Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csinálnátok apa helyében?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok apa helyében? Válás alatt derült ki hogy a 4 éves kislánya nem is az övé:

Figyelt kérdés
nagyon csúnya kapcsolat. Egyszer már majdnem elváltak. Túl egy lombikprogramon. A válóperig nem találkoztak 3 hónapig. Ott megjelent anyuka és bejelentette, hogy újra megcsinálta a programot és terhes maradt. Akkor megbeszélték, hogy közösen felnevelik a gyereket. Na most újra válás, hisz nem lehetett helyrehozni itt már semmit. a nő mindent akart. házat, kocsit, gyerektartást, ám véletlenül elszólta magát egy nagyobb vita hevében, hogy nem is közös a gyerek.Be is bizonyosodott, hogy nem járt a lombikprogramon. már tudja "apuka" azt is, hogy ki a biológiai apa. Valaki járt már így?? tudnátok segíteni?
2014. nov. 13. 12:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
apuka kéri az apasági vizsgálatot ... ez a minimum
2014. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Persze megcsinálja. ez oké. De a továbbiakban van valami joga? Feljelentheti a feleségét csalásért?? Vagy ilyesmi. Mert asszony azt mondja akár kiderült akár nem tartásdíjat kell fizetnie. szerintem biztos van valami megoldás.
2014. nov. 13. 12:09
 3/35 anonim válasza:
73%
Én nő vagyok. De beleképzelve magam az apa helyébe valószínűleg új életet kezdenék, a nőt meg elfelejteném és messzire elkerülném. Nőként is gusztustalannak tartom, ha vki megcsalja a férjét, aztán azt kamuzza, hogy tőle van a gyerek. Akit szeretsz nem vered át. Ez nem igazi kapcsolat.
2014. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
91%
3. válaszoló vagyok. Ha jól tudom, nem jelentheti fel csalásért. (sztem is igazságtalan) Viszont a gyerektartást meg követelje szépen a biológiai apától.
2014. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Apasági vizsgálat, ha nem az övé a gyerek, apaság vélelmének megdöntése iránti per... a válás meg evidens a leírt körülményekből.

Az asszony meg annyit kaphat, ami törvény szerint neki jár, se többet, se kevesebbet. Ennyi.

(egyébként meg sántít a sztori, mert a reprodukciós eljárásokon való részvételhez mindkét érintett majdani szülő - tehát a férj IS - beleegyezése kell, az orvos nem csinálhat idegen spermával végzett megtermékenyítést anélkül, hogy a férj bele n egyezett volna, és ne vállalta volna az apaságot - ha meg emberünk aláírta és vállalta ezt a fajta beavatkozást és az apaságot, akkor meg csak a válóper marad, az apaság vélelmével szembeni pernek a továbbiakban nincs helye - értelemszerűen... mert akkor arra az áll, mint az örökbefogadásra, hogy csak a kiskorú érdekében bontható fel a nagykorúvá válásáig...)

2014. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
46%
Lehet hogy rosszul tudom, de az apa vélelmének megdöntése iránti per csak korlátozott ideig nyújtható be...
2014. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem az övé a gyerek, akkor miért kellene tartásdíjat fizetnie? Az más kérdés, hogy ha egy 4 éves gyerek a szívéhez nőtt, akkor exnej ide vagy oda, erkölcsileg úgy érzi, segítenie kell a gyereken. Ez érthető reakció lenne. De jogilag semmi köze hozzá, sajnos.
2014. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
85%

Hu, ez elég csúnya helyzet.

A nőnek amúgy nincs igaza, a férj indítson pert "apaság vélelmének megdöntése" érdekében. Ehhez gondolom majd kell egy apasági vizsgálat, de egy ügyvéd többet tudna mondani.

A lényeg, hogy amennyiben ítélet születik amely kimondja h nem az övé a gyerek, nem kell tartásdíjat fizetnie, mindenféle jogi kötelezettsége megszűnik a gyermekkel szemben.


[link]

2014. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem eszik olyan forrón a kását.

Főhősünk fogja meg magát, és keressen egy jó válóperes ügyvédet. A tényálladék ugyanis a következő:

- kérvényezni kell perben az apaság vélelmének megdöntését, hacsak a főhősünk nem tett apai elismerő nyilatkozatot (mivel házasságban éltek, ezért nem hiszem), nem kötelezhető, hogy a más gyereke után fizessen

- az eddig a gyerekre költött pénz nem jár vissza, az volt a tanulópénz

- a házasság előtt szerzett javak a férfi különvagyona, továbbá különvagyonnak számít az örökség és a névre szóló ajándék, bármikor is szerezte

- a házasság (vagyis a vagyonközösség) fennállása alatt szerzett javakat fele-fele arányban megosztják

Ez a tiszta munka.

2014. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
65%

Azt hiszem ebben a helyzetben teljesen jogos lenne egy hatalmas nagy pofon az anyukának. Nő vagyok, és undorítónak tartom ha egy férfi megüt egy nőt, de jelen esetben főhősünket (ha már így nevezzük) tökéletesen megérteném.

Apasági tesztet kell csináltatni, és váláskor a bíró ennek tudatában valószínűleg a férjnek fog kedvezni.

2014. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!