Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kaphat-e egy anya több pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphat-e egy anya több pénzt a gyerek után, ha nincs munkája, és nem tudja fizetni a számlákat?

Figyelt kérdés

Van- e rá esélye, ha bepereli az apát, akinek nagyon magas a fizetése- korábbiakhoz képest nem változott-, de a gyerek szükségleteit alapul véve a bíróság korábban már döntött.

Az apának viszont abból van elege, hogy neki kell fizetnie minden- kaja, számlák, cigi- a gyerek szükségletein kívül. A kérdésben szereplő személy nem dolgozik a gyerek születése óta, aki 5 éves. A gyerektartásból, családi p.-ból fizet mindent,más bevétele nincs. Mindíg azon siránkozik, milyen rossz neki, hogy nincs pénze. Az esetleges per kapcsán kinek születhet pozitív döntés.


2010. nov. 10. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Cigiiii?! Ebben a helyzetben? Na mindegy.


Ha te az anya vagy, akkor a gyerek 5 éves korától ovodaköteles, mehetsz dolgozni.


Ha az apa vagy, akkor tekintettel erre a helyzetre, magadtól is adhatnál többet, hisz ha a számlák nincsenek kifizetve, akkor az a gyerekeden is "csattan" előbb-utóbb. Sajnálom a helyzetet.

2010. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ja, hát igen, a cigi az aztán k.urvára alapfeltétel...
2010. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és bíróságtól lehet kérni az ügy felülvizsgalátát. De mire perre kerülne a dolog, szerintem a gyerek ovodás lesz.
2010. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
97%

Miért nem dolgozik a nő?

Egy 5 éves gyerek mellett már lehetne!

Menjen el dolgozni!

Vagy nem talál munkát?

Én inkább minden erőmmel állást keresnék a helyében, nem az exemet próbálnám kiszipolyozni!

Cigizni például nem kötelező!

2010. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor emelnek a gyerektartáson, ha az apa hivatalosan bejelentett fizetése emelkedik, akkor valszeg több pénzt kell fizetnie.

Az, hogy neki milyen kiadásai vannak ( saját rezsije, cigije, kaja, ruha stb.) nem hiszem, hogy a bíróság figyelembe veszi és szerintem a nő jövedelmét se - ami jelen esetben támogatások - az ettől független lehet....

2010. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem még el is vehetik a gyereket az anyától, ha nem tudja biztosítani az ellátását.

Igazából nem értem miért nem megy el dolgozni az anyuka?

Ja, hogy egyszerűbb apucit csapolni? No comment.

2010. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor is van egy felső határ, ha az apa sokat keres. A bíróság azt veszi figyelembe a tartásdíj megállapításánál, hogy mennyire van szükség a gyermek alapvető ellátásához, az ANYA jövedelmével együtt. Ez pont azért van, hogy aki mondjuk két milliót keres egy hónapban, az ne fizessen 200 ezer forintos gyerektartást! És ahogy írtam, az anya jövedelmét is belekalkulálják, hiszen kettőjük dolga a gyereket eltartani. Más kérdés,hogy ha indokoltnak látja apuka, és van rá pénze, adhat többet magától is!
2010. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem szoktam roszindulatu lenni de most leirom 5 éves gyerek melett ellehet menni dolgozni az olyan család ahol dolgoznak csak sajnos a válság miatt felemelkedett pl lakáshitel miatt nagyon nehéz körülmények miatt élökőn nem segitenek akkor miért lennének kivételek? az apa eltud meni dolgozni ő veszi a kaját cigit nanáű persze a gyíerekemnek nem adok kaját de azért füstölök. Meg sir hogy nincs pénze felemelni a seggét és lehet keresni munkát rengeteg emvber ezt teszi és nem otthon siránkozik meg arra vár hogy majd más eltartsa. Viszont engem rohadtul érdekelne a dolog hogy, ilyen esetben miért nem az apával van a kisgyerek. Mert gondolom az anya nagyon nem is foglalkozik a gyerekel hisz én ugy vagyok vele hogy. én a gyerm,ekemet nem tenném ki olyan helyzetnek hogy cigizek de közbe a gyerekemnek csak akkor van kaja mikor vki ad pénzt .Ha nem addig keresnénk munkát még nem találnánk .Mer ugye gyereket szülni egyszerü de az fel is kéne nevelni csak nem mindegy hogy, hogyan
2010. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hibákért elnézést!
2010. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem az apa neveli a gyereket? Alapból alkalmasabb a feladatra, mert egyrészt dolgozik, másrészt még ezek után is képes adni az anyának a saját szükségleteire pénzt. Én egy büdös fillért sem adnék.
2010. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!