Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen megoldást válasszak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen megoldást válasszak, hogy senkinek se legyen rossz?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet. Van egy öcsém (féltestvérem apai ágról). Most válnak a feleségével. Azonban van 2 gyerekük, akiknek kérdéses az elhelyezése.

Az anyukának másik kapcsolata van, ezért semmiképp sem szeretné ő nevelni tovább. Öcsém külföldön dolgozik, ritkán jár haza.

Az anyai nagszülőkkel rossz a viszonyuk, öcsém anyja pedig egészsége miatt utasította el a kicsiket. Így kerültem én a képbe.

Én szívesen segítek ilyen helyzetben, mégha anyukám ellenzi is.

Egyáltalán lakhatnak nálam a gyerekek? Vagy engem megvizsgálnak, hogy alkalmas vagyok-e?

Ráadásul messze lakunk, így a gyerekek iskolát is kénytelenek váltani…

Öcsém teljesen kiborult, alig értettem amit mondott, olyan zavartan beszélt, őt nincs szívem faggatni.


Kérdésem lényege:

- milyen szerepet fogok betölteni én? (a gyerekek gondviselője maradhat az öcsém? De nálam fognak lakni)

- el fognak majd fogadni a gyerekek? (9 és 8 évesek). Én könnyen át tudok majd állni? (nincs saját gyermekem)

- mennyi idő lefolyása ez a jogi dolgokat illetően? Vagy én rohantam előre a kérdésemmel?


N/38



2015. ápr. 6. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Milyen szülők ezek???? Az anyuka az új kapcsolata miatt eldobja a gyerekeit?? Az öcséd jöjjön haza, vagy vigye ki magával a gyerekeket, ott is felnevelheti őket. Elsősorban a két szülő feladata a nevelés, ha már bevállalták őket. Szerencsétlen gyerekek!
2015. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:
61%

szerintem gyámhatósági jogkörbe tartozik a gyermekelhelyezés.

Neked van gyermeked? családod? ők esetlegesen hogy fogadnák a családbővülést?

És egyáltalán "bevállalnád" a két gyermek majd 10 évig tartó nevelését? lenne rá módod? lakás, jövedelem?


Anyuka apuka fizetne valami tartásdijat, vagy ilyesmi?


vagy a két gyerek csak lóg a levegőbe, mert senkinek sem kellenek?


szégyen((( ez aztán anyuka :-(uj kapcsolata van, és abba nem férnek bele a saját gyerekei((( pfuuu(

2015. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg elég kényes ez a kérdés. (1) Természetesen az lenne a legjobb, ha a gyerekek a szülőkkel maradnának, de sajnos ez most nehezen megoldható. Öcsém szeretné őket nevelni, de egyrészt rengeteget dolgozik, munkásokkal lakik közös szálláson, sehol sem lenne hely a gyerekeknek.

(2) Részemről az alapvető dolgok megvannak a gyerekeknek. Van saját lakásom, biztos munkahelyem, fizetésem. Egyedülálló vagyok, nincsenek saját gyerekeim. Ha hozzám kerülnek törekedni fogok mindent megadni nekik, anyagi értelemben, szeretetben is.

2015. ápr. 6. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
ilyen esetekben a gyámügy dönt egy majd 40 éves egyedül álló aki nem áll napi kapcsolatban a gyerekkekel semmi kép sem ideállis, anyukának is van nyilván rokkonsága akik közelebbi kapcsolatban állnak a gyerekkel
2015. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gömbicica ***** válasza:

"Részemről az alapvető dolgok megvannak a gyerekeknek. Van saját lakásom, biztos munkahelyem, fizetésem. Egyedülálló vagyok, nincsenek saját gyerekeim. Ha hozzám kerülnek törekedni fogok mindent megadni nekik, anyagi értelemben, szeretetben is."


viszont Te nem szeretnél családot?

mert ha igen, akkor vajon a leendő társad hogy viselné ezt a helyzetet?

ha nem szeretnél, akkor készen kaptál egy családrészt :-)

ehhez szeretned kell a gyerekeket is!!!


mindeképpen gyámügyi procedura lesz ebből( nem lesz sétagalopp!!

De csak akkor vállald be, ha 100% biztosan ugy érzed, hogy menni fog!!! és nem fognak a gyerekek hátráltatni semmiben.

aztán az Édesapával való kapcsolatot is csak rendezni kell a gyereknevelés során

meg felmerült bennem, hgoy nemá az legyen, hogy a gyerekekkel Te töltöd le a kamaszkorukat, aztán ha 18 lesznek akkor anyuka pedig jogot formál majd rájuk.


nehéz helyzet ez(((

2015. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő kritikát (4) és a biztatást (5) is! 4-es, azért ne úgy képzelj el, mint egy „házsártos vénkisasszonyt”!

5-ös: hosszabb ideje élek egyedül, szóval „kis családrészként” tekintenék Rájuk. Szeretem Őket, és mindent megadnék Nekik, amire szükségük van.

A gyereknevelésben úgy érzem, helyt tudok majd állni, a jogi helyzet pedig remélem minél kevesebb probléma nélkül lefolyik majd.

Öcsémmel is szót tudok érteni, szerintem azzal sem lenne gond.

Aztán hogy 10 év múlva mi fog történni Velük, velem, a család többi tagjával… Azt csak a sors tudja, mit szán nekünk.

2015. ápr. 7. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Így, hogy az anya nem kívánja a kizárólagos felügyeletet, az apa pedig nem tudja vállalni, nem vészes a helyzet.


"Amíg a gyermek nevelésére valamelyik szülő alkalmas, a gyermek más személynél általában nem helyezhető el. Ritkán és kivételes esetben azonban a bíróság a gyermeket nem a szülőnél, hanem valaki másnál (ún. harmadik személynél) is elhelyezheti, ha


a szülőknél történő elhelyezése az érdekét veszélyezteti, és

a harmadik személy a gyermek nála történő elhelyezését kér.


Rendszerint a bíróság a közeli rokonok közül választja ki a gyermek gondozására alkalmas személyt. Amennyiben a gyermeket harmadik személynél helyezik el, úgy már nem szülői felügyeletről, hanem gyámságról beszélünk, és a harmadik személy a kiskorú gyermek gyámja lesz."


Ezt inkább kimásoltam, ez a lényeg. Feltétlenül konzultálj egy családjogban jártas elismert ügyvéddel.

2015. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!