Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell-e fizetnem tovább a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e fizetnem tovább a tartásdíjat, ha a gyerek elmúlt 18, befejezte a középiskolát, nem vették fel egyetemre és elmegy dolgozni?

Figyelt kérdés

Most az anyja követeli az e havi tartásdíjat rajtam, holott a lányom leérettségizett és elmúlt 18. Azt mondja, hogy lehet, hogy ősztől beiratkozik majd valamilyen suliba és akkor majd folyamatos lesz a tanulmánya, ezért fizessek nyárra is. A nyár eddigi részét nálam töltötte a gyerek, de nemsokára dolgozni fog, csak még az nem biztos, hogy nyári munka lesz vagy végleges. Az őszi iskolakezdés viszont még bizonytalan, nem iratkozott be még sehova.

Kell-e tovább fizetnem a tartásdíjat, és mi lesz ha nem fizetek?



2014. júl. 10. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2014. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Jogilag nem kell fizetned.

De ha a lelkiismereted azt súgja, hogy szeretnéd támogatni a gyermekedet, akkor ne állj ellen neki!

2014. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell, de azt azért remélem tudod, hogy a ygereked nem szűnik meg gyerekednek lenni a 18 éves korában, vagy amikor befejezi az iskolát.


Egyébként rokontartás járHAT azt is külön kell igényelni, és mar a lanyodnak utalni, nem az anyjának.

2014. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Már miért kellene? Ha elmúlt 18, akkor a gyerek nagykorú, és még így is te tettél szívességet, hogy fizetted a suli végéig. Ha majd újból elkezd valami sulit, akkor kérheti ismét, feltéve, ha a gyerek nála marad.

De én azt javasolnám akkor is, hogy a gyereknek fizess, aztán ha az anyjával lakik, akkor ő majd odaadhatja neki legfeljebb. Téged viszont nem vehetnek elő, mert fizettél. Most nyárra viszont nem kell, mert befejezte az iskolát, és az anyja nem igazolta neked hogy folyamatos a tanulmányi jogviszonya.(Ez egyébként a kötelessége lenne.)

2014. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

"és még így is te tettél szívességet, "


Na azért ez nem egészen így működik, hiszen csak innen kezdve lenne szívesség ha fizetnél.

Nem kell fizetned, az anyjának már soha többet, hiszen ha fizetsz is azt már a lányodnak fogod adni. Hozzáteszem a támogatásod előírásoktól mentesen is jól jön.

2014. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A gyereknek természetesen fogok adni, ha elkezd valamilyen sulit, csak lássam, hogy akar tanulni. De jelenleg bizonytalan, hogy mi lesz vele. Eddig is adtam neki a tartásdíjon felül, egy csomó mindent én vettem meg neki, nyaralni vittem, ellentétben az anyjával, stb.

De az anyja most bírósággal fenyeget, mert a gyereket csak egy jövedelemforrásnak tekinti, én meg fenyegetőzésre nem akarok fizetni örökké.

2014. júl. 10. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Jajj, erre semmi esélye. Kérd a ygerektartás megszüntetését, hogy tuti legyen... Atán had főjön alevében..
2014. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem. Akkor a gyerek csak addig gyerek, amíg suliba jár? Mostantól már önmagát képes fenntartani? A valóságban: mostantól csak az anyukája tartja el őt? Mert egy 18 éves valószínűleg nem keres egyből százezreket.


Gonosz vagy:( Ha együtt élnétek, ugyanúgy adnál neki ezentúl is, most pedig ahhoz kötöd, hogy kezdje el a sulit megint. Szegény...nem tehet róla, hogy elváltatok.

2014. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

utolsó, te el is olvastad, mit írt a kérdező, vagy csak az első vastag sort???


Kérdező. Nem kell fizetned, kérd a megszüntetést. Ha akarsz adni, adj (ezt támogatnám), de a gyereknek, ne az anyjának. Ők meg majd lemeccelik, mennyit adjon haza a kaja+rezsire

2014. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Gyerektartás 18 éves korig jár.


18 év felett rokontartást kell fizetni, de ez már feltételhez van kötve: Például, hogy nappali tagozaton tanuljon.


Ha ezt nem teszi nem vagy köteles fizetni.

2014. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!