Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim tényleg válnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim tényleg válnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, de szeptember óta úgy érzem, hogy a szüleim válni akarnak. Anya akkor még az egyik nap(talán szerdán) mondta, hogy rossz napja volt. Én megkérdeztem, hogy miért. Ő csak annyit mondott, majd hogy elmondja, hogyha aktuális lesz, de reméli nem lesz az. Már is akkor rögtön a válás jutott eszembe. Aztán most, a napokban anya és apa ágya mellett egy csokor vörös rózsa volt. Egy üdvözlő kártya is volt mellette, amire az volt ráírva, hogy szeretlek. Anya nem volt boldog, amit nem értettem, mert máskor mindig örült a vörös rózsának. Az időpont sem stimmelt, Anyának nem volt se szülinapja, se névnapja, évfordulójuk sem volt, de még csak Valentin nap sincs. Nem értettem, és meg is kérdeztem tőle, hogy miért kapta. Szintén azt mondta, amit 2 hónappal ezelőtt. Csak most már nem tette hozzá, hogy remélem nem lesz aktuális. A szüleim 20 éve házasok. Vannak tesóim is, a bátyám nemsokára 18 lesz, gondolom, hogy azt még megvárják (hogyha tényleg válnak. Márpedig nagyon úgy néz ki...) míg (papír szerint) felnőtt lesz. És utána nem tudom, hogy hogy smínt. Egyik szülőmmel sincs probléma, a családban senki sem alkoholista, vagy agresszív. Ennyi idő után mégis úgy néz ki, hogy válnak. Szerintetek tényleg így van? Vagy csak én gondolom ezt?

2014. nov. 24. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebböl nem lehet megmondani, hoyg el akarnak-e válni.

De ha igen, akkor te semmit nem tehetsz, minthogy elfogadod a döntésüket.


És a váláshoz nem kell feltétlen valakinek alkoholistának vagy agresszívnek lenni, elég, ha ök ketten nem értik meg egymást valamiért.

2014. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, hogy nem kell alkoholistának lenni hozzá. Csak sajnos sok esetben ez a probléma.. Köszönöm, hogy válaszoltál, de sajnos nem a kérdésemre.
2014. nov. 24. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre senki nem fog tudni válaszolni, mert ezt csak a szüleid tudják.


Lehet, hogy volt/van valami komolyabb problémájuk - apukád valamivel megbántotta anyukádat és most próbálja jóvátenni -, neki meg nehéz túltenni ezen magát. Hogya aztán mire jutnak, azt senki - még ök maguk sem - tudják, majd valahogy alakul.


Lehet azonban, hogy csak te vagy túlérzékeny a témára, de akkor is csak várni tudsz, hogy hátha kiderül, mi van ez az egész mögött.

2014. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, van úgy hogy két ember elfárad egymás mellett 20 év alatt. A kapcsolat is megfárad, ellaposodik, már nem boldogok együtt. Ha egymás mellett maradnak, akkor csak viták, veszekedések, ordibálás lesz. Ilyen esetekben szerintem nem feltétlenül tragédia egy válás. Mindenki nyugodtabb lesz, de egyiküket sem fogod elveszíteni. Ne ess kétségbe, nem a világ vége ha el is válnak.
2014. nov. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20 év házasság alatt jöhetnek krízisek. Nem biztos, hogy elválnak.
2014. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!