Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtti kapcsolattartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtti kapcsolattartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Folyamatban van a valásunk. A gyerekek 2,5 és 4 évesek, velem, az anyukájukkal élnek a gyerekek a szüleimnél. Amíg nincs meg a bírósági döntés bármikor elviheti őket? Lakóhely változtatás jogát miatt a nagyobbik gyerek most még nem jár oviba. Már egy hónapja minden hétvégén elkérte őket, és van hogy hétköznap is, de én is szeretnék velük lenni hétvégén. A válasza persze erre az hogy hétköznap velem vannak.

Tudom, le leszek hurrogva hogy megemlítem, de október óta egy forinttal sem támogatja a gyerekeket.

Köszönöm szépen előre is a tanácsokat.


2015. márc. 12. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenki maga tudja,érzi!A mi fiunk is 4 éves és heti 2x az apukájánál alszik és akkor jön el hozzá amikor csak akar.
2015. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele megbeszélni, hogy egy-két hétvégén ne vigye el őket? Ennyire rossz a kapcsolatotok? Most nem azért, de ha nála lennének a gyerekek, te is sérelmeznéd, ha korlátozná a láthatást. Végre egy apuka, aki elviszi a gyerekeket és törődik is velük. Üljetek le és beszéljétek meg.
2015. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annak örülök hogy ennyit foglalkozik a gyerekekkel, csak ha meg oviba jár majd a nagy akkor nem tudom hogy lesz..
2015. márc. 12. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem a pénz másodlagos, ha te a saját fizetésedből megfelelően el tudod őket látni. Ha nem okoz nagy problémát az, hogy anyagilag nem támogat, akkor egyelőre ezzel ne foglalkozz, hiszen a bíróság úgyis megfogja majd szabni, hogy mennyit kell fizetnie. Addig is és azután is azon igyekezz majd, hogy ez a ragaszkodás, összetartás apa és gyerekek között ne csorbuljon, mert a gyerekeknek szükségük van egy apára. A mai sz*r világban, amikor az értékek annyira megváltoztak már, hogy az embereknek nulla érzelmi intelligenciájuk van, legalább a normális felnőtté válásukhoz az is járuljon hozzá, hogy marad előttük egy apafigura.
2015. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha jó kapcsolatban tudtok maradni a férjeddel a válástól függetlenül, akkor utána meg lehet azt normálisan beszélni, hogy veled is elegendő időt legyenek a gyerekek. meglátásom szerint 50-50%ban járultatok hozzá, hogy ők "létezzenek", így 50-50%-ban van jogotok részt venni az életükben. Az együtt töltött idő kiszámításánál viszont azt vegye figyelembe apuka, hogy oké, hogy veled több időt vannak, de a veled töltött idő 80%-a mondjuk éjszaka és nem kommunikálsz a gyerekeiddel
2015. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, viheti őket. Míg nincsenek elhelyezve a gyermekek hivatalosan (tehát papíron), addig mindkét fél egyenlő jogokkal rendelkezik. Az lenne a legjobb, ha meg tudnátok beszélni, hogy havonta 1-2 hétvégét hadd legyél velük Te, a többi hétvégén lehetnek nála a kicsik.

Írod, hogy nem támogatja a gyermekek nevelését anyagilag. A gyermekelhelyezésről szóló végzés tartalmazni fogja, hogy mennyi hátraléka keletkezett és azt ki kell majd fizetnie vagy egy összegben, vagy ha az anyagi körülményei olyanok, akkor részletekben is fizetheti, de meg kell fizetnie. Neked nyilatkoznod kell a bíróság előtt beadványban, hogy az apa nem járul hozzá anyagilag a gyermekek neveléséhez, ezért kéred, hogy a gyermektartást visszamenőleg is állapítsa meg a bíróság, mivel életvitelszerűen melletted vannak már a különválás napja óta. Nagyon-nagyon sok múlik azon, hogy mennyire tudtok kommunikálni. Mindenkinek az lenne a jó, ha vita nélkül sikerülne rendezni a dolgokat. A bíróság megegyezést is jóvá tud hagyni, ha meg tudtok egyezteni és leírjátok, hogy mit szeretnétek. Ha a bíróság úgy látja, hogy betarthatóak a megegyezésben írtak, akkor jóvá fogja hagyni. Tényleg azt tudom tanácsolni, hogy beszéljetek meg mindent, amit tudtok. Én egy botrányos és viharos váláson vagyok túl. A másik fél nem kommunikált velem, sértettségen kívül másra nem tudott és tud összpontosítani. Mára ott tartunk, hogy a telefonszámomat tiltólistára tette. Ne jussatok el ideáig!

2015. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérheted a bíróságtól az ideglenes elhelyezést.
2015. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!