Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Testvérem 2 hónapos munkahelyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testvérem 2 hónapos munkahelyi kiküldetésben van külföldön. Exfeleség sem nekem, sem az új feleségnek nem akarja odaadni a fiát az apai láthatás időben. Ez normális igy? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Várjam meg míg haza jön az apja? Gyerektartás rendezve van. Félek ha ügyet csinálok belőle, a gyereknek ártok.
2015. jan. 30. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem normális, viszont megteheti.

Gondolom csak neki van láthatási joga.

2015. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értesültem hogy apai nagyszülő, testvér és házastárs is jogosult az apai láthatási időben, ha az apa önhibáján kívül nem tudja őt elhozni.
2015. jan. 30. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jogilag nem kotelesseguk odaadni. Ez az apa lathatasa, neked meg nincs birosagi vegzesed rola. Szoval szerintem csak varni tudsz, mert mire lezajlikmar haza is er az apa.

Emberileg talan nem korrekt, hogy nem mehetnek a nagyszulokhoz.

2015. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
én se adnám, és törvényiélleg sem köteles,
2015. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam. Köteles...

4:179. § [Kapcsolattartásra jogosult más hozzátartozók]


(1) A kapcsolattartásra a nagyszülő, a testvér és – ha a szülő és a nagyszülő nem él vagy a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy a kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja – a gyermek szülőjének testvére és szülőjének házastársa is jogosult.

2015. jan. 30. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, bírósági végzéssel!

Ezért kár volt lepontoznod, mert az igazat írtam, okoska!

De tudod mit, adjon neked választ a ....

És gondolom a stílusod miatt nem adja anyuka sem a gyereket.

Ezzel még felvilágosítalak, csak, hogy még egyszer lepontozhass, hogy a rokoni kapcsolattartás nem egyenlő az apaival, vagyis a kérelmet elutasíthatják mindenféle kifogással, ha az anyuka jól megmagyarázza miért látja akadályát.

2015. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam. Illetve: én még nem pontoztam!

De ezután fogok!!!

2015. jan. 30. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosítanék én azért azon a jogszabályon, amit linkeltél:


"(1) A kapcsolattartásra a nagyszülő, a testvér és – ha a szülő és a nagyszülő nem él vagy a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy a kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja – a gyermek szülőjének testvére és szülőjének házastársa is jogosult..."


... amennyiben ezt bíróság kimondja! Te nem gyakorolhatod a láthatási jogot egész addig, míg nincs erről végzés. Ahogy a nagyszülőnek is csak akkor "jár" a láthatási jog, ha azt bíróság kimondja.

2015. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!