Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös szülői felügyeleti jog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Wma kérdése:

Közös szülői felügyeleti jog esetén a nejem 60. 000 ft tartásdíjat kér 2 gyerek után. Nem sok ez?

Figyelt kérdés

#tartásdíj #Közös szülői felügyeleti hog
2015. márc. 3. 16:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
69%
Mekkora fizetésnél?
2015. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
150 e net.
2015. márc. 3. 16:12
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
A közös szülői felügyelet az én tudomásom szerint nem jelent automatikusan osztott felügyeletet. Azt nem írod, hogy az lenne. Nálunk osztott felügyelet van, nincs gyerektartás, mindent felesben állunk. Ugyan annyit van apukával a gyerek, mint velem. Ha nálatok kizárólag az anyuka nevelésében, gondozásában vannak a gyerekek, és te elviszed őket kéthetente hétvégén, akkor jár a gyerektartás. Abban nem tudok állást foglalni hogy sok-e, gondolom ez függ a fizetésedtől.
2015. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Sokat vannak / lesznek velem is. Hetente kb 3 nap. 4 nap az anyjuknál.
2015. márc. 3. 16:14
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok, az úgy fele-fele, így főleg a 150-es nettóból én soknak tartom a 60.000 Ft-ot
2015. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
3-mas vagyok, akkor nem értem, légyegében ha abban a 3 napban Te gondoskodsz róluk teljesen, főzés, mosás stb. akkor én sokallom. Nálunk úgy működik, hogy szakkörök, ovi ebéd, gyógyszerek felesben, minden mást megold az akinél éppen van. Bennem fel sem merült, hogy kérjek gyerektartást. Bár nálunk még nincs végzés, folyamatban van a válás, így nem tudom teljesen hivatalosan hogy működne.
2015. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
Ha hivatalosan nálad lesznek heti 3 napot, a feleségednél 4-et, az sem biztos, hogy egyáltalán gyerektartást fog kapni a +1 nap miatt.
2015. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen a kérdés az, hogy mi van a végzésben. Mert ha a végzésben nincs ez leírva, hanem csak a "standard" verzió, hogy két hetente hétvége meg a szünetek fele, és csak szóban megállapodtatok, akkor bajban vagy. Mondom, az hogy közös a szülői felügyeleti jog, az nem jelent semmit ebből a szempontból. De ez így nem túl fair a volt feleségedtől,mondom ezt elvált anyaként.
2015. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

azt szeretné,hogy közös szülői felügyeleti jogra jogosítson fel a bíróság.Közös megegyezéssel válnánk, tehát még van módom befolyásolni a dolgot.

Illetve h ez esetben minden gyermekkel kapcs kiadást ő fedez.

(persze ha nála vannak)

2015. márc. 3. 16:28
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

A jog nem ismeri a részben osztott közös felügyeletet.

Vagy osztott közös felügyelet van, és akkor ugyanannyit lesznek itt is ott is, viszont akkor nincs (és nem is lehet!) gyerektartás.

Vagy az egyik szülő gondozásába kerülnek a gyerekek, akkor viszont az ő kötelessége a teljes ellátásuk - a másik szülő kötelessége a gyerektartás megfizetése.

Fontos, hogy a közös FELÜGYELET nem szűnik ezzel meg, egy csomó joga van a különélő szülőnek a második esetben is!

2015. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!