Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez esetben jár még a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben jár még a gyerektartás?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apám rendszeresen fizette a megállapított gyerektartási díj összegét. Egyetemista vagyok, jelenleg a mesterképzést csinálom. Eddig nem volt sem csúszásom, sem kihagyásom, tehát folyamatosan volt hallgatói jogviszonyom. Ez az utolsó félévem, de szeretnék egy félévet csúszni, ugyanúgy nappali tagozatos diák lennék.

Kérdés, hogy ugyanúgy jár-e a gyerektartás majd? Illetve valaki tudna hivatkozni pontos előírásra, hogy pontosan meddig és milyen esetekben jár?

Köszönöm.



2015. febr. 11. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

nem


az első képesítésig jár, amit a bsc vel megszereztél


megint más, hogy ha normális gyerek-szülő kapcsolatban vagytok, akkor a szülő támogatja, ha atudja a gyerekét

2015. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
jah első vagyok.. gyerektartás egyébként is csak 18 éves korig jár, utána a rokontartás adható
2015. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
62%
Normális szülő ha tudja, támogatja a gyerekét.
2015. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért mert igényt tartanék arra a nevetségesen kevés összegre, ami jár, nem vagyok számító, sem pénzéhes. Anyám meg dolgozik, eltartja magát, senkitől nem kap egy fillért sem, mégis ahogy tud, támogat. Mivel van egy másik szülőm is, aki 23 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy gyereket vállal, ezért talán nem számítok pénzéhesnek, ha igényt tartok egy minimális hozzájárulásra, ami a diplomám megszerzését szolgálja. Utolsónak igaza van.
2015. febr. 11. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Nem, nincsen igaza, és neked sem, kérdező.

Ugyanis van már egy diplomád, amit édesapád és édesanyád támogatásával szereztél meg. Tudod, el lehet ám menni dolgozni suli mellett, nem pedig a szüleiden élősködni.

Más is munka mellett csinálja meg a mesterképzést, sőt, most kapaszkodj meg, van aki a bsc mellett is dolgozik, és a fizetéséből finanszírozza a kiadásait, nem pedig apuci meg anyuci pénzéből.


"Mivel van egy másik szülőm is, aki 23 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy gyereket vállal, ezért talán nem számítok pénzéhesnek, ha igényt tartok egy minimális hozzájárulásra, ami a diplomám megszerzését szolgálja."


Ez pedig egyenesen nonszensz. Felnőtt vagy, mégis meddig kellene a szüleidnek támogatnia?És ahogy írtam, van már diplomád, abban segítettek. Legyen már elég, amit nyújtanak. Az, hogy te bármire is "igényt tartasz" a szüleid részéről, 23 éves felnőtt fejjel, az kérlek ugyancsak gyonmorforgató. Ezzel a hozzáállással igenis azt bizonyítod, hogy pénzéhes és számító vagy!

2015. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

18 éves korig jár csak gyerektartás


felette rokontartás járna, ha nem lenne már egy diplomád

de mind a kettő az első képesítés megszerzéséig jár !

vagyis neked már nem jár gyerektartás két okból sem !


szal apukád még így is túltámogatott téged !

2015. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Úgy látszik, csak az én családom nem normális, hogy még a phd hallgató gyereket is támogatja. Nem azért, mert kell, hanem mert nekünk így természetes.
2015. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

#8,


én is támogatnám a gyerekemt, még akár az ötödik diplomája alatt is, ha látom hogy igyekszik, és ha a hozzáállását megfelelőnek tartom.

De a kérdező követelőzése undorító. Mi az, hogy "nevetségesen kevés összeg"-nek titulálja az apja által havonta fizetett pénzt, ami ráadásul már nem is járna neki? És mi az, hogy ő "igényt tart" rá?!

Ha az én gyerekem mondana ilyet, biztos nem kapna többet egy fillért sem, és mélységesen szomorú lennék, amiért ilyen hálátlan dögöt neveltem belőle.

2015. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
9-es,nejed mi bajod van?!? Nem mondom, hogy nincs részint igazad, de miért húztad föl ezen magad. Különben ahogy kérdező szavaiból kiveszem, valszeg nem volt sosem túl jó a viszonya az apjával, azért beszél így gondolom. Honnan tudod, lehet, hogy apuka havi 10-el letudta a gytt, s fele se nézett.
2015. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Semmi bajom, egyszerűen pofátlan, követelőző, elkényeztetett gyereknek tartom a kérdezőt, akinek ez meg az "jár", miközben kötelességei persze nincsenek, csak jogai.
2015. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!