Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyit várhatok "el" férjemtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit várhatok "el" férjemtől, hogy foglalkozzon (törődjön) előző házasságomból levő gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Neki is van ugyanolyan korú azonos nemű gyermeke, akit az anyja nevel. Sajnos viselkedésproblémás, mentálisan nem igazán rendben levő gyerek. A kisfiam, akivel 3-an együtt élünk egy nyugodt, bárányka természet.

Iskolába jár (9 éves).

Időnként jól esne, ha a kisfiamnak segítene dolgokban, vagy akár magától odaülne, hogy együtt tanulgassanak.

Kezd eluralkodni rajtam az a rossz érzés, amikor látom, hogy a saját fiára, aki mellesleg borzalmas természet, mennyire gondoskodó viselkedéssel bír, képes fel-le ugrálni, katonásat játszani, játékból lövöldözni, fetrengeni, stb. amit a hétköznapokban nem tapasztalok...


2010. febr. 23. 15:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Te mennyire törődsz az ő fiával? Szerintem kb. ugyanannyit várhatsz el. Apaként nem fogja szeretni, mert a vér köteléke teljesen más, de attól szeretheti nagyon a kisfiadat... vagy úgy érzed nem is szereti? Az én férjemnek van az előző házasságából gyermeke, akit nagyon szeretek, de a férjem nem várta ezt el tőlem, csak remélte hogy jól kijövünk majd, és úgy is lett. Erőltetni ezt nem lehet, vagy kialakul, vagy nem.
2010. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jogos elvárás, mert egy család vagytok, de akkor te is foglalkozz az ő gyermekével. A gyerek életére kihat amit otthon lát.
2010. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
53%
Szerintem is csak annyit várj el a férjedtől, amennyit te is megadsz az ő gyerekének. A borzalmas természetű kifejezésből arra következtetek, hogy nem tudod elfogadni a gyermekét, természetes, hogy a férjed jobban ragaszkodik a véréhez, ahogy te is a tiédhez.
2010. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs igazad!

A gyermeke nem tudja elfogadni a férjem szüleit (nagyszüleit), időnként az apját és engem sem.

Mentálisan problémás a gyerek a háttere miatt.

És nem elég azt mondani, hogy ejnye-bejnye, mert 1 óra múlva újra megy a beszólogatás, gyűlölködés. Képzelheted, hogy ha gyerek tud gyűlölködni...

2010. márc. 11. 13:45
 15/18 anonim válasza:
Én mindezt megértem, természetes hogy ez téged kikészít, de egy gyerek még nem nagyon tudja, hogy mi az elfogadás, és ahogy te is írtad, nem ő tehet azokról a dolgokról amiktől ilyenné vált, egy gyerek sem születik rossznak, a környezete alakítja azzá. Tudom, hogy nehéz(a férjemnek is van az előző házasságából gyermeke), de esetleg próbálj meg neki segíteni valahogy, neked már sikerült egy gyermeket szépen felnevelned, nála meg valamit nagyon rosszul csináltak a szülők.
2010. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Mentálisan problémás a gyerek a háttere miatt."

Azt ugye tudod hogy a férjed is a "gyerek háttere" meg eg ypicit te is

2010. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen. Tudom és szerettem volna jó háttere lenni, de akármit tettem nagyon neveletlenül viselkedett, nem szeretném részletezni.

Volt dolgom gyermekekkel, problémásakkal is és én úgy gondolom, hogy némi tisztelet akkor is szorul a gyerekbe, ha rászólok vagy akár szeretettel vagy éppen nyomatékosabb hangon megkérem, hogy tiszteljen.

Én nem tudom "megnevelni", ha körülötte mindenki ráhagyja. Elvesztettem ezt a "csatát".

2010. márc. 12. 09:07
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem vesztetted el ezt a "csatát", szerintem őszintén beszéld ezt meg a pároddal, ha hordozod ezt a sérelmet magadban, akkor csak egyre rosszabb lesz, biztos jól megvagytok egyébként, hiszen akkor nem házasodtatok volna össze. Mondd el, milyennek látod a kisfiát (de persze próbáld finoman, hogy ne sértsd meg az érzéseiben), és mi a problémád vele, ill. kérdezd meg tőle, van-e neki valamilyen problémája a te fiaddal. Sok sikert kívánok!
2010. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!