Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exférjem fenyeget, adjam oda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exférjem fenyeget, adjam oda akkor a kislányunkat (6), amikor ő akarja? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt Férjem a kéthetenti láthatást arra használja, hogy ellenem hangolja a lányomat. A gyerek teljesen zavarodott napokig a hétvégék után. Agymosással jön haza, viselkedése mintha nem is az övé lenne. Apukája nem pozitív példa, sem makulátlan. Nem dolgozik, piszkos dolgokból él, pénzzel vásárolja meg a gyereket de érdemben nem neveli. Tele van fóbiákkal, pánikbeteg, fél a sötétben, stb. Gondolom mert bűnügyi dolgokból szerzi jövedelmét. Teljesen más értékrendet képvisel mint az átlagember.

A végzés szerint mindig megkapja a kislányt de többet nem szeretném odaadni mint 2hetente, mert nekem van nevelési problémám belőle és a gyereknek sem jó ha ellentétes nevelésben részesül.

Volt Férjem folyton bírósággal fenyeget. Hívogat, üzenget és nem hagy nyugton élni válás után sem. Nincs munkája, sem saját élete.

Pedig a végzést betartom. Nem engedem hogy azon felül mikor épp úgy gondolja, Jöjjön a gyerekhez, és a gyerek utána problémás. Pszichológushoz is elvittem aki szintén lát negatív változást az apai hétvége után.

Férjem kaphat több láthatást ha bíróságra megy?


2014. dec. 5. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Én csak szegény gyereket sajnálom ebben a történetben. Egyébként ha megnyugtat nem fognak az apának több láthatást megítélni. Szegény gyerek!
2014. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Szegény gyerek.. hallottam már olyat, hogy egy szülőtől teljesen megvonták a láthatást, mert rossz hatással volt a gyerekre. Ha neked papírod is van róla, akkor nem biztos, hogy jól jönne ki egy esetleges perből..
2014. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

A kérdésed számomra nem egyértelmű.

"A végzés szerint mindig megkapja a kislányt de többet nem szeretném odaadni mint 2hetente"


Ha a végzésbe ez szerepel, akkor igen, mehet bíróságra ha korlátozod.


A gyámügyön kellene kérned a láthatás újra rendezését, persze pszichológus szakvéleménye alapján. Ha tárgyalásra kerül sor, akkor egy orvosszakértő is alátámasztja majd a jelenlegi pszichológus véleményét, és az alapján korlátozhatják az apát.

2014. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kéthetente hétvége van a végzésben és percre pontosan meg is kapja! Ezen felül nem engedem mert pszichológushoz jutottunk a zűrzavar miatt ami a kicsi lányom fejében van láthatás után. :(

Pszichológus egyébként biztat, hogy egy idő után a gyerek is tudja, hogy mi a helyes. Én is ezt remélem.

Addig türelmes vagyok és próbálok nyugalmat teremteni Körülötte, hogy minél kevesebbet érezzen belőle.

Ha szemétkedésből bíróságra megy és nem kap többet mint most kap, az már nekem elég. Eltiltani nem akarom, de ártani nem engedem!

2014. dec. 5. 14:22
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Többet nem fognak megítélni, de ha tényleg bíróságra vinné az ügyet, akkor ne hagyd annyiban és kérd a független pszichológus véleményét (azt nyilván nem fogadják el akinek te fizetsz).

Ha idáig fajulna én megpróbálnám kiharcolni az olyan láthatást, ami a családsegítőben felügyelet mellett történik, ha tényleg ilyen rossz hatással van az apuka.

Szegény kislány, szörnyű lehet neki így látni az apját, nem csoda, ha meg van zavarodva:(

2014. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. Mekkora a gyerek? Mert nem világos, és nem mindegy az sem, hogy óvodas, iskolás vagy már nagyobb.


2. A határozatban szereplö idöpontban vagy csak köteles a gyereket odaadni - ha kéthetente hétvége, akkor úgy -, ezen felül nem.


3. Ha a pszichológus szerint a gyereknek rossza tesz az apánál töltött idö, akkor kérheted a láthatás korlátozását, felügyelet melletti engedélyezését, illetve súlyos esetben az eltiltást is. De ehhez nem a "saját", hanem a hatósági pszichológus véleménye is kell.

2014. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6 éves a gyerek, jövőre megy iskolába.

Én nem akarok ügyet kezdeményezni, ezt ő akarja. Piszkalodik mióta párkapcsolatban élek. Ha ügyet csinálok, csak olaj a tűzre. Próbálom a kicsit jó irányba terelni. Sok hasznos tanácsot ad a pszichológus.

2014. dec. 5. 14:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha az exed ügyet indít, akkor neked is indítanok kell, hogy nehogy engedélyezzék a többszöri láthatást. A gyámüggyel is lehet beszélni, hogy milyen helyre viszed a kislányod.

Ha nagyon veszélyes az alak és lelépnék külföldre.

2014. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Menj te bíróságra, és kérd az általad leírtakra tekintettel a teljes láthatás megvonását, illetve kérj távol tartást.

Ez az ember nem normális, én nem engedném tönkretenni a gyerekemet neki. Nem is értem, a pszichológus ezt még miért nem javasolta, mikor van rá lehetőség.

2014. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy koteles tobbet odaadni mint az eloirt idoszak. Ha ennek eleget teszel nem tehet semmit. Pont azert szoktak az idot meghatarozni valaskor hogy elkeruljek a kesobbi bonyodalmakat. Hagy fenyegetozzon nem tud megfogni mert nem akadalyozod a lathatast. A helyedben viszont kernek egy ujra elbiralast a pszichologusi velemennyel alatamasztva,miszerint karos a gyereknek az apjaval toltott ido,es ellened neveli. Ezt akar fuggetlen szakerto bevonasaval is kerheted igy az exed sem kothet bele. Ugy tudom ha bizonyithato az ellen neveles akkor kerheto a lathatas megvonasa.
2014. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!