Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lenne ebben az esetben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne ebben az esetben a legjobb megoldás? Egyezzen meg a barátnőjével vagy inkább a bíróságra bízza az ügyet.

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátom került ebbe a helyzetbe. Tőlem kért tanácsot, de nem tudom, mit mondhatnék neki. Ötletem az van, de félek, hogy rosszat tanácsolnék.


Egy rövid, pár hetes ismeretség után a barátnője terhes lett "véletlenül". A barátom nem igazán örült neki, de úgy döntött, a kicsi miatt belemegy, hogy megpróbálják közösen. Elég hamar kiderült, hogy a hölgy csak pénzforrást és menekülési lehetőséget (alkoholisták a szülei) látott a párjában.


Csapnivaló anyának bizonyult. A kicsiről a barátom gondoskodik, bölcsibe is ő viszi, ő hozza haza, otthon is ő látja el... Mostanra érett meg a barátomban, hogy lépnie kell és próbált beszélni az élettársával, aki erre azt mondta, hogy ha a barátom nem akarja tovább folytatni a kapcsolatukat, akkor választhat, hogy vagy holtig tartó haszonélvezetet jegyeztetnek be a barátom lakására, aminek ő lesz a kedvezményezettje, ebben az esetben önként lemond a gyerekről vagy a gyerekkel együtt visszamegy a szüleihez és a barátom majd örülhet, ha havi 2 alkalommal láthatja a fiát.


A lakáson hitel van, még 4 év míg lejár. A kisfiú 8 hónapos.


2015. febr. 27. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én semmiképpen nem adnám annak a nőnek a gyereket, se a házat...
2015. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda egy szemét nő! Ügyvédhez fordulnék a barátod helyében és minden követ megmozgatnék, hogy a kicsi hozzám kerüljön. A lakást meg felejtse el a nő, húzzon vissza a szüleihez.
2015. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátod gondolom nagyon szereté a gyereket, ezért nagyon okosnak kell lennie:

- tanúkat kell szerezni, hogy ő látja el a picit (orvos, védőnő, szomszéd)

- meg kell írni egy szerződést az anyukával, hogy ha a barátod lemond a házáról, övé lesz a pici - aztán NEM kell lemondani a házról, csak a bíróságon lobogtatni a szerződést hogy anyuka ilyen könnyen adná a gyereket

- szerezni kell egy jó, ilyen kérdésekben jártas ügyvédet


De a barátodnak azt is végig kell gondolnia, hogy miből fognak élni, ha neki ítélik a gyereket, mert egy ilyen kisbabának 0-24 felügyelet kell, otthon tud vele maradni a barátod?

2015. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy zsarolás ez a haszonélvezet. Nincs alapja, és nem összehasonlítható a láthatással. Egyezzenek meg elfogadható tartásdíjban, láthatásban, a nő pedig a gyerekével mehet az ő szüleihez.

Amúgy nem nagyon értem az utóbbi időkben sokasodó "barátom, testvérem, barátnőm, ismerősöm hozzám fordult" kezdetű kérdéseket. Ez egy anonim oldal, nyugodtan felteheti bárki a kérdését.

2015. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most látom, hogy bölcsis a baba. Szurkolok, hogy a barátodnak ítéljék!
2015. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd nélkül semmilyen szerződést alá ne írjon!! Pláne azt, hogy ráruházza a lakás haszonélvezeti jogát. Bírót egyáltalán nem fogja érdekelni az ok. Nálunk se érdekelte, hogy x összegért lemondott az apuka a közös felügyeleti jogról.

Keressen egy jó ügyvédet, hogy kirakhassa a nőt a baba nélkül.

2015. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok ismerősömtől hallok gyerekelhelyezési ügyekről, és mi is most válunk, szóval, ezek alapján, szerintem a legfontosabb, hogy ne hagyja elmenni az anyukát a gyerekkel és Ő maga se költözzön el. Tudom, hogy nehéz lesz így együtt élni, de az a tapasztalatom, hogy a megszokott helyéről a bíróság nagyon indokolt esetben mozdítja ki a gyerekeket. Én a megegyezéses válás híve vagyok, de ha a csaj már most fenyegetőzik, az nagyon nincs rendjén. Nagyon sok ismerősömnél az apuka kapta a gyereket, szóval már nincs anyapártiság, az én ügyvédem is azt mondta, hogy 50-50 %. (én vagyok az anya)
2015. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem engednék a gyereket alkoholista nagyszülők és egy nemtörődöm anya közé.
2015. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: először is keressen egy ilyen ügyekben jártas ügyvédet (ilyenkor tényleg fontos, hogy az ilyen ügyekben legyen gyakorlata, mert minden terület más, és attól, hogy például valakinek nagyon jó tapasztalata volt egy ügyvéddel, aki remekül intézte a céges ügyeit, könnyen lehet, hogy a családjogban járatlan az illető ügyvéd). Szinte biztos, hogy itt per lesz a dolog vége, fel kell készülni rá, ahogy az egyik előttem szóló is írta, tanúkat kell keresni, akik hajlandók a bíróság előtt is elmondani, amit láttak-tapasztaltak. És persze kitartás és sok erő és türelem kell még a döntésig.
2015. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!