Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveszíthetem a fiam ha külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveszíthetem a fiam ha külön válunk?

Figyelt kérdés
Az apával élek együtt,nem vagyunk házasok.Mikor teherbe estem elveszítettem a munkám,és mivel nem tudtam fenntartani az albérletem, összeköltöztünk.A nevelési nézetei miatt elhidegült a kapcsolatunk.A ház amiben élünk az övé,a TV,az asztal,a hokedli...minden az övé,nekem pedig van egy "fél" gyermekem.Alig tud törődni a fiával a munkája miatt,és mert a kicsi körüli teendőket női munkának tekintve alig érintkezik a fiával.Mostam főztem takarítottam,mintha felesége lennék,és kisebb munkákat is elvállaltam hogy ne érezze egyedül magát a pénz kereséssel.Jó ember ő,de már csak tőszavakban kommunikálunk,annyit amennyit muszáj. A pénzt amit keres rá,és a fiára fordítom,és amit állam bácsitól kapok abból eszek,öltözködök,és a villanyszámlát fizetem. Nem veszekedünk,igazából olyan mintha a kényszer kötne össze minket...legalábbis így érzem. Szeretnék külön válni tőle, de mivel semmi állásom nincsen,legfeljebb anyukámékhoz költözhetek,de a fiamat(14hónapos) nem engedi hogy magammal vigyem.Csapdában érzem magam ahonnan nem tudok kiszabadulni!Minden este kérdezi mikorra tervezem a költözésemet,mert segít.Nem várhatok tőle anyagi segítséget,de a fiamat nem hagyhatom nála,még annyi időre sem míg össze szedem magam,mert hamar el jár a keze.Nem akarom őt bántani,de saját hibámból túlságosan bíztam a kapcsolatunkban,pedig zsákutca. Nem tudom mit tegyek...
2010. jan. 28. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik reggel amikor elmegy dolgozni, koltozz oda anyudekhoz!!! Meg a kicsi nagyon pici, te fogod megkapni. Mit csinalna egy 14 honapossal az apja?

Szopik a pici?

Beszeld meg a szulokkel, hogy mesz hozzajuk. A parod amikor elmegy otthonrol, pakolj es menjel a kicsivel el. Ne feljel a parodtol! Ha erzi, hogy felsz tole, annal bunkobb lesz veled. Menjel minel elobb!

Az onkormanyzatnal vannak kulonfele segelyek azokat igenyeld meg. Van lakasfenntartasi, futesi segely, rendkivuli gyerekvedelmi segely, atmeneti segely. Ezeket mindegyiket igenyeld meg. A birosagon pedig kerjel gyerekelhelyezest es gyerektartast a parodtol!

A szuleidnel elsz es kapsz annyi penzt az allamtol a gyes es a segelyekkel egyutt, hogy nem fogjak elvenni toled a kicsit!!! Menjel el holnap, ne feljel.

2010. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te mondod, hogy nem is tud bánni a gyerekkel, mert ezt női munkának tekinti. Akkor mégis mit akar? És mi az, hogy nem engedi, hogy elvidd? Szerintem első sorban adj be a bíróságra keresetet, gyermekelhelyezési ügyben. Ilyen kicsi gyereket nagy százalékban az anyának ítélnek, csak azt nézik, hogy van-e hol laknotok, tudod-e etetni, öltöztetni, ennyi. Meg persze, hogy alkalmas vagy-e a gondozására. Ezen kívül pedig nyugodtan költözz el, de ne hagyd ott a gyereket, mert akkor máris rontod a saját esélyeidet. Menjetek el akkor, amikor ő dolgozik, vagy ilyesmi.
2010. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyereket biztosan neked ítélik,és tartásdíjat is állapítanak meg.A segélyekben pedig ne bízz,mert azt nem is nagyon adják meg,és akkor is csak keveset.Menj ügyvédhez,és azonnal jelentsd be az Államháztartási Hivatalnál,hogy egyedül neveled a picit,és kérd,hogy a te számládra utalják a családi pótlékot.Ehhez még a válást sem kell beadnod.
2010. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,a hivatalos részhez nagy segítséget nyújtottatok...az apuka anyukája itt lakik mellettünk,aki szivesen foglalkozna az unokájával míg dolgozik,párom anyja szinte a nyakunkra jár mióta tudja hogy el akarok menni,elfutni nem tudok.
2010. jan. 28. 10:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Párod elmegy dolgozni, mama nincs ott, te bizony összepakolsz és mész. Legsürgősebb a gyerekelhelyezés kérése és a gyerektartás megállapításának kérése. Aztán a többi is sürgős: MÁK, satöbi, mindent, amit a többiek már megírtak.

Bizony el kell futni, az anyja nem tud erőszakkal ott tartani téged.

2010. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy barátot, akinek van autója, hogy menjen érted, amikor a párod dolgozik. A sofőr az autóban marad, gyereket berakod, aztán visszaszaldsz a cuccokért, bedobod azokat is a kocsiba, beülsz és mentek.
2010. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha az anyós megjelenne ez alatt akadékoskodni, és nem akarná engedni, hogy elmenj, akkor hívj rendőrt.
2010. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Filmbe illő jelenet volna :) családi dráma....de abban bízom ő is be látja hogy jobb a fiunknak.Nem elvenni akarom tőle,és nem ellene nevelni,csak magam mellett biztonságban tudni.Azért köszönöm a jó tanácsokat.
2010. jan. 29. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!