Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti odaadnátok a volt élettársn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti odaadnátok a volt élettársnak, a gyerek apjának a gyerek anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hónapja költöztem vissza a szüleimhez mert a gyerek apja (élettársak voltunk nem házasok) már fizikailag is bántalmazott a gyerek szeme láttára. Sem gyetektartást nem füzet s névnapra sem mikulásra nem vett srmmit a gyereknek, pontosabban nem hozta el viszont a gyerek maja hivott hogy örült a gyerek a jatekoknak? Ugyhogy nem tudom hova tűntek a gyerek ajándékai. A lényeg hogy tegnap kérte a gyerek anyakönyvi kivonatát de aztondta semmi közöm hozzá hogy mire kell neki. Még pelenkát is én küldök amikor elviszi (2× vitte el lathatasra majdnem 4 honap alatt, sokan azt mondjak oda sem adnak neki) lathatasra "mert en vagyok az anyja en nevelem."

2014. dec. 6. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak az én gyerekem már nagyobb.

Oda ne add neki az anyakönyvit semmi pénzért. Nem tudhatom mit akar vele, de semmi köze hozzá. Ha kell neki egy, akkor kérjen ki magának az önkormányzatnál.

Ha pedig nem tudja a minimális feltételeket sem biztosítani a gyereknek amikor ott van, pl pelenka, akkor oda se add neki. Ilyen esetben nem vagy köteles.

Nálunk kb 1 évben viszi el max 3szor. Nekem ez is sok, de a gyerek akar menni....úgyis el fog kopni hidd el. Keress kifogásokat, ide mentek, vagy oda, programotok van, beteg lett a gyerek. A gyerektartás nem fizetése pedig kiskorú veszélyeztetése. Ennek törvényi alapja van.

2014. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Én tőled is elvenném szegény gyereket.
2014. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Remelem, sikerült azert erthetően leìrnom. :)
2014. dec. 6. 12:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2/3as valaszolo, szerinted miért kéne tőlem elvenni a gyereket? Fejtsd ki légy szives! A masik valaszt köszönöm. Beadtam a keresetet, januarban lesz a targyalas.
2014. dec. 6. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem adnám oda, sőt egy ilyen alakkal szóba sem állnék, nem hogy gyereket csinálnék vele. Az anyakönyvi kivonat kb. a legfontosabb okmánya a gyereknek, simán megigényelhet bármilyen támogatást helyetted, ha nála van, de az a minimum, hogy neked hiányozni fog! Márpedig ilyen megbízható alaknak biztos nem adnám a kezébe sem az anyakönyvi kivonatot, sem a gyereket. Gyerektartást pedig tessék elintézni, mert csak 6 hónapra jár visszamenőleg.
2014. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagymama biztos adott penzt a fianak, hogy vegyen ajandekot az unokajanak. A penzt az apuka lenyelte.
2014. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Ne add oda, még a fénymásolatot sem, biztosan fel akarja használni valamilyen pénz felvételéhez, ami neked járna, de akkor egy flllért nem kapnál belőle.
2014. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

1. válaszoló vagyok. Nem értem, hogy miért lettem lepontozva..

Egy ilyen tróger semmirekellő tényleg csináljon amit akar.

Éljenek az apasági jogok. Csak azt nem értem, hogy én vagyok az egyetlen aki látja, hogy ez a fószer le se sz...ja a gyereket? Az apa jelzőt is ki kell érdemelni. Nem elég, hogy megcsinál egy gyereket.

Most lehet megkövezni. Tessék

2014. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
1.: szerint senki se "jönne össze és csináltatna gyereket egy ilyen emberrel" , nem ilyen.volt amikor összejöttünk es 3 éven keresztül sem ilyen volt. Én sem ìgy terveztem az életemet, el hiheted. 2.: A gyerektartásért elindìtottam a pert. Januárban lesz a tárgyalást. Én sem akartam odaadni neki a kivonatot csak inkább kis megerősìtést vártam. A gyereket azért hagyom hogy elvigye mert később a gyerek lesz hálás èrte ha jó kapcsolatban maradnak a szülei és ha később megnyugszik az apja akkor támogatni fogja biztos mert megteheti mert vagyona, pénze , 200000 fuzetese van ( bar 60000 ftra van bejelentve)
2014. dec. 6. 13:11
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Summa summarum, ne add oda neki az anyakönyvi kivonatot.

Itt valami csalás, simliskedés, cigánykodás lehet a célja.

2014. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!