Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdés: a GYÁMÜGY pl nem írja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdés: a GYÁMÜGY pl nem írja elő, hogy egy nő, akihez költözök nő, én (44 férfi) és a kislányom (9 év) nem lakhat egy szobában? Nehogy a nejem ezzel megtámadjon és elvegye a gyerek heti váltásos felügyeleti jogát.

Figyelt kérdés

#gyerek #válás #Gyámügy #gyámhivatal #közös felügyelet #egy hét itt egy hét ott #elperelheti
2014. nov. 1. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Háromszor olvastam el a kérdésedet, és még mindig nem értem. Légy szíves, írd le érthetően! Ki nem lakhat egy szobában kivel?
2014. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Annyira ki akarsz cseszni a nejeddel, hogy kicseszel a kislányoddal is? Nem akarom én kétségbe vonni hogy szereted, de egy lassan kamaszodó lány nagyon nem fogja tolerálni, hogy az apjával meg egy vadidegen nővel kell egyszobában laknia. De te tudod... Nem valószínű, hogy emiatt elvennék... sajnos.
2014. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Beleköthet a volt nejed. A 9 éves kislány ne lakjon a felnőttekkel egy szobában. Hallgassa, azt hogy ti hogyan szexeltek?
2014. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Azt is előírhatná a gyámügy, hogy aki olyan gyökér, hogy egy ilyen egyszerű kérdést nem bír összerakni, az ne nevelhessen gyereket.
2014. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem érthető a kérdése, nem tudom, miért kell a szokott paraszt stílusban válaszolni. Látod kérdező, itt nem fogsz értelmes választ kapni, inkább a neten nézz ennek utána. Annyira nem lehetsz rossz ember, ha a gyermeked felügyeleit jogáért küzdesz. Sok apa a válás után le sem tojja a gyerekét.
2014. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha jól értem az egyik héten te neveled, a másik héten pedig az anya?!?! Atyaég, hova halad ez a világ??? Mindezt a gyerek érdekében? És ez egy bírósági döntés? No komment... Bár azt mondod nejed, nem váltatok még el?

A gyámhatóság nem határozza meg ennyire pontosan hogyan éljetek. Viszont ha nálatok olyan körülményeket, nevelési attitűdöt tapasztal, ami nem áll a gyerek érdekében, akkor lépéseket tesz ennek megváltoztatására.

Hogy jön a képbe a gyámügy?

2014. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, milyen szinten vannak a válaszadók, én tökéletesen megértettem a kérdést első olvasásra is, hiába van benne egy kis elgépelés.


A kérdésre a válasz: egyelőre még nem számít kiskorú veszélyeztetésének, ha egy szobában alszik az egyik szülőjével és annak párjával. Ilyen dologgal nem lehet a gyámügyhöz, kiröhögnék.

Olyanért mehetne, ha nem lenne komfortos a lakás, pl.: nincs fürdőszoba. Legalábbis ilyenért ítélt már bíróság apukának gyereket, mert anyukánál ez nem volt biztosítva.

2014. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ir elo ilyet.
2014. nov. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhat a nejed elvenni a felügyeleti jogot, de ha az én példámat nézem, akkor nem fog sikerrel járni. A válásom közel 2 évig zajlott, a kislányunk 4,5 éves. Én albérletben az élettársammal, az exférj a szüleivel egy lakásban és a kislányunkkal egy szobában él. A bírónő apukának ítélte a Kislányunkat annak ellenére, hogy az édesapa a kislányunkkal egy ágyban alszik, és mivel már van új hölgy az exférjem életében, így sokszor még az új hölgy is ott alszik az exférjemmel és Kislányommal egy ágyban. Hiába van az albérletemben saját kis külön szobája a Lányomnak, a bíróságot ez szinte egyáltalán nem érdekelte. Írhattam én akármilyen pszichológiai-fejlődéslélektani megközelítést erről a beadványomban... Szóval emiatt nem fogják megvonni a felügyeleti jogot. Esetleg akkor, ha a nejed hitelt érdemlően bizonyítani tudja, hogy ez káros hatással van a kislányra.
2015. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!