Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lemondhat egy anya a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondhat egy anya a gyerektartásról?

Figyelt kérdés

Az apa külföldön él, nem látogatja és le akar mondani róla, feltételek mellett. Mivel nem akarom folytatni a marakodást, a lemondásért cserébe mi lemondanánk a gyerektartásról.


Van erre valami mód? Nyilatkozatban például?


Köszi!



2015. jan. 2. 19:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
12%
Istenem, én nem vagyok tisztában a dolgokkal. Gyerektartási per zajlott váláskor bnőm és exe között, alapkérdés eleve. Állam az alap tartási díjat szabta ki az apa felé, akinek munkája nem volt, ezért az állam megelőlegezte az anya felé x ideig kb. két évig, de mivel apa továbbra se dolgozott így nem volt miből letiltaniuk, ergo innét kezdve már tudja is az állam, hogy nem fizet az apa. Apának nincs bejelentett lacíme se, így mivel elérni se tudták hivatalból elkezdték rendőrökkel keresni régi lakcímein, rokonoknál stb. Az anya nem jelentett semmit se, mivel ő az államtól megkapta a gyerektartást, így miért is jelentett volna bármit is?! Szülőknél behajtókkal együtt szintén foglalni akartak, gondolták ott lakik az apa, mivel már 5 évnyi gyerektartással tartozik az állam felé és közmunkára se volt hajlandó megjelenni az apuka. Ergo az állam hajtja be a tartozását apukának és nem, nem anyuka jelenetette, és mint írtam anyuka tudta legutoljára meg, mivel exanyósék úgy hívták fel, hogy miért jelentette fel a gyereküket, mert ők is ezt hitték bnőm meg csak lesett. De Nem kell elhinni, meg lehet kérdezni ügyvédet..., az állam közvagyonát csak úgy dézsmálni már nem lehet. A gyerektartást pedig legtöbbször nem apuka viszi anyukához - ha bíróság ítéli meg -, hanem apuka fizujából, ha van miből abból van automatikusan tiltva és anyukának tovább utalva. Most úgy őszintén szerintetek kitalálom a sztorit és csak bnőmet védem? Miért kellene védenem? Ha feljelentette is volna jogos lett volna, de itt az a pláne, h nem tett senki se így az apa felé épp a gyermek miatt se. Nem minden nő hárpia, h feljelentgesse a gyermek apját!
2015. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem érted a különbséget a történeted és a kérdés között? :/
2015. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fordított a helyzet, én mentem külföldre a gyerekekkel.


A bírósági határozatban meg van állapítva a gyerektartás összege, de mivel nem kértem letiltást így senki sem ellenőrzi, hogy fizetve van-e.

A gyerektartásról nem mondhatsz le, de ha nem kéred el, nem utalja, az a kettőtök ügye.


Ő a gyerekről nem mondhat le amíg más (pl. új férjed) örökbe nem fogadja és innentől kezdve a vérszerinti apa kötelezettségei megszűnnek.

De ha nem akarja látogatni, akkor nem kötelessége.


Indítsatok viszont gyermekelhelyezést akkor is, ha nem vagytok házasok, mert ha nincs, akkor hivatalos ügyintézésnél, pl. útlevél kérelemnél kell az apa is. Ha van bírósági határozat az elhelyezésről, akkor már egyedül is intézheted.

2015. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 20:09

te nagyon nem érted, hogy miről van szó..

Ha az anyuka nem perli be az apukát elmaradt tartásdíj miatt, akkor az állam a büdös életben nem fogja tudni, hogy fizet gyerektartást az apuka vagy sem.

Az állam csak akkor előlegezi meg ha az anyuka perel..

A haverodat beperelték. Miért nem fogod fel???

2015. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
nem mert a gyerek pénze nem a szülöké, majd a bíróság pontot tesz a végére ha ti felnöttek nem vagytok képesek
2015. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Hajj, mondjuk te nem fogod fel, hogy nem csak tartásdíj miatt létezik pereskedés, hanem létezik válóper is, és még ha mindenben meg is egyezik anyuka-apuka, akkor is bíróság elé kerül a válásuk, ahol megpróbálják békíteni őket, majd megtárgyalják a gyerektartás dolgát is. Semmilyen jelentgetés se nem volt, de ezek után én itt be is fejeztem, mert már látom, hogy mennyi itt a hozzá értő!
2015. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 21:38

Te tényleg nem vágod :)


Egyébként én is apuka vagyok. Amikor mi voltunk a bíróságon válásügyben akkor éppen munkanélküli voltam. Még munkanélküli segélyem sem volt.

A bíróságon a bírónak nem tudtam felmutatni kereseti kimutatást ami alapján a gyerektartás összegét megállapították volna. Ennek ellenére a bíró kimondta:

a jelenkori minimálbér 20%-a vagy ha lesz bejelentett munkahelyem akkor a fizetésem 20%-a lesz a gyerektartás összege. Mivel munkanélküli voltam, így a minimálbér 20-át jegyezte be ami akkor volt 13.700 forint. Megkérdezte a volt nejem, hogy mégis hogy fizessem a gyerektartást ha nincs semmi jövedelmem? A bíró azt mondta, hogy ő kiszabott egy összeget a többi az én gondom. Oldjam meg.

A volt nejemmel nem haraggal váltunk el. Megbeszéltük, hogy fizetek amikor tudok. 2 évig semmit nem fizettem. Érdekes engem nem zaklatott a rendőrség, nem kergetettek, nem akartak lecsukni.. Mondjuk a volt nejem nem is jelentett fel.

Ma már fizetek, de nem fizetésről vonják, hanem csak elmegyek a volt feleségemhez a kezébe adok egy jó nagy összeget, és 1 évre le van tudva a gyerektartás. (a nagy összeg több százezer forintot jelent.) Érdekes most sem rohan a volt nejem, hogy pereljen..

Szóval a kérdező kérdésére a válasz: Ha a kérdező nem jelenti fel a gyerek apját akkor senki nem fog utánajárni, hogy fizet-e az apuka vagy sem. Ez kettőjük ügye..

2015. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
30: de neked nem előlegezte az állam meg. Te utána dolgoztál, volt bejelentett munkaviszonyod és fizetted. Egyébként képzeld a bőm is megkérdezte a bírótól, hogy de ugyan miből fizesse az exférje ki, hát semmi munkája, és valszeg nem is lesz. 13eFos tartásdíj már jó rég volt. Ez az eset viszont kb. két éves sztori. És az ismit se egyből kezdték el kergetni. Egyébként előző, nem ez volt a kérdező kérdése, hanem, hogy lemondhat-e a gyerektartásról.
2015. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!