Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt feleségem igényt tart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleségem igényt tart a volt lakásunk adó-visszatérítésére! Jogosan jár neki, ha más papírokban kijelentette, hogy nincs több követelése!?

Figyelt kérdés
Másfél éve elváltunk, de ő most peres úton követeli a volt lakás adó-visszatérítésénak a felét! Jár e neki, ha a válási papíron az szerepel, hogy a továbbiakban semmi követelése nincs!?
2010. febr. 1. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de én úgy gondolom, ha a válási papíron lemondott minden másról, amit akkor nem kapott meg, akkor erről is lemondott. Én ezt így gondolom, de talán jön egy jogász és arról az oldalról is megközelíti. Mert lehetne mondani, hogy közös vagyon a lakás, viszont ha lemondott erről is, akkor most ne követelje.
2010. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kimondottan nem esik szó a pénzről, csak arról, hogy a továbbiakban vagyon és vagyontárgy követelése nincs! A pénzt pedig elmaradt vagyontárgyként jelölte meg!
2010. febr. 1. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok jogász...de ha józan paraszti ésszel nézem, akkor nem követelheti, hiszem minden követelésről lemondott. Viszont, gondolom ezt a papírt ügyvéddel íratta meg..nem hiszem, hogy ez magától eszébe jutott volna, hogy "elmaradt vagyontárgy". Az ügyvéd viszont csak tudhat valamit, szóval lehet, hogy valami még is csak jár neki. Blamából csak nem írnak és adnak be ilyen papírt. Szerintem menj el egy ügyvédhez kérdezd meg, az a kb.4-5000 ft megéri. Vagy kérj online tanácsot!
2010. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki fizeti a hitelt?Ez a lényeg!Annak jár aki fizeti,legalábbis nekem igy logokus.
2010. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most kinek a volt lakása?

Mert ha a volt feleség és a férjedé,akkor meg fogja kapni.

2010. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fele-fele arányban voltak tulajdonosok,de a volt feleség gyesen majd munkanélkülin volt! Így csak az én fizetésemből fizettem a törlesztőt!
2010. febr. 1. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor miből tudná igénybe venni az adójóváirást ha nincs is adóköteles jövedelme?Valami hibádzik!
2010. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!