Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van ebből kiút? Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ebből kiút? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam rajta, hogy megírjam-e, de lehet, hogy tudtok segíteni. Lehet,kicsit hosszú lesz, de megpróbálom csak a fontosakat beleírni.


Az én történetem ott kezdődött,hogy megtudtam 21 évesen ( pont egy éve kb.), hogy terhes vagyok. 12 hetes volt a magzat, tehát nem volt kérdés, megtartom-e. Nagyon megijedtem, sose akartam gyereket, de ami a legfontosabb: a baba apukájával szakítottunk a baba kiderülése előtt 2-2 héttel. Nekem jó volt nélküle, tudtam, nem vagyunk egymáshoz valók, nemhiába lett annak vége, és nem is akartam folytatást. De végül a környezetem és a "belső hangok" hatására, mégis újrakezdtem vele. Megszületett a baba, én sem úsztam meg a depressziót, teljesen ki voltam készülve, mondtam is csúnya dolgokat, nem is éreztem magam alkalmasnak az anyaságra, plusz amíg azt láttam mindenhol, hogy a kortársaim járnak össze-vissza bulizni, élik az életüket, addig én begubózva egy gyerekkel szenvedem a mindennapjaim. Hála isten, az apja sokat segít, ő is nagyon gyerek még, csak 24. De nagyon-nagyon rossz a kapcsolatunk. Nem érzek semmit iránta, mindig veszekszünk, és ha nem lenne gyerek rég szakítottam volna vele.


A baba már 6 hónapos, még mindig minden nagyon rossz, anyám is itt él, de a gyerek születése óta nagyon megromlott vele is a kapcsolatom, plusz a párommal is egyre rosszabb a helyzet. Tény, hogy sokat segít, de bunkó velem, kaffog, stb. Lehet, hogy szakemberhez kellett volna már fordulnom, de az is ugye drága mulatság. Én felismerem, hogy szükségem volt/van rá. Arra gondoltam, hogy megvárom míg 1 éves lesz a gyerek, utána pedig lépek. Vagy szerintetek meddig várjak? Változni nem fog a helyzet köztünk. Fogalma nincs hogy kell bánni egy barátnővel. (ez egy külön,hosszú történet) Nem tudom, meddig várjak, lehet , hogy most kéne lépnem? De akkor mégjobban magamra maradok. Plusz bennem van, hogy valószínűleg nehéz lesz normális férfit találnom egy kisgyerekkel. A mai napig nem tartom magam jó anyának, pedig ellátom , de csak a kötelezőket. Nem tudom átélni/átérezni az anyaságot. Nekem abszolút nem öröm. Persze, szeretem, de érzem, ez nem az igazi, nem ezt kéne éreznem..Új életet szeretnék kezdeni Budapesten..de nem tudom, hogy indulhatnék el oda is. (Apukám tudna segíteni valamennyire) Esetleg ötletek? Bármivel kapcsolatban, ha tudtok valami okosat mondani, azt megköszönném.


2014. okt. 2. 10:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy természetesen a kisfiammal szeretnék új életet kezdeni a fővárosban.
2014. okt. 2. 10:23
 2/18 anonim ***** válasza:

pénzed van? gyest kapsz? mennyit?

gyereked be tudnád adni bölcsibe? munkád lenne? egyedül akarsz lakni?

2014. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha anyukád marad segíteni,a pasival most is 'léphetsz', szakítsatok, és kész. Aztán ha egy éves a gyerek, mehet bölcsibe, te dolgozni és akkor már senki segítségére nem szorulsz. Tervezd meg és lépj, ahogy adódik rá alkalom. Az anyaság akkor öröm, ha felnőttél hozzá. Amikor majd dolgozol, ő növöget, tudtok már beszélgetni, megölel és azt mondja szeret (és nem érdekli, milyen ember vagy, milyen hibáid vannak, mit tettél, egy gyerek feltétel nélkül szeret), akkor majd megérzed. Légy magaddal türelmes, adj időt! Eljön majd az érzés! Addig is tedd rendbe a gondolataidat, tervezd meg a jövőt és lépj! Mindenkivel közöld a céljaidat, de ne hagyd, hogy bárki is eltántorítson! Kitartás, menni fog!!!
2014. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod segítőkész, és a gyereknevelésben egyet értetek, csak a kettőtök közötti viszony a gond, szerintem az lenne a megoldás, ha különköltöznétek, de közel egymáshoz. Pl. szomszédos utcába.

Akkor meg tudnátok egyezni közös felügyeletben, vagy legalábbis az apa aktívan részt vehetne a gyerek életében, mert a gyerek érdeke, hogy tartsa a rendszeres kapcsolatot egy jó apukával.

Pl: Minden nap apa viszi bölcsibe/oviba vagy ő megy érte, és nála van 1-2 órát mielőtt hazaviszi hozzád. Betegség esetén megosztjátok a szabinapokat. Ha a gyerek már nagyobb, egyedül is bármikor átmehet apához, amikor ahhoz van kedve.

Ebben az esetben én biztos nem költöznék messze, durván nehéz lenne lelkileg instabil, egyedülálló anyaként nulla jövőképpel.

Illetve a gyerekkel is kiszúrnál, h minden második hétvégéje utazgatással telik ill. h nem lesz közelében a rendes apja, aki szereti.

Ha legalább egy városban maradtok, akkor a munkakeresés is könnyebb lesz, nem csak 8-4-ig jöhet szóba, hanem mondjuk kezdhetsz korábban v később ha az apa tudja hozni/vinni a gyereket.

2014. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Hát akkor gyűrjétek egymást az asszonnyal, ha nektek az a jó. Majd elmondhatjátok ti is, hogy 50 éve mentek egymás agyára, de a polgármester majd titeket is kitüntet érte! Hajrá! Ha neked ez kell, csináld! Ítélkezni viszont nincs jogod senki felett, csak mert te megtanultad, hogy nem lehetsz már boldog, más még lehet!
2014. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ezzel mind csak annyi a probléma, hogy kivitelezhetetlen hogy szomszédos utcákba költözgessünk, ugyanis, semmi pénze nincs, ha menne, akkor 20 km-re innen menne, vissza a szüleihez. NIncs pénze hogy költözgessen utcányira.. plusz,mivel ez egy kisváros, itt esélyem sincs munkát találni, hidd el, rengeteg ennyi idős mint én, nem talál munkát, mert nincs egyszerűen semmi.. ezért akarok elmenni, ott sokkal több a lehetőség is, az utazás meg nem nagy cucc, ha egyenesbe jönnék, akkor nem lenne gond, 2,5 óra alatt ide lehetne érni, nem egy nagy táv.. :)
2014. okt. 2. 10:47
 7/18 A kérdező kommentje:
6-os, és 8-as! Szívemből szóltatok...
2014. okt. 2. 10:53
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha apád tud segíteni kezdetben, akkor keress Pesten munkát, a gyereket add bölcsödébe és menj minél elöbb.

Várni nem érdemes, mert a gyereknek csak rossz, ha veszekedö szülök közt él.

Ami meg az érzéseideit illeti, menj el pszichológushoz (nem kell privát) és ott kérj segítséget. De könnyen lehet, hoyg ha nem egy feszült, veszekedös környezetben élsz a gyerekkel, akkor sokkal hamarébb rátalálsz az anyai mivoltodra.

2014. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben inkább csak kisebb rossz van, jó nem nagyon. Szakítani mindenképpen kell, nem érdemes azzal együtt lenned akit nem is szeretsz egyáltalán. Innentől bonyolódik a helyzet. Kell neked egy állás, ami fizet annyit hogy ketten tudjatok bérelni egy fővárosi lakást, tehát a nettó 150.000 Ft ajánlott, de így sem lesz könnyű, pláne ha nincsen megfelelő végzettséged. Ezután meg kell szervezni a láthatást az apával, kinél mikor lesz, ezt a bíróság szokta eldönteni. Alapesetben a tiéd lesz a felügyeleti jog, és az apát láthatás illeti meg, aminek a mértéke a ti megegyezéseteken múlik. Ha nem egyeztek meg, akkor hetente egy hétvégét ítél a bíróság, nyáron pedig a szabadság első fele az apáé, a másik az anyáé, ünnepnapokon ugyanez. Megegyezéskor ez rátok van bízva, érdemes megegyezni. A tartásdíj a keresetének 20%-a, vagy egy megállapodott fix összeg, amit minimum fizetnie kell akkor is, ha nincsen bevétele(ilyenkor az állam előlegezi meg). Ha ez is megvan, akkor kezdheted felépíteni a magánéleted is. A bulizásokat felejtsd el, már anya vagy. Tudom hogy könnyű ilyenkor ráhagyni a szülőkre a gyereket és szórakozni, de minél előbb nősz fel, annál jobb. Itt már nem a te örömöd és szórakozásod számít, hanem az élet amit vállaltál, és amiért felelősséggel tartozol. Ha pedig nem tudod szeretni és nem tudsz anyaként viselkedni, az örökbeadást is fontold meg, akkor mehetsz bulizni kedvedre, és a pici is szerető közegbe kerül, nem egy anyához akinek csak egy teher a kis élete.
2014. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%

Nem irígykedni kell a boldogság után hanem tenni érte.


"most hogy jön ide hogy anyádék mióta vannak együtt?

ki nem ...ja le?"


Neked kijárna kisfiam minimum egy tockos ha már az anyád nem tanított meg a másik ember tiszteletére!


A kérdező meg egy végtelenül szánalomraméltó szerencsétlen mert nincs senki olyan a közelében-környezetében akivel a"családi"szennyesét megtárgyalja hanem kénytelen kiteregetni vadidegenek előtt.


Az ilyet úgy szánom hogy...nagyon.


Csak gondolj már bele hogy milyen magányos lehet és kétségbeesett hogy erre kényszerül.


Nincs senkije!

2014. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!