Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így hogyan ne semmizzem ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így hogyan ne semmizzem ki a férjemet a válásnál?

Figyelt kérdés

Közös ingatlan nincs, közös tulajdon nincs, közös megtakarítás nincs, közös hitel nincs. Van 3 gyermekünk. A férjemnek van egy hitele amit havi 110000Ft-al törleszt, de a fizetése most csak 160000Ft lesz (adókedvezmény miatt).

Akárhonnan nézem, nem túl rózsás a helyzet, ő pedig már most kígyót-békát kiabál rám, hogy tönkretettem az életét és kisemmizem a válásnál.


2015. jún. 13. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
A férjed saját magát semmizte ki. Ki az a hülye, aki 160 nettó mellé 3 gyereket és 110 törlesztést vállal? A gyámügynek kellene valamiféle pénzügyi gyámot kirendelnie hozzá. Hozzámentél egy idiótához, ne lepődj meg, hogy idióta módon viselkedik.
2015. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Mikor vette fel a hitelt és mire? Ha az ő nevén van, de szóban megegyeztetek, hogy közösen vállaljátok, akkor szerintem valahol jogos a felháborodása, hiszen egyedül ezt nem fogja tudni fizetni, míg ha ketten vagytok kereső felek a családban, nyilván megbeszéltétek az opciókat mielőtt felvette.
2015. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A férjed szerint reálisan nézve havonta hány ezer forintból lehet három gyerek számára a puszta létfenntartáshoz szükséges dolgokat előteremteni?


Ha nála maradnának a gyerekek, és te fizetnél tartásdíjat neki, jobban járna anyagilag?


Havi 50.000 forintból én úgy sem tudnék megélni EGYEDÜL, hogy van már saját lakásom. A rezsi és az ennivalóm többe kerül havonta ennél.


Eddig úgy tudtatok megélni, hogy te járultál hozzá nagyobb arányban a gyerekek eltartásának a költségeihez?

2015. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Jogos a 2. hozzászóló észrevétele, én is akartam kérdezni, hogy a férjed mire vett fel hitelt, és esetleg közös döntésetek volt-e annak idején.


Mennyi ideig kell még törlesztenie?

2015. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt a hitelt a házassága alatt vette fel akkor az a tiéd is, ezzel jobb ha számolsz.
2015. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A hitelt a megismerkedésünk előtt vette fel (vállalkozni akart de nem sikerült) az akkori fizetése jóval több volt. Sajnos a ház amin a jelzálog van, már messze nem ér annyit, mint amennyi a hitelből hátralevő rész.


1,"A férjed szerint reálisan nézve havonta hány ezer forintból lehet három gyerek számára a puszta létfenntartáshoz szükséges dolgokat előteremteni?"


Szerintem fogalma sincs, soha nem próbálta kiszámolni.


2,"Ha nála maradnának a gyerekek, és te fizetnél tartásdíjat neki, jobban járna anyagilag?"


Igen, bizonyára jobban járna (adókedvezménnyel 276E körül kapna), de én soha nem hagynám el a gyermekeimet. Ráadásul nem is tudna velük mit kezdeni. Pont azért válunk, mert ő "meggondolta magát a családosdival kapcsolatban".


3,"Havi 50.000 forintból én úgy sem tudnék megélni EGYEDÜL, hogy van már saját lakásom. A rezsi és az ennivalóm többe kerül havonta ennél."


Na igen, pont ez az én bajom is, hogy ez egy lehetetlen helyzet.


4, "Eddig úgy tudtatok megélni, hogy te járultál hozzá nagyobb arányban a gyerekek eltartásának a költségeihez?"


Inkább közösen, mert közös kasszán voltunk, de ha csak a számokat nézzük, akkor amíg az ikrek nem voltak, addig én, utána ő járult hozzá többel, mert ő igényelte az adókedvezményt, én meg az adóbevallásnál a maradékot.

2015. jún. 13. 12:16
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha majd 100ezerrel több lenne összesen a nettó bevételetek együtt, akkor legyenek nála névleg a gyerekek, de írjon alá egy papírt tanukkal, évente egyszer, hogy valójában te neveled őket, csak az adó miatt csináljátok közös megegyezéssel. A nyereségen osztozzatok meg. Egyikőtök se tud így szemétkedni a papír miatt.
2015. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Mindegy mit kiabál... szerintem a gyerektartás megelőzi a hiteltörlesztést és akármiféle bíró is lesz, az 50 ezer alatt nemigen. A hitelével meg majd találjon ki valami mást, mi közöd már ahhoz?
2015. jún. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Milyen házon van a jelzálog? Lehet meg kéne fontolni a lehetőséget, hogy inkább vigyék azt, minthogy még tizen évig fizesse a részleteket.
2015. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Pont azért válunk, mert ő "meggondolta magát a családosdival kapcsolatban".


Ha ilyen jövedelem és ekkora hiteltartozás mellett ő szeretne válni, és nem azt várja el tőled, hogy a közösen vállalt gyerekeiteket innentől fogva egyedül neveld, annak minden anyagi terhét is egyedül fedezve, akkor szerintem gyakorlatilag az az egyetlen opció marad, hogy vállal másodállást, vagy keres egy olyan munkahelyet, ahol ennél lényegesen több a nettó fizetése.

2015. jún. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!