Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás során követelh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás során követelheti tőlem a férjem a lakásfelújítás költségének a felét, ha senki nem kérte rá és senkinek nem szólt róla?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet.


5 éve külön élünk. Ő minden hónapban küld a gyerekeknek "gyerektartást", de egyébként nem tartjuk a kapcsolatot.


Eredetileg édesanyámék házában laktunk, ők egy kisebb lakásba költöztek. Mikor külön váltak útjaink, én másik városba mentem albérletbe a gyerekekkel, a férjem maradt a házban mint albérlő (szerződés van). A válás mindig húzódott. Ma már tudom, hogy ez nagy butaság volt, de nem tudok mit csinálni.

Édesapámnak 1 éve agyvérzése volt, a bal oldalára lebénult. Anyu is egyre kevésbé tud róla gondoskodni, ezért megbeszéltük, hogy én keresek a szülői ház közelében munkát és együtt odaköltözünk.

Szerencsére sikerrel jártam, hamarosan kezdek az új munkahelyemen. Édesanyámék november végén értesítették a férjemet, hogy március végével ki kell költöznie, illetve én is megkerestem levélben, hogy szeretném, ha végre hivatalosan is elválnánk.

A férjem elég érdekesen reagált minderre. Most nagyjából 1,5 millió forintot követel tőlem, amiért ő felújította a házat a barátnőjével(!). Szóhoz sem jutottunk. A felújításról egy árva szót sem szólt senkinek. A szerződésben pedig le van írva, hogy még egy esetleges festésről is tájékoztatni köteles a tulajdonosokat.

A hitelt a felújításra ráadásul a barátnője vette fel, aki mint kiderült sem rólunk nem tudott, sem arról, hogy a ház nem a "párjáé". Most náluk is áll a bál, mert közben a barátnője hamarosan szül és se pénzük, se lakásuk, csak egy halom adósság.


2015. jan. 28. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

szerintem ha az albérleti szerződésben ez ki volt kötve és ö mégis bele ölt ennyi pénzt akkor ezt elbuktat !


veled szemben nem lehet követelése mert nem a közös lakásra költött!

hanem az anyósa lakására amiben albérlőként lakik


de szerintem kérdezz rá egy ügyvédtől ....

2015. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

annyi még h akkor kérhetné ha a közös vagyonra költötte volna (kettőtök lakása)

és ugye bár anyukád lakása nem a ti közös vagyonotok volt

szal ezt tőled ilyen jogcímen nem kérheti !

2015. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
A volt férjed ezt a dolgot bukta
2015. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerint igen, mert mèg nem volt vagyon megosztás. A szerződèsszegès egy másik kèrdès.
2015. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Azta a betyár mindenit!!! A volt férjed egy ócska hazudozó, még jó hogy már "elváltál". Nagyon sajnálom a barátnőjét!

Mert szerintem neked ebből semmi bajod nem származhat, bár első utam egy ügyvédhez vezetne, és mindent alaposan átbeszélnék vele, nehogy meglepetés érjen.

2015. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Mekkora egy szemétláda ez a pasi. Ha a ház a szüleid nevén van semmit nem követelhet tőled, de hogy a szüleidtől sem, azt nem tudom. Mindenképp keress fel egy jó ügyvédet.
2015. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerencse, hogy volt szerződés az albérlői viszonyról. Szerintem így semmit nem követelhet rajtatok, mert nincs benne a szerződésben. Olyat már hallottam, hogy ismerősöm beköltözött egy lelakott albérletbe, és megbeszélte, szerződésben rögzítette a tulajjal, hogy fél évig bérleti díj nélkül lakhat ott, ha elvégzi a szerződésben foglalt munkákat a lakáson.


Olyan viszont nincs, hogy én csak úgy nekiállok felújíttatni más tulajdonát, aztán tartom a markom.


Ez a jogi oldala.


Az emberi véleményem az, hogy ha a férjed és a párja olyan felújítást végzett a házon, és olyan minőségben, amit ti és a szüleid is megcsináltatok volna, akkor talán meg lehetne egyezni egy köztes összegben. Pl. évek óta ablakot akartatok cserélni, és a férjed ezt megcsináltatta, ráadásul jó minőségben, akkor én, ha lenne rá módom, kifizetném ezt neki. De mondom, csak akkor, ha szerintetek is szükséges volt a felújítás, és csak annyit fizetnék, amennyit jónak és érdemesnek látok, nem amennyit ők kitaláltak.

2015. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem követelhet tőled semmit, mert a házassági vagyonközösség köztetek 5 éve megszűnt az életközösség megszűnésével.
2015. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

"Szerint igen, mert mèg nem volt vagyon megosztás. "


EZ így nem igaz, az életközösség megszüüntével (legkésöbb a válókereset beadásával) a vagyonközösség megszünik és nem - ahogy te gondolod - a vagyonmegosztás lezárulásával.

2015. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki itt perelhet az a férjed barátnője,mivel ő vette fel a hitelt. De nem hiszem h megnyerné a pert,mivel szüleid a férjedddel szerződtek és mint irtad a szerződésben benne volt h kötelező minden felujitásról szólni
2015. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!