Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anya vagyok.15...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anya vagyok.15 éves, kisebbik lányomat visszakövetelheti az apja, ha kimegyek külföldre dolgozni? -Hitel fizetése miatt mennék csak. A nagyobbik lányom 19 éves elmúlt, nagykorú. Ő nem lehet gyámja a kicsinek?

Figyelt kérdés

Nem szeretne a kicsi sem visszamenni az apjához, de tartok tőle, hogy megtenné az apja, hogy magának követeli a gyereket, ha másért nem, hát azért, hogy én a kinti, magasabb fizetésemből majd jó kis gyerektartást fizessek, mikor ő most 15.000.- ft-ot fizet a gyerekre (a nagy már nem tanul).

Szóval, ha a nagyobbik lányom (vagy a szüleim) vállalják a kicsi fölötti gyámságot, akkor is elsőbbséget élvez az apa?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 7. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
14 ev felett szerintem mar a gyereket is megkerdezik, hogy hova szeretne menni.
2015. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ténylegesen ki fog felügyelni rá a távollétedben?
2015. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen..

Elvileg eldöntheti kivel szeretne, de az nem a lányod.. Avgy veled, vagy a férjeddel lehet.. Ha mész külföldre vidd alanyodat is.. Neki is jobb lenne ott tanulni, és a nyelv miatt is..

2015. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%
A gyt alapja nem a kinti tényleges fizetésed lenne, hanem az adott munkakörben lévők itthoni átlagos fizetése.
2015. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ténylegesen a szüleim és a nagylányom felügyelete alatt lenne, velük élne.


Amúgy kivihetném az apja engedélye nélkül is? Mert szerintem tuti, hogy nem menne bele, hogy kivigyem.

2015. febr. 7. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem, kell hozzá... Egysbként ha ayereknek tenyleg jobb kinn, akkor a gyamhatóság a szülői tiltás elelnere is engedélyezi
2015. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, az apa engedélye nélkül nem viheted ki. Tavaly márciusban változott a törvény, mert korábban minden kiköltözéshez (ha a két szülő együtt ment ki akkor is - csak nem mindenkit kaptak el) kellett elvileg, de azóta ha mind a két fél beleegyezik akkor nem kell. A gyerek mit akar? Ha menni akar, akkor apukát tények elé kell állítani és megkérdezni, hogy bevállalja-e a gyereke utálatát, hogy miatta hagyott ki egy utazási, nyelvtanulási lehetőséget... Hátha azért elgondolkozik.


Ha mindenáron meggátolná, akkor lehet menni hogy a gyámhatóság engedélyezze. Ha kint biztosított a megélhetés, tanulmányok, ráadásul nem is kicsi már, így akár engedélyezhetik is.

2015. febr. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!