Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem Szeretné a két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem Szeretné a két nagyobbik gyermekemet a nevére venni. Hova forduljak?

Figyelt kérdés
6éve nem tudunk semmit a két nagyobbik gyermekem apjárol, nem kapok gyerektartást sem, Szeretné a férjem a nevére venni csak nem tudom, hogy tudom, hogy öt megkerestetni.
2010. jan. 27. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek két módja van, de sajnos egyik sem túl jó (hasonló cipőben járok).

1. A gyerekek apja a.) lemond róluk a férjed javára, innentől kezdve ő az apjuk hivatalosan és kettőtök döntése a névviselés

b.) beleegyezik a névváltoztatásba

Mivel nem tudod megkeresni, ezt nyilván nem tudod megoldani.

2. Tiltó határozatot hoznak a gyerek apja ellen, ekkor már egyedül is jogod van megváltoztatni a gyerekek nevét.


Sajnos hiába tűnik el az egyik szülő, a gyerekekkel élő szülőnek akkor sincs joga egyedül megváltoztatni a nevüket. Az én gyerekem apja csak másfél éve tűnt el, de a gyerek az ő vezetéknevét viseli, és ez ellen semmit nem tudok tenni. Tiltó határozatot sem hoznak ellene, hiszen nem tett semmit.

2010. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A tartásdíj fizetés elmulasztása miatt fordulj bírósághoz, és a keresetlevéllel már kérheted a rendőrségtől a hivatalos megkeresést.

Hasonló helyzetben voltam, nem akarlak elkedvetleníteni, de hosszadalmas és gyakran fájdalmas eljárás.

Ha a bíróság előtt bizonyítani tudod, hogy apai kötelességeinek nem tesz eleget, akkor TALÁN van esélyed, de ezt kimondani nagyon félnek a bírók.

Akárhogyan is döntesz, arra nagyon vigyázz, hogy mindent dokumentálj ! Sok sikert !

2010. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!