Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogyan tudom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogyan tudom a közös lakásunkban maradó exem nevére átíratni a közüzemi számlákat nélküle?

Figyelt kérdés
Ő nem hajlandó intézni és alá sem ír nekem semmit.

2015. márc. 18. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatók biztos adnak felvilágosítást. A válóperi végzés alapján szerintem átírják, ha nem akkor kikapcsoltathatod az ellátást szerintem. Ebben az esetben biztos meggondolja magát, és aláír. vagy keress egy ügyvédet, aki felszólítja. Egyébként intézni kell, mert ha lesz akkor a hátralékot tőled vonják majd.
2015. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem neked csak annyi a dolgod, hoyg a válási határozattal bemégy és lemondod a saját nevedröl, mivel nem te élsz ott.

Utána a szolgáltató fogja intézni, hoyg az ex vagy a saja´t nevére átíratja, vagy kikapcsolják a szolgáltatást.

2015. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Passiflora ***** válasza:
84%

A saját részedről lemondhatod a szolgáltatást, de az ő nevére biztosan nem tudod átíratni nélküle, mert neki kell szerződnie a szolgáltatóval (ha belegondolsz, ha nem így működne, akkor a te nevedre is átírathatná bárki a sajátját a beleegyezésed, sőt a tudtod nélkül).


Ha a volt párod nem együttműködő ebben a kérdésben, akkor szerintem is azt tudod tenni, amit a 2. hozzászóló tanácsolt.

2015. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kikapcsolatatni abban az esetben nem szerencsés, ha van oda bejelentve kiskorú személy.

A teendőd a következő:

1. Tértivevényes levélben felszólítod a jogos lakáshasználót arra, hogy a közüzemi szolgáltatások zavartalan használata érdekében működjön együtt, és természetesen hivatkozol az ítélet ide vonatkozó pontjára, vagy vagyonmegosztási nyilatkozatra, szóval ami alapján erre kéred. Mindenképpen köss ki benne egy 8 napos határidőt kapcsolatfelvételre (leveled vételétől számított).

2. Megvárod a tértivevény visszaérkezését, ha átvette jelentkezett, akkor örülsz, megoldjátok. Ha nem vette át, vagy nem cselekszik annak megfelelően, akkor:

3. Ha van rá módod, akkor viszel két tanút, és az ő jelenlétükben, lefotózva leolvasod az órák sorszámát, óraállástát. Az így felvett jegyzőkönyvet a tanúkkal aláíratod. Ez így már hiteles.

3/a Ha erre nincs módod, akkor ezt kihagyva,


4.Bármely, a jogviszonyt igazoló hiteles irattal (annyi példányban fénymásolva IS, ahány szolgáltató) bemész a szolgáltatók ügyfélpontjába, kitöltöd a rád vonatkozó részt, valamint nyilatkozol az ügyintézőnek a másik félről, aki tudomásod szerint az ingatlant használja. Ha sikerült a 3. pontban leírt procedúra, akkor a jegyzőkönyvet is átadod eredeti példányban (másolatod maradjon). Innentől a szolgáltató a szerződésedet megszűnteti az ÁSZF-ükben kikötött határidőn belül, és ők a továbbiakban intézik ezt.


Kieg: régebben azt hiszem a Vízmű mindenképpen ragaszkodott ahhoz, hogy a szolgáltatás átírásához nyújts be átadás-átvételi jegyzőkönyvet. Úgy tudom azért mert azt kikötni nem tudják, csak korlátozni. No ekkor jött az, hogy ha nem sikerült szép szóval rábírni arra, hogy engedjen be a leolvasás erejéig, akkor kénytelen volt a páciens rendőrt hívni, igazolni ki ő, miért, hová. Most már nincs ez, kérik az új tulajdonos személyének megállapítását, csak náluk ez egy hosszadalmas procedúra. Bízz benne, hogy addig nem zuhanyoz/mos ki a gatyádból :)


Sok sikert!

2015. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nélküle sehogy.
2015. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A végzésben osztott lakáshasználat szerepel, tehát erre szerintem nem hivatkozhatok.

Ha kizárólagos lakáshasználatot megkapná az exem, akkor azzal a végzéssel már mehetnék a szolgáltatókhoz a tanukkal aláírt mérőállásokkal?

2015. márc. 18. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Beszélj már egy ügyvéddel.
2015. márc. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Közös lakáshasználat esetén csak közös megegyezés van.

A kizárólagos használatba adáshoz-vételhez meg nem kell bíróság, tökéletesen megfelel egy db. ügyvéd, de inkább közjegyző. Ha ő nem akarja, hogy ő legyen a lakás használója, akkor persze bíróság, kérheted az ingatlan használati jogának megállapítását, vázolva a jelen állapotot (pl. ha nem enged be a közös használatú lakásba, de használatába sem akarja venni). De ha nem tudtok megegyezni erről, akkor a bíróság sem akar (gyorsan) igazságot tenni, magyarul sokba fog kerülni.

2015. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!