Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A voltférjem elhunyt, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lili76 kérdése:

A voltférjem elhunyt, a lakását elajándékozta sajnos az anyjának. Van 1 lányunk. Kinek kell majd megjelenni a hagyatékin? A volt anyósomnak is?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az örökösödés ilyen esetben felfele irányul. Tehát az ő anyjának nincs része benne ha van egyenesági leszármazottja, felesége...
2015. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

A lakást már elajándékozta, tehát nem a hagyaték része, így anyósodnak nem kell ott lennie, ő nem örökös.

Az örökös a lányotok, ha ő kiskorú, akkor neked mint gyámjának kell ott lenni, de majd kapsz róla levelet.

2015. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Örökösök a gyerekei, ezen az ajándékozás nem változtat. Csupán annyi történt, hogy a lakás nem képezi a hagyaték részét.
2015. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Azért megkérdeznék erről egy ügyvédet, szerintem nem mindegy, hogy miért és mikor ajándékozta el a lakást, és mi áll az ajándékozási szerződésben. Az anyós egyébként nem tekinthető örökösnek, kivéve, ha van végrendelet, és abban ő is örököl, amúgy törvény szerint a leszármazó az örökös.
2015. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Kérdezz hozzá értő embert, mert itt 13 évesek osszák az észt, azt sem tudják miket írnak össze!
2015. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Mi lehet 13 évesek vagyunk de te még ennyit sem bírtál kiszülni magadból...
2015. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Speciel én is válaszoltam, és én például ügyvéd vagyok... Te meg írni sem tudsz!
2015. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 acelsziv ***** válasza:
47%
Hallottam valami olyasmit, hogy az ajándékozást követő x éven belül még jár belőle köteles rész. Meg kellene kérdezned egy valódi ügyvédet.
2015. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!