Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez esetben jár még a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben jár még a gyerektartás?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apám rendszeresen fizette a megállapított gyerektartási díj összegét. Egyetemista vagyok, jelenleg a mesterképzést csinálom. Eddig nem volt sem csúszásom, sem kihagyásom, tehát folyamatosan volt hallgatói jogviszonyom. Ez az utolsó félévem, de szeretnék egy félévet csúszni, ugyanúgy nappali tagozatos diák lennék.

Kérdés, hogy ugyanúgy jár-e a gyerektartás majd? Illetve valaki tudna hivatkozni pontos előírásra, hogy pontosan meddig és milyen esetekben jár?

Köszönöm.



2015. febr. 11. 11:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek! :) Szívesen megosztom veletek az egész történetet, de nagyon hosszú. Aki meg leírta, hogy el lehet menni dolgozni, annak üzenem, hogy 3 éve dolgozom, sőt, már alapképzés mellett is dolgoztam. De azt is elmondom, hogy amikor az ember heti négy napot bent van az egyetemen, úgy elég nehéz ám annyit keresni, hogy mindenre teljen (albérlet, rezsi, bérlet, kaja és egyéb kiadások). Ha megmondanám, mennyi az órabérem, elsírnátok magatokat és nem, nem azért mert telhetetlen vagyok, tényleg nagyon-nagyon kevés.

És az, hogy apám be van jelentve 120000 bruttóra, aminek a nettójának a 20%-kát megkapom, miközben pár éve új autót vett, külföldön nyaralnak minden évben stb., akkor szerintem kissé túlzás az a kijelentés, hogy "így is túltámogatott". Mindenesetre, remélem, hogy akik szerint nekem nem járna támogatás apámtól, azoknak nem lesz soha gyereke, mert elég sz@r soruk lesz majd, amikor 18 évesen az arcukba vágják, hogy "mehetsz dolgozni egyetem mellett és élj meg belőle, ahogy akarsz, mert már nem jár neked semmi, te pénzéhes dög". ;)

2015. febr. 11. 22:32
 12/14 A kérdező kommentje:

Egyébként ez az én véleményem persze, vélemény lévén meg csak szubjektív lehet ugye, de ha megnézem, hogy a szaktársaimat, az ismerőseimet szinte mind kivétel nélkül támogatják a szüleik, hát el tudom mondani, hogy teljesen más. Más úgy elvégezni az egyetemet, hogy a hétvégéidet végigdolgozod és azon filózol, hogy oszd be a pénzed, hogy mindenre jusson és hogy egy kevés még maradjon is belőle vészhelyzetekre, meg más, amikor ugyan ha dolgozol is, de nem kell rettegned, hogy mi lesz ha... mert tudod, hogy a szüleidre bármikor támaszkodhatsz.

Én az apámtól érzelmileg semmit nem kaptam, nem is keres, pedig egy utcányira lakik és folyton én jártam hozzá, de még így is inkább elment otthonról, minthogy beszélgetnie kelljen velem, soha fel sem hívott. Levonták fizetéskor a gyerektartást és ennyivel lerendezte az "apaságot". Hát, akik szerint ez a "túltámogatás", azoknak elég érdekes elképzelései lehetnek arról, hogy mit jelent szülőnek lenni, mert nemcsak 18 éves korodig a gyereked a gyereked, hanem amíg élsz.

2015. febr. 11. 22:40
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, hogy 70 százalékos válaszolonak kivel van baja és mi?!? Kérdező feltesz egy normális kérdést, ő meg idejon sértegetni őt. Meg hogy nem ismeri kérdező a kötelezettségeit. Tanul, dolgozik, mit tehetne még kérdező??!? Mindezt egy olyan apa mellett érte el, aki nem teljesítette az apai kötelezettségei töredékét sem. (mert ugye a kamu kis összegű fizu után fizetett gytt azért ne tekintsük az apai kötelességek teljesitesenek..) sokan jó család mellett sem jutnak el egyetemre, és főleg nem dolgoznak mellette, kérdezonek egy ez ilyen ,,apa'' mellett sikerült. Gratulálok, további sok sikert.
2015. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 gaborvagyok válasza:

"Az új jogszabály szerint az alap- és mesterképzés idejére jár majd a tartás, mert ezeket olyan tanulmányoknak tekinti a jogszabály, amely az önálló életpálya megkezdéséhez szükséges, de a szakirányú továbbképzés már nem tartozik ide. Emellett elismeri a jogszabály valamennyi felsőfokú szakképzésnek minősülő képzést, és tanfolyamot, azaz az OKJ-s képzéseket is. Fontos tudni, hogy a gyermek külföldön végzett felsőfokú tanulmányai idejére is jár a tartás, kivéve, ha igen magas ösztöndíjat kap, amiből képes eltartani magát.


Ma már az is gyakori eset, hogy a gyerekek inkább a tanulást választják a munka helyett, és egymásra halmozzák az egyes képzéseket, így a tanulás akár 27-28-30 éves korig is kitolódik. Szintén új szabály, hogy a tartás a gyermeket maximum 25 éves koráig illeti meg, ezt követően a szülő csak rendkívül indokolt esetben lesz tartásra kötelezhető. "

2015. febr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!