Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kedves fórumozók! Egy elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves fórumozók! Egy elvált apuka kérdése a következő: milyen jogi eszközeim vannak arra, hogy a megállapodott gyerektartáson felüli, az anyuka által éveken keresztül, a gyerekre hivatkozva elkönyörgött, magas összegű pénzt visszaszerezzem?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 12:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
6%
Te is tudod, hogy vissza tudod szerezni. Csak provokálod Dr. Gyik-ot.
2015. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
#11 Bocs, de ezt nem értem. Kifejtenéd légyszi?
2015. ápr. 23. 13:23
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod visszaszerezni. Sok ilyen ügyet láttam a gyakorlatban, habár én magam még nem vagyok gyakorló jogász (joghallgató vagyok), de erre nincs semmilyen mód. Mivel nem kölcsönként adtad, és nem írtatok kölcsönszerződést, plusz önszántadból a gyermektartáson felül fizetted, ezt a pénzt sajnos elbuktad. Tanulj a hibádból, legközelebb csak annyit adj, amennyiben megállapodtatok vagy a bíróság kiszabott, és ha valamit szeretnél a gyermeknek adni, ne pénzben add, hanem természetben! Amire szüksége van: ruha, játék, könyv, stb., attól is függően persze, hány éves és mire van szüksége. Vagy ha szeretne valamit, menjtek el együtt, válassza ki, amit szeretne, amire szüksége van, és úgy vedd meg. De többet ilyet ne csinálj, ha ilyen a gyerek anyja, hogy nem a gyerekre költi!
2015. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Olyan eset is volt, amikor kimondottan kölcsönkért tőlem, X évre egy kimondott összeget. Erről emailben egyeztünk meg. Természetesen nem fizette vissza. Ez adhat alapot a követelésemnek?
2015. ápr. 23. 14:14
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez e-maillel tudod bizonyítani, és benne volt, hogy vissza fogja fizetni, akkor igen, ezzel már lehet kezdeni valamit. Nagy összegről van szó?
2015. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
kb 2 millió Ft
2015. ápr. 23. 14:19
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Hű, hát az nagy összeg, azért már megéri pereskedni. Mikor adtad neki kölcsön? Felszólítottad akár egyszer is, hogy fizessen? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak ilyenkor az időtényezőnek az elévülés szempontjából nagy szerepe van, illetve egyéb apró részletek is fontosak lehetnek. Azt ajánlom egyébként, hogy keress fel egy jó üdvégyet, és ha ő is úgy ítéli meg, akkor követeld vissza a pénzt. De egyébként ha az anya ilyen, hogy nem a gyerek az első neki, én a helyedben megpróbálnám a gyereket is visszaszerezni. Vagy közösen állapodtatok meg így,hogy az anyánál legyen? Ha már végzett lennék, mondanám, hogy elvállalom az ügyedet, mert a családjogra fogok specializálódni, de így sajnos pár tanácson kívül nem sokat tudok adni.
2015. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Évekkel ezelőtt adtam neki, felszólítás nem történt. Tudtam, hogy rossz anyagi körülmények között van a fiam és jobb életet akartam neki biztosítani, így eddig nem is ragaszkodtam volna ahhoz, hogy bármi pénzt visszakapjak. De miután nem rá lett fordítva a pénz, közben ellenem is nevelte a gyereket és még sok más is történt, nem tudok belenyugodni ebbe a helyzetbe. Borzasztó, hogy a jog mégis az anyát védi, aki az én jóindulatomat kihasználva évekig élősködött, közben pedig a fiamat is elveszítettem.


Az elhelyezés egyoldalú döntés volt, nem volt beleszólásom.

2015. ápr. 23. 14:34
 19/27 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy a magyar jog ebben a kérdésben nagyon anyacentrikus, ami szerintem rossz. Ha a nő nem egy pálcás k***a, tuti, hogy hozzá kerül a gyerek. Sajnos elég sok kell ahhoz, hogy egy apa kapja meg a gyereket... De ha olyanok a körülmények, hogy szerinted megéri, akkor próbáld meg kérni a bíróságtól a kérdés újraszabályozását. Csak előzze konzultálj ügyvéddel, megéri-e, mert ahhoz kellenek bizonyítékok, hogy nálad jobb helye lenne.
2015. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsodat
2015. ápr. 23. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!