Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál, ha kaptunk anyóstól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál, ha kaptunk anyóstól pénzt a házasság alatt, mert megszorultunk, mert házat vettünk, annak a felét is ki kell fizetnem? Nincs ajándékozási papír meg semmi, csak egy notesz, amibe anyósom írkálta magának.

Figyelt kérdés
Első tárgyaláson már túl vagyunk, nemsoká lesz a második. A házunk - ami hiteles - 50-50%-os tulajdoni jogú. A kérdésem a következő lenne: Annak idején, mikor 2 éve vettük a házat, hitelre, nem volt önerőnk. Azt kérik, mindennek a felét fizessem ki, ami a noteszben szerepel. Ez mennyire jogos?Az én szüleim anyagilag nem tudtak készpénzzel támogatni- ők a gyerekekre vigyázásával, és a ház körüli teendőkben besegítéssel kompenzálták,de a férjem anyja örökléseiből tudott segíteni pénzzel.Most benyújtott egy noteszt, hogy mire adott nekünk pénzt a ház vásárlásánál, meg azóta is (amikor megszorultunk: fa vásárlás, autóvétel, stb. )
2015. máj. 25. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
A kérése jogos, de akkor a te szüleid segítségét is anyagiasítani kell,és azt levonni a követeléseikből. vagy rendezni simán.
2015. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs házassági vagyonjog szerződésetek, (Gondolom nincs), akkor vagyonközösség jött létre közted és a feleséged között. Ha az anyja azt az adományt nem különvagyonként adta a lányodnak, szóval nem írtatok róla papírt, hogy az külön áll a házassági vagyontól, akkor úgy kell nézni, mintha a felét te kaptad volna, másik felét pedig a feleséged. Ők gondolom azt akarják kihozni, hogy az adományt csak a feleséged kapja, de szerintem így nem jogos. Én még nem vagyok ügyvéd, ezért a legjobb, ha elmész egyhez, de nekem erről ez a véleményem.
2015. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi azt nem néztem, hogy te vagy a feleség :D
2015. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 RRR ***** válasza:

keress fel egy ügyvédet,aki válóperes

mert különben nagyot bukhatsz

2015. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell egyezni ügyvéd nélkül. Mert mindkettőtök hozománya elveszhet a pereskedésben. Én 18 év házasság után, egy utazótáskával jöttem el hazulról. Párom próbálkozott minél jobban lehúzni rólam a lepedőt, de végül belátta, hogy nincs sok értelme, végül elváltunk. Én a gyerekeimnek hagytam ott mindent, ami végül is a jogos örökségük. A válásból csak azok tudnak gazdagodni, akiknek nem számít utódaik sorsa, nincs bennük semmi emberi érzés!
2015. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!