Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

A probléma abból adódik, hogy a nejem válik. Oka nincs rá, csak. A valódi gond az, hogy kimenekült a házasságunkból. Több éves felelőtlen viselkedése, konfliktushelyzetek. A felelőtlen viselkedése mint anyagiakban és erkölcsi téren van. Anyagiakban eléggé szép összeg. Ami nem lehet közös hitel, mert nem az életközösségünkhöz kellett és tőlem függetlenül vette föl. Az erkölcsi téren a megcsalás és abból született gyermek a probléma. Sajnos a nagy adóssága miatt bajba is kerülhet. A szüleire akar támaszkodni, akik nagyon idősek és betegek. Tulajdonképp az a gond ha apaságit csináltatok és kiderül, hogy nem én vagyok az apa, akkor magára is maradhat. Ugyan is akinek csak egy röpke eset volt, annak csak arra kellett. De másra nem. Így ha nem én vagyok az apa, akkor a vérszerinti apára kerül a gyermek, aki le is mondat és le is fog mondani róla, csak fizet utánna. De , ha a nejem szülei meghalnak és nem talál megfelelő párt. Márpedig az kemény dió két gyeremkkel, akkor magára marad pár millió adóssággal és ét gyermekkel. De ha vele is esetleg történne valami, akkor tulajdonképp a gyermek sorsa meg van pecsételődve.

Szóval, vagy apaságit csináltatok s nekem sem jó akkor, de legalább nem tud bántani, ha nem csináltatok, akkor vissza tud élni a a gyermekkel. Már pedig egy gyermek nem tehet arról ha világra jött. De azért egy felelőtlen tuskó ne rontsa el az életét.Sanos ez esetben két gyeremkről van szó.


2012. szept. 16. 10:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Akármennyi adósságot csinált a nejed, az közös! A bíróságot nem érdekli semmilyen bizonyíték sem, Az asszonynak fog igazat adni. Ez egy ismerőséknél tapasztalat.
2012. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a nejed válni akar, akkor te ezt semmilyen módin nem tudod megakadályozni.

2. Ha a házasság fennállása ALATT vett fel kölcsönt, az közös, függetlenül attól, hogy MIRE vette fel.

3. Apasági vizsgálatot csak akkor érdemes csináltatni, ha nem akarsz gyerektartást fizetni. Ha csináltatsz, akkor vagy kiderül, hogy te vagy az apa, akkor a vizsgálat költségét neked kell teljes egészében kifizetni, vagy kiderül, hogy más az apa - és akkor neked semmi jogod többé a gyerekre.

4. Ha a nejed nem üzletszerüen lép félre, akkor az, hogy megcsal(t), akár többször is, nem ok arra, hogy elvegyék töle a gyereket. Arra jóformán semmi esélyed, hogy a gyereket nálad helyezzék el (feltéve, hogy te vagy az apa)

5. Ha ennyire a sziveden viseled a feleséged sorsát, akkor jogodban áll a megitélt gyerektartáson felül (ami a nettó jövedelmed 20%-a általában) még több pénzzel támogatni.

2012. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A diákhitel az nem közös.Az asszonynak meg nem mindig adhat igazat, ugyan is az elfogultság. Másrészt ha nem az enyém a gyermek, akkor meg kártérítési pert indíthatok ellene. Itt az nem mindegy, hogy ha apasági és én én nyerem, akkor neki anyagilag nagyon fog fályni, ugyan is 600 000 ft-ba kerül. Másrészt komoly kártérítési pert indíthatok ellene, ami ellensúlyozná a rám eső részét, a hitelének. Itt tök mindegy a bíróság elfogultsága, azt meg lehet vétózni ez alapján. Ha a bíró a törvény ellen dönt, akkor az nagy gáz.
2012. szept. 16. 10:40
 4/27 A kérdező kommentje:

Ebben az a gond, hogy egy 7 és 2 éves gyeremkről van szó.

A nejem sorsa addig érdekelt, amig velem élt, most már ne. A gyermekek sorsa érdekel. Szóval , semmilyen esetben sem gyermekjáték. Hallottam már olyat, hogy a gyermek nem a férjtől volt és a bíróságon a nő kijelentette, hogy nem kér gyeremktartást. Így rendben van. A gyeremk marad a férj nevén, de nem teszi tönkre a nő a férjet. Ez olyan dolog ami ellen a házasságunk alatt nem tehettem semmit sem.

2012. szept. 16. 10:46
 5/27 anonim ***** válasza:
ha jól tudom lehet nem hivatalos apaságit is csináltatni, és az tized annyiba kerül. Azt kéne először, hogy lásd van-e értelme egyáltalán forszírozni ezt a kérdést.
2012. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Sajnos üzletszerűen lépett félre. Ettől még elvenni nem fogják tőle. Az agond, hogy nem tudja majd a megélhetésüket illetve a lakhatásukat biztosítani.Ugyan is amiben élnek, ha az apja meghal a testvérét ki kell fizetnie. Ráadásul a testvére a 7 éves gyermek keresztanyja. Ha kitúrja a testvérét, abból csak a gond lessz. Kifizetni annyi adósság mellett, nem fogja, ráadásul annyi pénzt valószínű neki kell majd álnia.
2012. szept. 16. 10:50
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Keress egy jó családjogászt, mert itt a laikusok kevesek lesznek ehhez.
2012. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Tudom, 32 000-be kerül. De abba nem fog bele menni.Neki az volt alényeg, hogy a házasságunk alatt szüljön gyermeket , majd egy olyan ökör mint én eltartsa. Az a gond, hogy nem gondolt arra, hogy rá jövök.
2012. szept. 16. 10:52
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazából miért érdekel,hogy utána miként oldja meg az életét.Egyszer azt érzem,hogy sajnálod,máskor meg azt,hogy rosszat akarsz neki.Igen,megbántva érzed magad,de miért akarsz még a nyakába varrni a becsapás miatt is tartozást.Az apasági vizsgálatot azt megértem,hiszen jogod van tudni,hogy vérszerinti gyermeked-e a gyermek,de ha jól értem eddig te nevelted őt,biztosan szereted is,akkor próbáljátok viszonylag békésen megoldani a dolgokat.Mit szeretnél igazából.Szeretnéd megkapni a gyerekeket?Mert abban is igazad van,hogy bizony ha az apa harcol értük,akkor van esélyed,főleg,ha nagy az adósság és nem biztos,hogy el tudja tartani őket.Próbálkozhatsz a közös felügyelettel is.Csak nem értem igazán,hogy mi a kérdésed?Mi a célod.
2012. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok jogász, de attól, hogy bebizonyosodik, hogy nem a tiéd a gyerek, attól még tudtommal nem kell lemondanod arról, hogy az apja vagy. Szóval nevelheted. Miért kellene lemondani egyúttal róla?

2012. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!