Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok!...

29 hetes terhes vagyok! Sajnos egyedül maradtam, apuka nem vállalta a babát. Nem rég megtudtam egy közösségi oldal által, hogy nem csak én voltam neki, ugyan abban az időben. Nem tudom mit tegyek, a szülés után indítsak apasági pert vagy nem?

Figyelt kérdés
- Az apuka 1-héttel mielőtt biztos lett volna, hogy terhes vagyok azt mondta, Ő azért nem hagyna el, mert terhes vagyok. -Amikor mondtam, hogy tényleg baba a 2 hetes reggeli rosszulléteim oka, közölte, hogy az nagy baj. - Mikor megyek elvetetni. Eddig nem akartam hogy fizessen vagy a nevére vegye, de így hogy most már biztosan tudom, hogy hülyének nézet és a családomat is, mert neki volt rajtam kívül más is már úgy vélem igen is vállalja a babát! Ti mit tennétek?
2011. febr. 19. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Az ő felelőssége is a baba, nem csak a tiéd. Ha megcsinálni meg tudta, akkor a neveléséből is köteles ugyanakkora részt vállalni.

Ha nem akarja a nevére venni, akkor én a baba megszületése után azonnal apasági keresetet indítanék ellene, és köteleztetném tartásdíjra is.

2011. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Azt mondta,hogy nem kell neki a baba. Akkor minek tartotad meg? Ha meg vallaltad egyedul is akkor hagyd azt a pasit. Felelotlen vagy!
2011. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak:

ha nem kell neki a baba akkor minek csinálta meg????

Nem kötelezte rá senki! Igenis vállalja főleg ha ilyen tapló volt

2011. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Persze hogy fizessen, ne hagyd magad hülyére venni!

Sajnálom, hogy így alakult :-(

2011. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Kedves második, jó nagy hülye vagy, már bocs. A férfi felelőssége is, ha nem akart gyereket, minek szexelt? És ha szexelt, akkor elfogadta, hogy ebből bizony lehet baba. Inkább ölte volna meg? Szerencséd, hogy a te anyukád nem így gondolkozott, különben most nem nyilatkoznál marhaságokat.

Kérdező, igenis kérd a gyerektartást, te se sz@rod a pénzt, igenis köteles segíteni, ha már megcsinálta!

2011. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%

én nem kérnék, szerintem szánalmas vagy és nevetséges. Ha meg akarod alázni magad, akkor állj elő a követeléseddel. De én nem hoznám magam ilyen helyzetbe az exem előtt, aki ráadásul meg is csalt. Különösen ha egyébként nincs szükséged a pénzre. Legalább a méltóságod őrizd meg.

Szerintem nagyobb elégtétel, ha nem kérsz belőle, sem a neve nem kell sem a pénze.

De persze te tudod.

2011. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kedves utolsó meg te vagy szánalmas és nevetséges. Gondolom nincs gyereked, különben nem lennél ilyen nagyon okos.

Annak a gyereknek két szülője van, mindkettőnek ki kell vennie a részét a gyerek életében, akkor is, ha szerinted ez megalázkodás(?).

Nem 15 évesen kellene itt észt osztanod, mert annál több nemigen vagy:(

2011. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azzal nem fogja megalázni magát, ha tartásdíjat kér, viszont apuka már az elején jelezte, hogy nem akarja a babát. Nem ismerjük a hátteret, nem tudjuk , hogy jött össze. Becsúszott, vagy készakarva.

Nálunk pont ez volt a helyzet, pharmatex kúppal védekeztünk, és összejött a baba. Én nem bántam, pénzünk van, állásunk lakásunk, kocsink van, a korban rendesen benne vagyunk, gondoltam miért ne. Biztos voltam benne, hogy a párom is így gondolja majd. Hát tévedtem. Tisztára kiborult, követelte, hogy vetessük el, stb...

Én a sarkamra álltam és mondtam, hogy nem, én ha kell, egyedül is megtartom. 16 hetes voltam, "véletlenül" előhagytam egy uh képet. Este megkérdezte, hogy "fiúnk lesz vagy lányunk?" Csak néztem. Már éppen költözni készültem. 4 hét múlva érkezik a lányunk. :)

Ha nem így történik, én nem kértem volna tartásdíjat tőle, és azt sem akartam volna, hogy a nevére kerüljön a baba.

Úgy éreztem, csak az én babám, én akarom őt erre a világra, és nem akarom, hogy egy ilyen emberhez bármi köze legyen.

Ha nem vagy rászorulva, szerintem hagyd a fenébe, nem éri meg azt az ideget és tortúrát, ami ezzel jár.

2011. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

35 vagyok, 2 gyerekkel és igenis így gondolom, szánalmas, hogy látta egy oldalon a párja hülyítette és odamenne kuncsorogni, add a neved a gyerekemnek és adj pénzt, hogy fel tudjam nevelni.

Én nem vagyok gazdag, de ez szerintem önbecsülés kérdése. És akitől példát veszek e téren az Liz Hurley, aki nagyot rúgott az exébe, mikor se a nevét nem kérte, se a pénzét. Ez a tartás.

Nem az, hogy bíróságon kérem, hogy a nevére kerülhessen a gyerek meg pénzt. Maga a procedúra is megalázó, és utána nap mint nap szembesülni vele, hogy a gyerekem ezt a nevet viseli, számomra ez nem lenne elégtétel. De nem vagyunk egyformák, ha a kérdezőt ez örömmel töltené el, nosza.

Egyébként ettől még nem lenne 2 szülője a gyereknek, vagy arra is köteleztetné a férfi két hetente vasárnap 2 órára vigye el a gyereket? És utána fizetés nap odaállna, kérem azt a 30 ezer forintot.

Én semmilyen kapcsolatot nem akarnék egy ilyen emberrel. kuncsorogjon ő, ha esetleg mégis meggondolja magát, de akkor is max a kapcsolattartást engedném, se azt, hogy a nevét viselje a gyerekem, se a pénze nem kéne.

2011. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos pont az ilyen hozzáállás miatt gondolják azt a férfiak, hogy ők mindent megtehetnek, nekik aztán semmiért nem kell felelősséget vállalniuk.

Ti kényeztetitek el ezzel őket. És még pluszban abba rúgtok bele (nőként, ami még érthetetlenebbé teszi a hozzáállásotokat), aki a legnagyobb áldozatot vállalja, és toljátok annak a sz@rházinak a szekerét, aki röhögve kihátrál ebből az egészből.

Csak gratulálni tudok.

2011. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!