Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lesz a lakással?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz a lakással?

Figyelt kérdés
5 éve házasodtunk össze,férjem egy bőrönddel érkezett,semmi egyébbel.Azóta munka nélkül van,rövidebb közmunkát vállalt,másfél éve semmit.Volt egy balesete is.de ez nem indokoljana munkakerülést.Alkoholista.A házasságom előtt volt egy lakásom, amit a házasságom alatt elcseréltem egy kissé nagyobbra.Az én nevemen van,a hitelt kizárólag én fizetem.A férjem még a rezsi felét se fizeti.Válás esetén követelhet e tőlem bármit?Van e joga?
2015. márc. 13. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

különvagyonodhoz tartozik a lakás addig az értékig, ami a régi lakásod ára volt - amit azon felül fizettetek, az a közös vagyon része


a hitel akkor különvagyon, ha a házasság előtt vetted fel

2015. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát ha jól értelmezem, a régit eladtam mondjuk 7 millért,az újat megvettem 7,4 ért, akkor a 400 ezer a közös???ennek a fele a z övé?
2015. márc. 13. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy van.
2015. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát köszi:)azért picit megnyugodtam, hogy talán nem kell milliókat fizetnem neki.Az a baj,hogy semmiben nem vállal vagyonközösséget,elvárja, h én tartsam el!

Mindent én fizetek, nagyritkán bevásárol,de az is csak pár ezer forint/hó:(

2015. márc. 13. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most minden bántás nélkül, miért nem dobtad ki már évekkel ezelőtt? Egyáltalán miért mentél hozzá egy ilyen emberhez? Tényleg érdekel az indok.
2015. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt már nagyon sokat kérdezték tőlem, és az is elhangzott,h egy alkoholista soha de soha nem fog megváltozni,max.ideig-óráig.

Szóval eddig reménykedtem...vagy inkább magamat álltattam,hogy talán...tudod,ő ha nem iszik ,egy jó ember,segit meg sokmindent megcsinál itthon,javítgat stb.csak a pénzhez való viszonya katasztrofális.Volt, h engem is meglopott,kiszedte a tárcámból a maradékot.Kértem pszichiátriai segítséget:semmi!Voltam háziorvosnál:semmi!Ha ő nme akar megváltozni,kényszeríteni nem lehet.Lassan kezdek tönkremenni,de mivel nagyon szerettem és talán most is szeretem ez nem könnyű döntés.

De mivel ő nem hajlandó elvonóra menni,ez nagyfokú önzés, mert elvárja, hogy én tartsam el.Szóval....sajnos válás lesz a dologból.Nem akarom a hátralevő életemet így eltölteni:(

2015. márc. 13. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes, nagyon erős vagy, kitartást kívánok a továbbiakhoz is. Mellesleg ha tudod bizonyítani, hogy a hitelt Te fizetted és neki a jövedelme nem volt elég ahhoz sem, hogy magát eltartsa, még arra is van esélyed, hogy semmit nem fizetsz neki. Ügyvéd tudja megmondani.

Légy erős, most, hogy döntöttél, már csak jobb lehet, én szurkolok!

2015. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. márc. 13. 20:59
 9/9 acelsziv ***** válasza:
remélhetőleg megtanultad, hogy az élet túl rövid és értékes ahhoz, hogy életképtelen semmirekellők pátyolgatására pazarold el. Sok sikert a továbbiakhoz és remélem, gyorsan megszabadulsz tőle.
2015. márc. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!