Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás utáni kapcsolattartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás utáni kapcsolattartás?

Figyelt kérdés
Kérdésem,hogy az új Ptk.szerint a külön élő szülőnek van-e törvényben előírt tájékoztatási kötelessége a gondozó szülő felé,ha a kapcsolattartás alatt külföldre viszi a gyermeket?

2014. dec. 4. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezt kicsit részletesebben is leírhatnád. Külföld, ha átléptük a határt. Teszem fel nálad van a gyerek láthatáson, te átmész vele kirándulni a szomszéd országba, ami tőletek 50 km, de a láthatás végére hazaviszed épen, egészségesen, erre szerintem nem kell engedély, de nem ismerem az új ptk-t. Viszont ha külföldre akarod vinni, mondjuk nyaralni 2 hétre, ahhoz biztosan kell a vele élő szülő beleegyezése.
2014. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem az idő mennyisége számít, hogy fél órára vagy 2 hétre vinnéd. Nem tájékoztatási kötelesség van, hanem engedélyeztetési. Nem viheted sehova, ha akarod, akkor a másik félnek is engedélyeznie kell! Különben amúgy bűncselekmény is, ha engedély nélkül külföldre távozol vele.
2014. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sokan átruccannak Ausztriába vásárolni, kirándulni, olyanok is, akiknél a gyerekük láthatáson van. 40 km tőlünk, megállapodás kérdése. Persze szabályozza törvény a gyerek országából való kivitelét. De nem egyértelmű a kérdező kérdése, mit akar kérdezni pontosan vele. Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy 2 hétre viszi valaki a gyereket, vagy 1 napra, ahogy az sem, hogy 40-50 km-re, vagy 3000-re.
2014. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan az a kérdésem,hogy a külön élő szülőnek kell-e engem tájékoztatni arról,ha hét végén vagy szünidei kapcsolattartás idejére kiviszi az országból a gyermeket.


Az új Ptk.szerint az én engedélyem nélkül mehetnek külföldre is,de nem találom a törvényben,hogy tájékoztetni kell-e a gondozó szülőt arról,hogy a gyermek külföldön és mely országban lesz

2014. dec. 4. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha engedélyed nélkül mehetnek vele (Hétvégére vagy egyéb rövidebb idöre), akkor nem kell tájékoztatni téged, éppen úgy nem, ahogy országon belül sem kell tudnod arról, hogy a gyerek hol van, amikor a másik szülövel van.


De eleve nem értem, miért kellene elszámolni feléd azzal, hogy a másik szülö meg a gyerek mivel töltik a közös idejüket.

2014. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!