Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás ideje alatt kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás ideje alatt kinek kötelessége fizetni a gyerek (ek) szükségleteit?

Figyelt kérdés

A gyerekek nálam vannak elhelyezve, a volt férjem akkor látogatja vagy viszi őket láthatásra, amikor akarja, persze csak úgy, hogy ez a gyerekek érdekét ne sértse. Ez heti 1-2 nap szokott lenni.

Gyerektartásként fix összeg lett megállapítva, 3*25000Ft. Most a volt férjem azzal hozakodott elő, hogy ezért cserébe nekem kell állnom azokat a költségeket is amikor a gyerekek nála vannak. Ez tényleg így van? Mi van akkor, ha én ezt nem tudom neki kifizetni, mert túl sok?


2015. jan. 16. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi van? Tehát apuka elviszi a gyerekeit és te csomagolj nekik vacsorát, mert nem képes venni 2 kiflit meg 10dkg párizsit????
2015. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Szia!

A volt férjed nem jól tudja...

Gyerektartás határozatban hozott "kötelesség". A gyermek ellátása a láthatások ideje alatt-mivel felelős a felügyeletére bízott gyermekért-a felügyeletet gyakorló kötelessége.

ha akadékoskodik mindenképpen kérj jogi tanácsot személyesen ügyvédtől vagy jogi(valóban ügyvéd válaszol!) fórumokon.

2015. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ha elviszi nyaralni őket akkor is kell fizetnie a gyt-t.
2015. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen sóhert.

Persze, hogy nem így van.

Ő sem fedezi egyébként a 25 e Ft-tal a gyerek összes költségét.

Nem is értem mire gondol. Nem tud megvenni egy fagyit a gyerekeknek vagy mi?

2015. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Üdvözlök minden megélhetési anyukát:DDD
2015. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem neked kell fizetni.

Ruhát meg esetleg ha szednek, akkor a gyerekek gyógyszerét illik csomagolni, mert nyilván nem tud szombat délben receptet szerezni stb...

Kaja meg esetleges programok az ő dolga, nehogymár befizeti magukat egy 200ezres wellnessre és fizesd te a 75ezres gyerektartásból.

Ráadásul ha csak egy napra viszi, gondolom reggel még reggeliznek előtte, délben ad neki az apjuk egy ebédet aztán este vacsorázhatnak újból otthon, nehogymár egy szendvics vagy rántotta ne férjen bele neki a keretbe ebédre.

2015. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Janka néni ***** válasza:
41%

Tényleg ez a problémája, hogy amikor vele vannak a gyerekek költséggel jár? Milyennel? Az étel, amit esetleg megesznek? Istenem de rossz lehet ilyen anyagiasnak lenni!

Vagy úgy gondolja, hogy kiszámolja a lakásának fajlagos rezsiköltségét, levetíti a láthatás idejére gyerekenként és azt fizesd ki neki? Az üzemanyagot, amikor elviszi és visszautaztatja őket? Vagy mit akar?

2015. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy ő tényleg nagyon sokat költ rájuk, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Például ő nem főz, csak rendeli az ételt, így egy nap csak az étkezésük benne van 10000Ft-ban. Ezzel sem tudok mit kezdeni.

A legutóbb elhagyták valahol a kicsi kabátját. Bementek az első boltba és vett neki egyet 16000Ft-ért (!!!) és ő volt a legjobban meglepődve, hogy nem akartam kifizetni a felét.

Én igyekszek megőrizni a jó kapcsolatot, de nekem nem jut arra, hogy havi 30-40000Ft-ot kifizessek neki.

2015. jan. 16. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezz rá:

Ha szerinte napi 10ezerből oldható meg 3 gyerek etetése, akkor az havonta 300ezer, miért nem fizet akkor legalább 150ezer gyerektartást, mert annyi lenne a fele a kajának és akkor még egyéb költségeket nem is számoltuk....

Gyerekeknek szóló receptkönyvet vennék max neki, főzzenek abból a gyerekekkel és akkor ingyen program meg kaján spórolás is megoldva egyszerre:)

2015. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jogilag,a láthatás ídejétől függetlenűl a költségek azt a személyt terhelik aki a gyermek felügyeletéről gondoskodik.Egyszóval,ha akár hónapokat tölt a gyermek az apukánál,az ő költsége.A megállapított gyermektartást ettől függetlenűl is köteles fízetni.
2015. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!