Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti elválnátok vagy nem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elválnátok vagy nem a helyemben?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyunk házasok ,csak élettársak,de hátha ebben a kategóriában több válasz érkezik.


8 éve vagyunk együtt,a kapcsoltunk mindigis afféle "langyos" állóvíz volt,sosem volt hatalmas szerelem,ennek ellenére jól éreztük magunkat egymással. Közös jövő,közös célok,és ez mindkettőnknek emg is felelt egy darabig.


Azonban az utóbbi 1 évben mindketten rosszul érezzük magunkat ,úgy érzem,csak mint két lakótárs élünk ,hiányzik a szerelem . Veszekedni nem nagyon szoktunk ,és ragaszkodunk egymáshoz tehát "különösebb" oka nincs annak,hogy elgondolkodtam van e értelme ennek a kapcsolatnak.


Ami a legjobban aggaszt,hogy már szexuálisan sem vagyunk túl aktívak. Nagyon nagyon rossz és bántó lesz leírni,nekem hiányzik a szex,de őt egyáltalán nem kívánom sajnos. A szexsuális életünk is egy nagy meleg pocsolya volt,szinte mindig . Pár hónapja berúgott az élettársam (nem szokott inni egyébként) ,és mint a bomba robbant belőle,hogy milyen boldogtalan velem ,nagyo sok mindent a fejemhez vágott (rossz tulajdonságaim ,pl trehányság ,elvesztem a cuccaim stb)Azóta nem kívánom abszolút testileg. Másnap persze bocsánatot kért,és én nem is haragszom,de láttam rajta ,hogy őszinte volt,mert egyébként egy birkatürelmű ember, kiabálni sem szokott .


Gyerekünk nincs és mindketten harmincasok vagyunk. Ti hogy döntenétek a helyemben ? Jól látom,hogy innen már nem lehet rendbehozni a kapcsolatot? Igazából sokszor próbáltuk,konkrétan azt sem tudom mi a gond ,szerintem ez már csak ragaszkodás és megszokás. Jól gondolom ? Vagy csak azért mert "unalmas" a kapcsolat nem éri meg eldobni ,ha egyébként nincsenek súlyos gondok?

Persze ez nem kizárólag az én döntésem,most mindketten gondolkozunk,addig is a véleményeteket szeretném kérni.


2015. márc. 14. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Vagy elhagyod vagy ha nem, ugyis megcsalod. Ez már jobb sose lesz. Tapasztalat.
2015. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném megcsalni semmiképp ,eddig sem tettem.

Szerintem ő sem engem.

2015. márc. 14. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A ti kapcsolatotokkal nem az a baj, hogy "unalmas", mert egy biztos alapokon álló, őszinte kapcsolatot valóban nem lenne érdemes azért eldobni, mert unalmas. Értsd: ha amúgy szeretitek egymást, a szexuális élet is rendben van, csak beleuntatok a napi rutinba. Egy ilyen életet fel lehet dobni, újra széppé lehet tenni.


Na de nálatok soha nem is volt szép vagy jó. Soha nem szerettétek egymást igazán, tehát a kapcsolat valódi alapja, a vonzalom, az izgalom, a kíváncsiság a másik iránt szinte teljes mértékben hiányzik. Ez olyan, mint egy alapozás nélküli ház, egy ideig bírja, aztán előbb-utóbb összedől.

Akibe 8 év alatt nem szerettél bele, abba 18 év alatt sem fogsz. Akivel 8 év alatt nem elégített ki a szexuális élet, azzal 20 év múlva sem fog.

2015. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így nem jó élni, ez nem egy tartalmas élet, amit leírtál...
2015. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, annak alapján csak azért vagytok együtt, mert így kényelmes. Féltek a változástól, mi lesz, ha nem jön össze másik kapcsolat, nem találjátok meg az igazit, közben pedig ketyeg az óra...Ezzel az a baj, hogy esélyt sem adtok magatoknak, hogy megtaláljátok a nagy Őt. Igazuk van a többieknek, ebből már aligha várható nagy lángolás, egyre rosszabb lesz. Ha most nem mentek szét, akkor legkésőbb a baba érkezésekor összeomlik az egész, mert azt a komoly szakítópróbát már nem bírja ki.
2015. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ne felejtsd el, hogy az intenzív érzelmekkel induló kapcsolat is nagyon gyakran válik ilyenné 8-10 év után. Meg kell találni az újabb célokat egy kapcsolaton belül, a szerelem része egy idő után elmúlik, vagy legalábbis megváltozik. Szóval egy-egy mélyponton nem kell rögtön feladni, de ha évekig nem változik semmi, és ahogy írod, hogy sosem volt igazán jó, akkor ne pazaroljátok tovább a fiatal éveiteket. A változást azonban nem csak várni kell, hanem tenni is kell érte.
2015. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez barátság, az ilyen kapcsolatokba nem kellene többet erőltetni. Ezért nem kezdenék én még párkapcsolatba sem kölcsönös szerelem nélkül.
2015. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"mint a bomba robbant belőle,hogy milyen boldogtalan velem ,nagyo sok mindent a fejemhez vágott (rossz tulajdonságaim ,pl trehányság ,elvesztem a cuccaim stb)Azóta nem kívánom abszolút testileg."


Emiatt válj. Ha valaki elmondja neked -évek óta először- hogy mi bántja, mi a baj veled, miért nem boldog melletted és erre neked az az egyetlen reakciód, hogy azóta nem kívánod... hát erre mit lehet mondani? Ha meg sem fordult a fejedben, hogy változtass, ha már egyszer lehetőséget kaptál rá, csak éltek tovább ugyanúgy, de már a szexet is fegyverként fordítod ellene (leszidtál, nem kívánlak) akkor tényleg lőttek ennek a dolognak.

2015. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Chone ***** válasza:
Keress valaki másat.. Jobban jártok mindketten.
2015. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!