Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 gyermekkel menjek vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 gyermekkel menjek vagy maradjak mellette (, de minek)?

Figyelt kérdés
Apósék eladják a lakásukat , amiben eddig lakhattunk.Tegnap voltak megnézni és minél hamarabb szeretnék elintézni az adás vételt kb 1 hónapon belül...Félretett pénz nincs a bankokban már érdeklődtem csak akkor tudnánk hitelt felvenni ha bejött a használt lakás vásárlásos szocpol ill. Csok.Akkor is kb csak 7 milliót.Páromnak és nekem kb havi 303.000 a tiszta bevétel(ebbe nincs benne a maszek pénz kb 50-100.000 közötti).Na most elméletileg mindenféleképpen apósékhoz kellene költöznünk , de még párom sem bírja elviselni őket , pedig ő szinte egésznap dolgozik...én meg a 3 gyerek mellett ott csicskáztatva vagyok (laktunk már ott fél évig , amíg felújítottuk ezt a lakást amiben lakhattunk , persze a beleölt pénzt eladás után nem fogjuk visszakapni...)Szóval szerintem biztos ,h megint idegroncs lennék ott...Ráadásul párom teljesen más irányba fordult...elkezdett drogozni(marihuána)...a nyomorult munkatársa adott neki munkavégeztével egyszer , mondván ettől majd kicsit nyugodtabban fogja látni a dolgokat.Ez kb 1 hónapja volt...már 1 hete ott tartunk ,h. hazaér és az az első dolga ,h. benyomjon egy adagot...a gyerekek meg sírnak utána ,h épphogy megjött de már megy is azt csinálni...a torkomban akkora gombóc van mikor a kislányom kérdezi üvöltve ,h hova mwnt és ő miért nem mehet...teljesen elhanyagol minket semmiben nem segít...a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban sem...már beszélgetni sem akar...a pénzt szórja , már rezsi elmaradástól kezdve a kölcsön kért pénzekig van vagy kb 400.000 ft adósság...Lakást vagy albérletet csak is én próbálok intézni...ő lesz.rja.Egyetlen lehetőséget látok :innen Pestről visszaköltözni Miskolcra édesanyámhoz...aki sajnos nem éppen beszámítható(pszihiátriai kezelésekre jár vagy mi) , de legalább mondhatni nyugodtabb körülmények között lenne fedél a fejünk felett..Viszont dolgozni nem tudnék , mert a legkisebb fél éves gyermekemet nem merném rábízni...mikor ezt felvetettem a páromnak ennyit mondott rá: nem muszáj együtt élnünk , de pénzt nem látnánk tőle , mert inkább elmenne feketén dolgozni , na meg ugye persze most tojik a gyerekekre , de ha szétválnánk biztosra mondja , hogy úgy sem hagyna minket békében...Én ehyártalán nem akarok már ilyen undorító embernek nem nevezhető féreggel együtt élni...A szülei ( a nagyon fantasztikus képmutatóak) erőlködnek , h maradjak mellette , de bezzeg ha ez a helyzet fordítva lenne akkor szerintem nem ezt mondanák a fiúcskájuknak...A fő kérdések:Milyen egy gyermekelhelyezési per , mennyi esélyem van rá ,h velem maradhatnak mindannyian , ha nem kapnak pénzt tőle a gyerekek , akkor mit lehet azzal a helyzettel kezdeni?Ha látogatáskor csak kötekedni jön akkor mi a megoldás ,h ne fordulhasson ez elő , illetve ,ha esetleg nála maradnának ,akkor tud-e menni mellettük dolgozni (3 éves 2 éves fél éves) , ha nwm úgy bánik velük , ahogy érdemlik és kell , akkor én mit tudok tenni ez ellen jogilag? Stb.

2015. ápr. 1. 09:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki és a szüleinek is az elvonót a szülei szinze egyből rávágták ,h nem lehet erőszakkal bevinni , ha nem akarja...párom kicsit elgondolkozott rajta ,de ő úgy látja ,h nincs rászokva...
2015. ápr. 1. 10:12
 12/18 anonim ***** válasza:

hát akkor vagy-vagy: elvonó vagy elveszti a családját

Ehhez össze kell ülni a teljes családnak és megtárgyalni.

2015. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%

Erdekes, hogy eleg jo bevetelbol nem tudnatok alberletbe menni.

Erdekes, hogy aposek segitettek, megis ok a sz.rok. Tulajdonkeppen mindenki sz.r, csak te nem

2015. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Albérletbe vayunk itt is...igaz 80 helyett CSAK 60-at fizetünk nekik...de felújítottuk a lakást...így sokkal többet kapnak érte...albérletbe meg nem nagyon akarnak 3 gyerekkel "befogadni" minket...utolsó...ha szwrinted ez bazinagy segítség grat neked...előttünk lévőknek volt kiadva 80-ért...,de lepusztították és senki nem akarta kibenni még 50-ért sem...akkor miről beszélünk...mondjuk igaz nagyjából jól jártunk , mett 2 és fél szobásban vagyunk 60-ért , ami megéri , de ők sokkal jobban jártak azzal ,hogy mi kivettük tőlük és felújítottuk...
2015. ápr. 1. 10:26
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
2-es, fél éves gyerek mellett mégis kellene dolgoznia meg hol? Okostojás...
2015. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Természetesen költözz el. Egy drogos a gyerekeket is veszélyezteti.


Jogi kérdéseket egy válóperes ügyvédtől kérdezz, konzultáción.


Az én kérdésem: mikor kezdődött a drogozás?

2015. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért egy hónapnyi szívás után csak annyira lesz drogos valaki, mint aki ennyi ideje Szofit füstöl. Aki elvonót emleget, annak nem sok fogalma van erről, jól látszik.


Itt a füves cigi csak egy menekülési kísérlet, a leírtak alapján inkább depressziós az apa (ez persze nem diagnózis, nem vagyok szakember). Sajnos ha elzárkózik a problémák megoldása elől, akkor nehéz lesz a következő időszak.


Esetleg egy jó barátjával kellene beszélni, hátha ő tud segíteni, beszélni vele.


A közmű számlák kinek a nevén vannak? Mert ha az apósék le akarják nyelni a felújításra költött pénzt (és azt nem laktátok le esetleg a megbeszéltek szerint), és nem a te neveden vannak, akkor én nem pörögnék rajta.


A gyerekelhelyezési találgatásokba ennyi infó alapján ennyire "korán" nem mennék bele, egyrészt mire tárgyalásra kerül sor, lehet, már rég nem fog szívni és bizonyítékod sem lesz, valamint az sem ismert, ő hogyan reagál majd (egyáltalán akarja-e majd a gyerekek kizárólagos felügyeletét).

2015. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kérj segítséget a helyi Gyermekjóléti Szolgálatnál. Úgynevezett "alapellátást" bárki kérhet, ha bármiben segítségre szorul. Lesz egy családgondozódnak nevezett személy melletted, aki segít pl. a jogi ügyeket intézni, szociális juttatásokra való jogosultságot, stb. Általában van ingyenes jogi tanácsadás is az alapellátásban lévő családoknak a Gyermekjóléti Szolgálatoknál. Csak besétálsz, és mondod, hogy alapellátást szeretnél kérni, mert nehéz helyzetbe kerültél.
2015. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!