Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kedves fórumozók! Egy elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves fórumozók! Egy elvált apuka kérdése a következő: milyen jogi eszközeim vannak arra, hogy a megállapodott gyerektartáson felüli, az anyuka által éveken keresztül, a gyerekre hivatkozva elkönyörgött, magas összegű pénzt visszaszerezzem?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 12:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

És semmiképp se nyugodj bele ebbe a helyzetbe. Menj el egy ügyvédhez, mondj el neki mindent, a pénzt, a kölcsönt, mondd el, hogy szeretnéd a gyermeket is, szedj össze mindent, ami e rendelkezésedre áll, és ő majd ad tanácsot. Olyat keress, aki tényleg jó, a legjobb az lenne, ha családjogra lenne specializálódva. De nem is kell belenyugodnod, küzdj a gyermekedért, és ne hagyd, hogy lenyúlja a pénzedet. Téves elgondolás az, hogy egy anyánál jobb helyen van egy gyerek. Sajnos nem mindig. Van, hogy az apa szeretőbb, odaadóbb, gondoskdóbb és jobb körülmények között tudja felnevelni a gyereket.

Egyébként nagyobb gyerekeket már meg is szoktak hallgatni, kikérik a véleményüket, kinél hogy érzi magát, kivel hogy jön ki, stb. Hány éves a fiad? Mert minél idősebb, annál nagyobb súllyal veszik figyelembe a véleményét.

2015. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Most 10 éves, de valószínüleg nem járnék jól azzal, ha megkérdeznék, mert anyuka rettentően befolyásolja és érzelmileg irányítja. Sajnos bele van nevelve, hogy mit kell éreznie és mondania. A gyereken ez teljesen észrevehető, olyan dolgokat mond, amit 10 éves fejjel biztosan nem tud magától kitalálni. Mindenesetre mégegyszer köszönöm a válaszodat és a bíztatást!
2015. ápr. 23. 14:55
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Sajnálom. Remélem, minden jól fog alakulni! Tényleg csak azt tudom mondani, fogadj ügyvédet. Tudom, hogy nem olcsó, de 2 millió nem kis pénz, és hát mégis csak a gyermekedről van szó. De ha esetleg nincs keret rá, vannak ingyenes jogsegély szolgálatok, ezt tudom kapásból ajánlani: [link]

Sok sikert, drukkolok neked!!!

2015. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
22: én ugyan joghallgató nem vagyok, de annyit biztosan tudok (az én tanulmányaimból), hogy a gyereket ilyenkor pszichológus is meghallgatja (sőt), és ha olyanokat mond, amiket 10 éves fejjel nem kéne tudnia, korához képest idegen, túl felnőtt szavakat, mondatokat használ, az egy tapasztalatlan, sőt, nem is szakmában dolgozó embernek is feltűnik, hát még valaki olyannak, aki gyermekelhelyezési perekben konzultál évek óta. Ha az anya ellened neveli, az igenis bizonyítható, és igenis neked kedvez. Már az elhelyezésnél. Az, hogy 10 év nevelését hogy tervezed leküzdeni, ha hirtelen hozzád kerül a gyerek, akit kiszakítottak megszokott környezetéből, és ráadásul felteszem (a leírásod alapján) eléggé anyuci pici fia lehet, azt nem tudom. De ha már évek óta azzal tömi az anyja a gyerek fejét, hogy apa semmirekellő, rossz és gonosz, akkor a serdülőkori dac idején fogalmam sincs, hogy tudnál megküzdeni. Szerintem érdemes nem csak jogász, de pszichológus véleményét is kikérni, mert ilyen esetben ha a törvény neked is ítéli a gyereket, az nem garantálja, hogy ő vagy akár te boldogok lennétek a kialakult helyzettől. Hála anyukának.
2015. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 omba ***** válasza:
87%

Amiről van mail, hogy "kölcsön" és átutalás követi, és a másik oldal nem tud felmutatni semmit a visszafizetésről - az perelhető, és sanszos is.

A többinek annyi.

2015. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
37%

Az e-mail-lel kitörölheted a hátsódat.


Ráadásul a tartozás 5 év után elévül, ha közben semmit nem léptél hivatalosan.

2015. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
18%

Ha költsön adsz valakinek azt papíron alá szokták írni és nem emeilben.

Az email is olyan dolog hogy simán letagadja hogy az övé volt.

Szerintem nincs rá lehetőség, és a tanulópénzt megfizetted. A piócáskodást pedig csak azzal lehet megtenni aki hagyja.

Szerződésben ki kellett volna kötni mindent, sőt azt is hogy az összeget csak a gyerekre fordíthatja, de nem írtatok alá semmit, nincs papír és így a bíróság is óriási eséllyel fog téged pofára ejteni. Nem tudod bebizonyítani hogy nem engedted el neki az email után a pénzt csak most meg kell. Te adtad, önként szerződés nincs. Ilyen a világ.

2015. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!