Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdésem: 12 év együtt, és 6...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsozso33 kérdése:

Kérdésem: 12 év együtt, és 6 év házasság után feleségem elköltözött 4 éves kisfiunkkal a szüleihez. Minimálbérem után 45. 000 Ft tartásdíjak követel. Megítélhetnek ennyit neki a bíróságon? Részletesen lejjebb!

Figyelt kérdés

Okok: Terhességéig semmi gond, de akkor történt vele valami. Mindenki szerint szülés utáni depi, de senki nem érti! "Megbolondult".

Emberi kapcsolatait felégette. Barátaink már nem voltak. Sehová nem járhattunk, mert a gyereket nem lehet nagyszülőkre bízni soha. Szüleimbe Belerúgott, pedig 10 évig jobb kapcsolata volt velük, mint a saját szüleivel stb.. Ezeket csak azért írtam le, hogy nem én vagyok a hunyó, hogy válunk!

Én nemrégiben alapítottam egy Kft.-t egy barátommal, fele-fele arányban! Itt minimálbéren vagyok, hisz tele adóssággal, amiket a cég miatt kellett felvegyek, örülök hogy ennyit ki tudunk termelni. Éppen eldöcögünk, csak éppen a titulusom ügyvezető! Erre hivatkozva ő 45.000 Ft tartásdíjat követel tőlem, és perre akarja vinni az esetet! Lesz hol lakni neki, nem kell bérleti díjat fizetnie. Dolgozik! Van erre esélye? Én a minimálbérem után 20.000 Ft vagyis több mint 25% díjat ígértem, de ő ezt nem fogadja el! Esélye van neki a 25% fölé emeltetnie? Mindenhol azt találom hogy 15-25%, de azért mert papíron cégvezető vagyok ettől eltérhetnek, és megszívathat? Vagy legyek nyugodt e felől mert 25%-nál többet nem ítélhetnek meg? Köszönöm a segítségeket! Ha válaszol valaki, kérem írja bele, mennyire biztosan tudja!


2014. szept. 11. 13:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
A szülés utáni depressziója már 4 éve tart?
2014. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hol éltetek eddig? Albérletben? A Te házadban? ezek fontosak, mert így nem csak tartásdíjat kérhet...egyébként a tartásdíj megállapítás nem titulusra megy, hanem összegre...
2014. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Volt lakásom a házasság elött! Ott éltünk.
2014. szept. 11. 14:06
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

Nem valószínű, hogy megítélik neki.



"Mindenki szerint szülés utáni depi, de senki nem érti!"


Ki az a mindenki? Esetleg elmentél vele orvoshoz, próbáltál segíteni neki ebben a dologban? Egyébként az, hogy betegesen kötődik a gyerekhez pont nem a szülés utáni depresszió tünete. Mit kellene érteni rajta?

2014. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

esélytelen h ennyit kap

lakás a tied

2014. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az eset sokkal pomplikáltabb, nem írok le mindent, mert az egy könyv lenne! Kérek mindenkit, a kérdésre válaszoljon, ne a körítést boncolgassa! Ha nem hiszi valaki, ne vegye figyelembe!
2014. szept. 11. 14:19
 7/23 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Nem arról van szó, hogy bárki bármit ne hinne, de a körítést te írtad le, mintegy "mosdatva" magad. Ezért bátorkodtam kérdezni. De látom, elevenedbe vágtam. Bocs.
2014. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Látom van akinek ez nehezen megy! A kérdésemre várnék válaszokat! Ez jogi kérdés!
2014. szept. 11. 14:30
 9/23 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Válaszoltam. Korrekt jogi választ pedig nem fogsz kapni, mert a bíróság a körülmények ismeretében fog dönteni.
2014. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%nál több soha nem lehet a tartásdíj semmilyen esetben sem. Egy gyerek után 25, kettő után 37, három után 50% a bevett gyakorlat, de ez függ a fizetéstől, a körülményektől. 15 körül fog kapni, többet nem igen.
2014. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!