Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleim válnak! Ez így helyes?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim válnak! Ez így helyes? Több kérdésem is lenne.

Figyelt kérdés
Egyrészt most költöztünk új házba, ami igaz, hogy apukám nevén van, de anyáék úgy egyeztek meg, hogy mi költözünk, a bátyám pedig marad ebben a házban apukámmal. Ez még oké, de mi egy panelba költöztünk albérletbe (mert apukám ezt tudja fizetni) viszont ők ott maradtak a szép családi házba. Ezt így nem érzem igazságosnak. Meg igazából nekem többször megfordult a fejemben, hogy itt maradok apukámékkal, mert mégis kisebb megterhelés lenne nekem, itt van a megszokott környezetem, tesó, kutyám, nagyszülők stb. csak úgy érzem, hogy nem tehetem meg ezt anyukámmal, mert ő 1)kikészülne, ha mindkét gyereke "elhagyná" 2) nem tudna megélne, mert apukámnak ugye csak akkor kell fizetni a lakbért meg gyerektartást stb. ha én anyukámmal vagyok. most az a helyzet, hogy fél hétig itt vagyok, fél hétig ott, csak ez így mégsem lesz jó, hogy nincs egy állandó lakhelyem, főleg ha kezdődik a suli. vélemények? 15/l

2014. aug. 24. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ugyan ebbe a helyzetbe vagyok csak en anyukammal maradtam es hetvegente apanal vagyok.....anyukadnak szuksege van most rad es sztem o fontosabb :)
2014. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Milyen messze van a két ház egymástól, és a suli?

Esetleg hetente-havonta cserélgethetnél a tesóddal, hogy egyik héten te vagy anyudnál, másik héten ő, és akkor legalább anyukád se érzi azt, hogy elhagyod őt, és te is lehetsz apuddal. ( ugyan ez nem teljesen témába vágó, de: Ünnepekkor esetleg nem tud összeülni a család? Ha azért váltak el, mert kihűlt a szerelem, de beszélő viszonyban vannak még, és jó a kapcsolatuk, akkor az ünnepeket mindenképp együtt kéne töltenetek. Ha ez nem megoldható, akkor pl. karácsonykor ti mindketten apukátoknál-anyukátoknál, cserébe pl. újévkor, húsvétkor csere. )


Ez a fél hétig itt, fél hétig ott tényleg elég "buta" felállás, akkor már legyen egy hét, vagy egy hónap. Közben persze hétvégén látogatni tudnád a másik szülőt is.

2014. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én is anyukámmal maradtam, legalábbis nála vagyok elhelyezve csak közös gyerekfelügyelet van. Igen, én azt értem, hogy szüksége van rám..és önzőnek is érzem magam, amiért megfordult a fejemben, hogy apukámhoz költöznék, csak nagyon rosszul érzem magam anyukámnál a panelban és nem is jó a kapcsolatunk, rengeteget veszekszik.
2014. aug. 24. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért a szülőknek illett volna megkérdezniük a gyerekek véleményét és óhaját is a ki hová költözik dologról. Szinte biztos, hogy a tanulmányi eredményeiden meglátszik majd a kétlakiság. Anyád azért feltehetően keres állást magának (ahogy kivettem eddig nem volt neki), tehát egyedül is meg tudna élni.
2014. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közel vagyunk egymáshoz, mert csak úgy kb. 3 utca meg egy főút választja el a két házat. Az ünnepeket még meglátjuk, mert beszélő viszonyban vannak csak anyukám már elhordta mindennek apukámat, teljesen indokolatlanul, mert anyukám csalta meg először apukámat 2 éve és utána kezdte apukám is a "félrekacsintgatást", bár előtte sem volt jó a házasságuk. A bátyám nem is jön anyukámhoz, 18 éves lesz és nagyon rossz a kapcsolatuk+ saját bevallása szerint nem bírna ki 1 napot sem panelban.
2014. aug. 24. 19:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt akartam még leírni, hogy apukám anyagi háttere is sokkal jobb, ilyen szempontból is jobb életem lenne nála, másrészt pedig emberileg is stabilabb. és nekem most ez lenne a legfontosabb, most kezdem a gimit és fontos lenne, hogy jól teljesítsek.
2014. aug. 24. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha megfogadod a tanácsom, szerintem inkább az állandóságra kell törekedned. Ez az egyszer itt egyszer ott, nem lenne jó megoldás. Neked most a saját életedet kell figyelembe venned, nem pedig a szüleidre tekintettel lenned. Ígyis nehéz helyzetben van, ahogyanők is, csak ők már felnőttek.

ÉS bocsi, de énúgy tudom, hogy ha a szülők elválnak, akkor olyan esetben egyik fél sem köteles gyerektartás fizetésére, ha egyik gyerek egyik szülőnél, míg a másik a másik szülőnél lesz elhelyezve.

2014. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anyukád felnőtt ember, nem neked kell megoldanod helyette a problémáit. Neked a leírtak alapján apukádnál lenne jobb helyed, hisz ott a megszokott környezet, ott a tesód, ott a stabilabb érzelmi hátteret adó szülő. Anyukád felnőtt ember, a megélhetését nem apukádnak kell biztosítania, de nem is neked azzal, hogy így jusson tartásdíjhoz. Dönts úgy, ahogy neked jó, az ő életüket oldják meg maguk. Nem lennél önző, mindkét szülőd ugyanúgy a szülőd, mindkettejükhöz ugyanannyira tartozol.
2014. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz ügy, de nem hiszem,hogy aszerint kellene döntened, hogy a szüleidnek szerinted mi a jó. Azt mondod, hogy a szíved szerint többet lennél apukáddal. Mi lenne, ha fokozatosan próbálnál vele több időt lenni? Egy-két nappal később mész vissza anyukádhoz?
2014. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Utolsó, én is ezzel próbálkozom, bár még nagyon az elején vagyunk, szóval nem tudom még, hogy kivel lenne a jobb.
2014. aug. 26. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!