaszorított vagy valakit védő Vékonykarú). Vagy túl sok Rejtő könyvet olvastál (ki is volt az a hórihorgas, szikár, vörös hajú fazon, aki leütött mindenkit? Senki Alfonz vagy ki...) ;)

2011. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, kedves Cian, kissé (tényleg nagyon kicsit..) gyengélkedem, és többek között fórumozással ütöm el az időt..


nem olvastam utána, annyira azért nem érdekel, de pont ahogy írtad, bizonyos esetekben (stressz) működhet ez az agy-izom gát feloldás.

az értelme elvileg az, hogy az izmaidban lévő teljes "erő" képes lenne a csontjaidat és ínjaidat szétszaggatni. ezért, csak korlátozott szinten tudod megfeszíteni az izmaidat, avagy csak korlátozott mennyiségű izomrost lép működésbe.

a szemléletes példa tudtommal ennek a rendszernek a megbetegedésére a rángógörcsben szenvedőknél (epilepszia) figyelhető meg, amikor is nem ajánlatos lefogni a csapkodó végtagjaikat, mert pusztán az izomgörcseikkel szétszaggatnák a saját testüket.

bár mint írtam, nem olvastam utána, a betegséget is csak ennyire ismerem, ahogy leírtam, de ezen tudásom alapján úgy vélem, egyértelmű, hogy az emberi test, az izomzat mekkora tartalékokkal rendelkezik, amiket mondjuk akaratlagosan nem nagyon tudunk használni.

bár a harcművészetek sok 1000 éves önkontroll gyakorlatai érdekes meglepetéseket tartogathatnának, esetleg.. :)

2011. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ó, hát köszönettel vettem a kimerítő választ! :)


Kórságok tekintetében: szintén zenész. :)

(be nem vallanád, ha kivagy mint a liba, elvégre Harcos vagy vagy mifene). ;)

Jobbulást amúgy!

2011. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

köszönöm szépen. ez igazán jól esik, pláne mint hogy eltaláltad, nem is büszkélkedem vele, így nem kaptam gyógyulós kívánságokat.


én meg elírtam a nikked.. Cyan :)

2011. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nyugi srácok!

félreértés elkerülése végett, nem a kar vastagsága a lényeg, hanem hogy pl vannak sziklamászók akik 190cm magasak és 33-karjukkal egy újjon felhúzzák magukat, pedig azért egy egykezes húzóckodáshoz kell bicepsz meg egy csomó minden, egyszerűen rohadt jó minőségű az izomzata

Jó az izomtömeg/izomteljesítmény. De mitől?

2011. szept. 12. 22:17
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt gyakorolják. egykezes húzódszkodás, fekvő, 1-lábas guggolás tipikus erő gyakorlatok.
2011. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!