Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, ha apám nem hagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha apám nem hagy minket nyugodtan élni?

Figyelt kérdés

Apám folyton veszekszik az anyukámmal, mindenért őt okolja, csúnyán beszél vele, lekur vázza stb.

Elhiszem, hogy nehéz elválni, mert már kérdeztem tőle, de én ezt így akkor sem bírom. Rég leszokott az alkoholról, csendesebb is lett itthon, de mostanában megint rengeteget veszekednek és nagyon rossz hallgatni. A tanácsotokat kérném, hogy egy kicsit megnyugodhassak, vagy tudjam, hogy mi tévő legyek... 13/F


2010. jan. 30. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van. Anyukád megcsalta esetleg?... elvesztette a munkahelyét?... leszokni az alkoholról iszonyú önmegtartóztatásba kerül és nagyon nagy dolog, tudod-e?

Kérdezd meg őt egyszer, hogy mi a baj, próbálj komolyan érdeklődni, meghallgatni, hátha jól esik neki.

2010. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukad lehet hogy erzelmi okokbol.vagy lelki okokbol (kotodes) nem tud lepni. Jo volna megtudnod hogy mi az oka.Sokszor felelembol nem valnak el az emberek,felnek az ujtol. Legjobb amit ilyenkor tehetsz,hogy megfogadod magadnak-mindenent megteszek majd hogy ne igy eljek. Aztan legyel magadnak a legfontosabb,lassan eljon a te idod!
2010. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi tanácsokat..

Az első kommentelőhöz: Az anyukám a világ egyik legtisztességesebb nő a világon, szereti, vigyáz apámra, mindig megbocsájt nei, de apám akkor is csak hülyézi meg okolja mindenért.

Valószínüleg szereti őt és nem akar elválni tőle, de ha a mi nyugalmunkat is így megzavarja hát nemtom...

Én mondtam, hogy nyugodtan jöhet ide hétvégenként látogatni, nem fog elszakadni tőlünk teljesen, csak ne legyen mellette olyan ember, akit kolhat bármiért is, főleg ne mi legyünk azok...

2010. jan. 30. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kissé elfogult vagy anyukád irányában.

Mindig két ember hibás,ha megromlik egy kapcsolat.Ritka az,ha valaki jóvilágában alkoholista lesz.

Arról nem is beszélve,hogy aki ennyire tökéletes,miért nézi el,hogy a gyermeke szenved...

Egyébként azt hogy képzeled,hogy apukád kéthetente majd odamegy?Váláskor mindenki költözik,mert a vagyon feleződik...

Egyébként te semmit nem tudsz csinálni.Ezt a szüleidnek kellene megoldani.

2010. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 16:56-os: persze mindennek van oka, csak nem oyan egyszerü, mint ahogy gondolod - sokszor CSAK azért kiállhatatlan valaki, mert ilyen a természete, és nem a másik az oka. (Ez éppen olyan, mint amikor jönnek azzal, hogy a házasság megromlásának mindig mindketten okai - ez igy megintcsak nem igaz, van olyan, hogy az egyik hiába akarja a házasságot megmenteni, javitani, a másik fél nem reagál semmit rá.)
2010. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ritka az,ha valaki jóvilágában alkoholista lesz"


Akkor mondd meg hogy a most elkapott egyetemisták miért szívtak marijuánát? Ahelyett hogy örültek volna hogy tanulhatnak?

2010. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki alkoholista, az iszik, mert örül, iszik, mert bánata van, ha van valakije, akkor azt ünnepli, ha nincs, akkor egyedül érze magát és azért iszik - ehhez nem kell különösebb ok. Nehogy már valaki más legyen a hibás abban, ha valaki alkoholista lesz.
2010. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van, hagynom kéne, hogy ők lerendezzék, de gondoljatok bele az én helyembe, amikor már ott tartunk, hogy a 15 éves nővérem ott sír mellettük, hogy fejezzék be én meg csak nézem, mikor lesz ennek vége. Nem a legkellemesebb. És ezt azóta elviselni amióta értem a helyzetet, kb. 5 éve. Azóta hetente mindig ezt végigjáccani...
2010. jan. 30. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudatmódosító szerekhez az nyúl,akinek zűrös az élete.

Attól,hogy valaki egyetemista,még lehet rossz a családi élete,szerelmi bánata,kiközösöthetik a csoporttársai stb...Az alkohol,drog az,ami pillanatnyi öremet okoz,kiszakítja a "rémes valóságból".

Nézd én még nem láttam szerető családban alkoholistát,aki iszik is.Olyant láttam,aki leállt miután megnősült és gyermeke született.

Egyébként meg aki összeköti az életét egy olyannal,aki nem hajlandó leállni,az meg viselje el.És ne szüljön gyereket.

2010. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én megértelek. Apám alkesz, szar volt a gyerekkora. Alkohollal kompenzált. Én 19 évesen elkezdtem dolgozni és albérletet kerestem mert már nem bírtam, hogy állandóan bántalmazta anyukámat, néha engem is próbált,de nem hagytam. A vészes vérnyomás ingadozásom meggyőzött.

Anyukám és 13 éves öcsém is jött velem. 5 évig éltünk albérletbe, míg elváltak, ill. a vagyonmegosztás lezajlott. Vettünk egy is házat hitelre.

Sajna addig egyszer ránk törte az ajtót: 1 év felfüggesztett.

Engem bántalmazott a munkahelyemen részegen. Nem tudom a büntetést, de ezután megszakadt a kapcsolatunk végre.

Öcsém próbált vele néha találkozni. A vége az lett, hogy részegen neki ment öcsémnek az étterem parkolójában, és öcsém sajna összeverte a sok év felgyülemlett szemétségekért. 80000 Ft volt a büntetése.


Most 1 éve nem láttuk.


szóval én megértelek. próbálj túlélni. Mi hárman összefogtunk és így sikerült túlélni a poklot.

2010. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!