Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lemondhat egy anya a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondhat egy anya a gyerektartásról?

Figyelt kérdés

Az apa külföldön él, nem látogatja és le akar mondani róla, feltételek mellett. Mivel nem akarom folytatni a marakodást, a lemondásért cserébe mi lemondanánk a gyerektartásról.


Van erre valami mód? Nyilatkozatban például?


Köszi!



2015. jan. 2. 19:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem, hivatalosan erre nincs mód.

Gyerekről, szülői jogoktól lemondani csak abban az esetben lehetséges, ha más, pl új házastárs örökbe fogadja.

2015. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg le lehet emlékezetem szerint mondani, de azért a gyerektartás nem téged illet, hanem a gyereket, csak te költöd ugye rá. Szóval lehet, h ezt igen csak megfogják hivatalból vizsgálni, hogy miért akarsz így tenni. Az, h az apa nem látogatja a gyermeket az egy dolog, de hát attól még van köze hozzá, "gondoskodjon" ő is róla.
2015. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

1. A gyerektartásról nem lehet lemondani

2. Az apa sem mondhat le a gyerekről, csak akkor ha van más férfi aki örökbe fogadná.

Bár a te esetedet nem értem mit bonyolítod túl, ugyanis

1. külföldi bérből nehezen vagy egyáltalán nem lehet behajtani a gyerektartást

2. Amíg az anyuka nem ad be elmaradt gyerektartásról feljelentést addig a kutyát sem érdekli, hogy a gyerek kap gyerektartást vagy sem.

2015. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekről nem lehet lemondani. Viszont a gyerektartást nem kötelező kérni. Elmész a bíróságra egy ingyenes jogtanácsi napon és ott elmondják, hogyan írd meg a kérvényedet, mi legyen benne az apa oldaláról.
2015. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%
Előző, a kettes marhára nem igaz. Ugyan is, ha bíróság megállapította, hogy apukának x összeget kell gyerektartásként fizetnie és nem tudják itthoni bérből akár két éven át sem levonni semmiből sem, akkor egész egyszerűen előbb-utóbb lecsukják az apukát, anélkül, hogy anyuka jelentette volna, hogy apuka nem fizet semmit se. Hogy külföldön van apuka úgy már nehezebb a szitu, de pont így járt egy ismerősöm. Úgyhogy nagyon is foglalkozik ilyennel az állam. Sokkal jobban odafigyelnek már ezekre, mint régebben.
2015. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

"Gyerekről nem lehet lemondani. Viszont a gyerektartást nem kötelező kérni. "


Ez pont hogy fordítva nem? Apa nem keresi a fiát, én már új kapcsolatban élek. Pontot akarok tenni a dolog végére.

2015. jan. 2. 19:55
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekről nem mondhat le, csak abban az esetben, ha a Te új házastársad a kicsit örökbe fogadja. És igen, hivatalosan a gyermektartásról sem mondhatsz le, de megteheted, hogy nem kéred. Ennyit tehetsz.
2015. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Miért is lett leszavazva az ötös? Bemutassalak ismerősnek, szívesen elmeséli neked, hogy miért kergeti a rendőrség, és akarják lecsukni.


Kérdező: de minek akarsz pontot tenni a végére? A gyereket közös, belül te lépj tovább a dolgon, de nem mondhat le az apa a gyerekről, csak akkor, ha van helyette másik új apukat, aki a nevére veszi. A törvényt te se tudod megkerülni.

2015. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

ma 19:55

Ugyanmár!! Az állam nem foglalkozik, és nem néz utána, hogy ki fizet gyerektartást és ki nem.

A bíróságon ha eljutnak a szülők odáig csak a gyerektartás összegét állapítják meg, de nem terhelik meg az apa fizetését. Az apa dönti el, hogy fizeti. Csekken, fizetésből levonva, személyesen átadva. Ahogy a szülők megegyeznek. Fizetésből csak akkor vonják le bírói engedéllyel ha az anyuka már többször pereli az apukát elmaradt tartásdíj miatt.

Csak megjegyzem: az én volt férjem mindig személyesen adta a gyerektartást, majd amikor anyagilag úgy álltam, hogy nem volt szükség rá, akkor csak jeleztem, hogy nem kell adnia többet.Soha egyszer nem kapott felszólítást, és nem csukták le mert nem fizetett.. Minden a szülők megbeszélésén múlik. Ha az anya nem perel akkor az államot nagyon nem érdekli.. Ha perel akkor már igen..

2015. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudtam, hogy ez gyereknek jár?
2015. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!