Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apuka nem akar fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apuka nem akar fizetni mert nincs munkája?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!

A kisfiam 3éves,és az apukával elváltunk.

A bíróság minden hónapra 15.000ft fix gyerektartást állapított meg.Az apukának jelenleg nincs munka helye,és úgy gondolja,hogy ameddig nincs munkahelye,addig nem fizet gyerektartást.

Nos akkor ha mondjuk hónapokig nincs,akkor nem fizet?

Mit lehet ezzel tenni?

Mikor kimondták a válást rákérdezett,hogy ha betegség van,vagy nincs munka akkor is köteles e fizetni,és azt mondták akkor is.

Akkor én most mit tegyek?Fordulja a bírósághoz?Ha igen,akkor mit tudnak tenni ebben az esetben?


2010. febr. 13. 10:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
De ha nincs munkája miért akarsz neki rosszat? Ha szereti a gyereket és tőrödik vele, nem kéne, hogy gond legyen a pénzből ha nincs munkája. (kivéve ha irtózatos nagy szükségetek van arra a pénzre)
2010. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem feltétlen szükséges a pénz, hogy ne haljatok éhen, akkor várd meg, amíg lesz munkahelye, de utána visszamenőleg is fizesse ki neked. Ha feltétlen szükséges, akkor meg találjon ki szépen valamit. Mégse mondhatod a gyereknek, hogy majd ha apunak lesz munkája, akkor eszünk :)
2010. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha lesz munkahelye, akkor fizet. Ha most fizet és éhen hal, mert ő nem tud miből enni, akkor meg semmit nem fogtok kapni.
2010. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

elég erős döntés, hogy nem a fizetése x%-át határozták meg szerintem.


viszont én sem értem a pénzéhes anyukát, szerintem gusztustalan, hogy ennyire ki akarják egyesek a másikat zsákmányolni. Nincs munkája, akkor mit csináljon szerencsétlen? Max eladhatja az ingó vagyonait a lakását, stb.


Ha annyira nagy szükségetek van a pénzre, akkor sem értem meg, hogy ilyenkor mit gondolsz, lehúzni egy bőrt olyan emberről akin nincs több?

2010. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%
Van egy ötletem. Segíts neki munkát találni!
2010. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%
Szerinted,ha nincs munkája,akkor miből fizethetne ? És neki nem kell megélnie? Gondoltad volna meg a válást,hoztad volna rendbe a házasságod,ahelyett,hogy ilyen anyagias vagy.Beszélj vele,ha lesz munkája,akkor biztosan fog fizetn i.Egyetlen apa sem lesz azért munkanélküli,hogy ne kelljen gyerektartást fizetni.
2010. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
kérvényezd, az önkormányzat gyermek és szoc. osztályán a díj megelőlegezését, ha jogos meg fogod kapni. Így az önkormányzat is ösztönözve lesz a gyermek édesapjának újbóli elhelyezkedésének, munkába állásának segítésére, ösztönzésére!
2010. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
10:55 - Ez jó ötlet lehet, az apuka szempontjából is, mert alapból a munkaügyi kirendeltségek bunkó és fásult ügyintézői magasról tojnak arra, hogy a munkanélküli újból dolgozzon. Én 2-szer voltam már munkanélküli, többször nem szeretnék. Nem egy jó állapot ez. Én 3 hónap után idegileg kikészültem, nem tudom, hogy bírnám ki évekig, mint sajnos sokan.
2010. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Az apuka egyébként vállogat a munkahelyek közül.Tehát ezt ezért nem,azt azért nem.Mikor még házasok voltunk akkor is ez volt.Hónapokig nem dolgozott,több alkalommal.Mindössze táppénzből,és gyesből éltünk albérletben.Nem tudtunk megélni.Volt hogy a nővéremet hívtam,mert nem volt miből enni valot készíteni.Tőle kellett kérnem.Számomra ez nagyon rossz volt.Ez az exet nem érdekelte.Így hogy külön vagyunk,így is váltogatja mindig a munkahelyeit.1-2hónapnál tovább sehol se marad.

Nem vagyok pénzéhes anyuka,de igen is szükségünk van a pénzre!Anyukámat most műtötték,és törvényszerüen betegápolásin vagyok vele,ami mindössze csak 20.000ft,meg kapok családit,ami 13.700ft,és már csak az apától a 15.000kéne.Anyukám meg a legkissebb nyugdijban van.

2010. febr. 13. 11:22
 10/30 A kérdező kommentje:
Szoval ez nagyon kevés,és nem hiszem hogy pont egy ilyen apát kéne védeni.A fiát is van hogy 1-1,5honapig nem is láttja.Eddig egyetlen bölcsis ünnepségen sem jelent meg,és szülöi értekezleteken sem,ennek már 2éve.
2010. febr. 13. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!